1 1
docg60

AUDI A6 2,5 TDI

Recommended Posts

Zanima me AUDI A6 2,5 TDI od godista 2002 pa nadalje.Tko ima kakva iskustva sa tim modelom neka napise,troskovi odrzavanja,kvarovi,potrosnja....HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

C/P SA AUDI FORUMA

 

svi ti motori su se pokazali dobrima osim onoga koji je bio 150 KS. Gledaj da nebude stariji od 2002. jer u njima su ti motori sa 150 KS. Ako ces automatic i quattro, onda ciljaj na ovaj 180 KS.

 

 

-----------------

 

2.5 tdi 132 KW se radio od 1999 - 2005 ... i to je po meni najbolji izbor.

Frend je uzeo 2000. godinu s tom masinom i za sad je auto ko beba!

 

-----------------------------

 

SAmo nakon redizajna. Znači 2002 na dalje (ili je 2001 ??) .Posebno ne onaj od 150 KS. To kažu čak i oni sami u ovlaštenim servisima.

 

----------------------

 

po mom iskustvu na tim motorima do prvepolovice 2001g. svi motori 150-180 ks imali su isti problem,trosile su se bregaste osovine i klackalice,nakon 2 pol.2001g.usavrsili su taj motor,postavili su malo drukcije bregaste i klackalice koje imaju iglicasti lezaj.tako da su riesili trosenje tih istih.moras pripazit na automatcki mjenjac,malo su osjetljivi,servis na tim istim mora radit strucna osoba,ima posebna procedura.kad odlucis kupit takav audi uzmi sa sobom nekog ko se kuzi i dobro ga isprobajte ....

 

--------------------

 

grad 8,5 l

autocesta 7,2 do 7,8

 

kao sto sam reko ja imam onaj 155ks automatik, ulje netrosi nista, ja svaki 15.000 mjenjam ulje mada je moje auto napravljeno za long life service svaki 30.000 km

 

poz

 

------------------

 

veliki servisi ,rađe 1.9 tdi

 

-------------------------

 

 

 

 

 

nadam se da sam pomogao............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Rista,pun oglasnik je bas onih od 150 ks.Sad znam sta ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rista imam doticni 2.5 tdi (150 ks) avant 1999. s automatskom getribom. motor ima 170000 na satu stvarnih. ako znas odrzavat auto (mjenjat ulje obavezno svakih 15000 bez obzira jel long life ili neko ko znam koje) i redovito mjenjas ulje u mjenjacu(svakih 60000 km) neboj se zime. nece riknut.

 

 

Ako kupis bilo koji automatik prva radnja ti je ulje i filter van iz mjenjaca. i novo unutra. jer 99% nijh to ne radi i imaju ko zna kolko km s istim uljem i filterom.

 

Tolko od mene. autic radi ko beba. pali ko mina. ide sasvim pristojno za svoju kilazu i velicinu (ipak je to krstarica), ulja ne trosi nista dokle god ti je temp na radnih 90 stupnjeva ( u mom primjeru je riknio jedan ventilator hladnjaka po ljeti kad sam se vraco s mora. grad stani kreni vani +40 i temp je jedva drzo oko 100, bome tad je masuknio litru do litu i pol. Promjenio ventilator eno opet radi ko beba i ne trosi nista ulja.) potrosnja 7.1 penzionerski do 8,5 uz malo zescu voznju. grad oko 9 do 11 zesca voznja. po meni svaka preporuka bez obzira sto kazu da rikava.

 

 

BTW auto kupljen sa 103000 na satu dakle skoro svih 70000 je kod mene promjenio lezaj tocka, ventilator hladnjaka, i desnu sponu valjda. (moro radit automatski mjenjac (jako skup popravak) al svojom krivicom jer ulje nisam mjenjo jer nisam znao i niko mi nije reko. dakle ulje obavezno mjenjaj kod automatika. kod manualca NEMOJ mjenjat ulje. PALI I VOZI SAMO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo doma A4 2.5 TDI 2003, 180Ks, ima 160000km, dosad od kvarova jedino je letva servo volana otišla popravak nekih 4000kn, sve ostalo bez greške, ide ko metak, potrošnja u gradu oko 10L, otvorena 6.5-7L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma brutalno stvarno ... nadam se da cu nabaviti turbinu od istog za svoj 1.9 :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijateljev tata(direktor autoservisa Unitrade) je sa 2.5 tdi 2000 godinom prešao 1100 000 kilometara,živo i istinito.Šteta što nisam sad u Ljubuškom da ti uslikam.

Kaže nikad mu ništa,nije ga gasio :palci

 

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ga hvale a meni je to teži fuš... jer eto viđam samo kvarljive primjerke... :)

 

izmjenih par pumpi... a nekoliko ih je bilo s rasutim klackalicama....

preteznoi je zvaki nauljen i negdje vlaži ulje...

Multitronic izbjegavaj

 

Odrzavanje nije bas jeftino ki za 1.9 motor... razvodni mehanizam je nesto kompliciraniji i skuplji...

Dobro gledaj dali je lupan..... prednji kraj pogotovo... jer pretezno ako je bio lupan malo tko izhmjeni bas svaki komad koji je ostecen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi radije PD 130,malo ga nafrčeš i imaš isto 150 konja koji su neuporedivo jeftiniji za održavanje,

2 litre manje troše, a i u vožnji su puno zabavniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
svi ga hvale a meni je to teži fuš... jer eto viđam samo kvarljive primjerke... :)

 

izmjenih par pumpi... a nekoliko ih je bilo s rasutim klackalicama....

preteznoi je zvaki nauljen i negdje vlaži ulje...

Multitronic izbjegavaj

 

Odrzavanje nije bas jeftino ki za 1.9 motor... razvodni mehanizam je nesto kompliciraniji i skuplji...

Dobro gledaj dali je lupan..... prednji kraj pogotovo... jer pretezno ako je bio lupan malo tko izhmjeni bas svaki komad koji je ostecen...

 

Slažem se.

U krugu sam prijatelja koji su mehaničari i električara,susjed ima jednoga i jedan frend.

Dosta troši,oboje su imali problema sa crkavanjem auta na niskim okretajima,imaju neku grešku sa pumpama i tak..uglavnom dosta nezahvalan auto koji se dosta kvari.

S tim da je moj susjed 1.vlasnik,imao je dosta problema.

I uzmi u obzir da ti set prednjih ramena košta 5000 kn ili 1500 kinesko smeće,a na većini A6-ica su ramena u banani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je valjda na kakvoga naletiš!

moj kum ima A4 2000.g. 2,5 tdi V6 150ks s-line, kupio ga je sa 120 000km,

na 150 000 mu je riknula bosch pumpa (ta neka elektronika) i odnio kod purića na reparaturu.

sad auto ima 300 000 km i od onda nikakvih problema ni s motorom ni s ovijesom, auto je ko bonbon!

mijenja ulje svakih 10 000km a troši mu nekih 7litara!

u startu je sporiji od mojeg mk4 115ks ali poslje je bolji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao A4 S-line 2.5 tdi Quattro vrzija od 132kw ili ti ga 180 ks.Kod mene je bio manuelac.Trosio od 9 do 15 lit grada i oko 7 do 9 max otvorene ali zavisi ti sve od stila voznje.Najcesci kvarovi su ti:elektronika bosch pumpe,tzv 5ta dizna preko koe ti motor kupi podatke o potrosnji i sl,nosaci motora i set kvacila su ima takodje boljka,pumpa goriva u rezervaru,trosenje bregastih.

 

Elektronika bosch pumpe najcesce crkaje oko 200 000km ali zna i ranije stoga reparatura iste cim kupis ako nije rajdena preporucam(najcesci uzrok crkavanja je taj sto velika vecina ljudi vozi sa malom kolicinom goriva u tanku a kroz sami proces cirkulisanja goriva kroz dizne i bosch pumpu hladi istu,a posto se vecina vozi sa malom kolicinom goriva ta ista elektronika se nestigne ohladiti dovoljno zbog manjka goriva i crkaje)

 

5ta dizna,tj elektronika same dizne,preko nje motor kupi sve podatke,kolicina goriva,potrosnja i sl stvari koje salje u ecu i odredjuje parametre motora.Simptomi su ti da zna ponekad zatreskati/varirati obrtaje motora u leru,povecana potrosnja i slabija malo vuca.Tesko ces sam otkriti kvar dizne najbolje pomocu dijagnostike.Cijena dizne je oko 4 000 kuna nove no svaki bolji auto elektricar ti moze napraviti varalicu koja to eliminira ali bi ti preporucio kupnju nove dizne,jer i sam sam naposlijetku kupio novu

 

 

Sami nosaci motora i set kvacila sa zamajcem nisu fabricka greska koliko greska vozaca i losa kretanje i saltanje tj bez osjecaja a i sama jacina i start vozila te vuce na agresivniju voznju tako da brze stradava pogotovo u Quattro i S-line izvedbi.

 

 

Bregaste su kao rijesili u godistima nakon 2002 ali ne opet u potpunosti.Rjesenje da bi izbjegao taj problem je kvalitetnije i rjedje ulje.Ja sam sipao 0W40 i mijenjao ga svakih 7 000 kilometara(stane oko 6 litara),obavezno i filter mijenjaj.Ja nisam imao problema sa bregastim iako je auto bio 2002 godiste.

 

Pumpa u rezervaru im je boljka,tacan razlog nezz ali opet se dovodi u pitanje mala kolicina goriva u rezervaru i slabije hladjenje,takodje obAvezno provjeri poklopac same elektronike koji se nalazi ispod haube kod samog A stuba vozaceve strane jer znaju napuknuti i zna uci voda u samu elektroniku pumpe i crkne ista.Popravak nije jeftin :D

 

Sitnice i ostale stvari su:poznata ramena koja stradavaju zbog lijepih nam cesta :D ,zna se ponekad i zacepiti katalizator(verzija od 180ks ih ima 3,1 odmah iza turbine i 2 ispod samog vozila) uzrok pretpostavljam lose gorivo i lose odrzavanje,sitni a cesti kvar takodje senzor nivoa ulja koji se nalazi na samom karteru(nije obicaj da crkne vec jednostavno se nesto po*ebe a tesko da se moze dijagnostikom iskljuciti,jedino rjesenje otpoji kleme na nekih sat vremena tako da nemoj nasjedati na price da je crkao ;) )

 

Osobno sam ga imao duze vremena,ima ga dosta mi poznanika kojima radim ponekad auta i upucen sam u sve,a i prekucao sma internet o svemu po tom pitanju tako da msm da sam ti dao validne i ciste podatke.

 

Odrzavanje ti je osjetno skuple nego na 1.9 tdi.Ali zato ima zvuk koji se nemoze porediti sa doticnim 1.9.

Ja sam licno na svome pocupao katalizatore i srednji lonac,ocistio kompletan usis i turbo,ubacio OilCatchCan i jos dosta sitnica i dao cipati auto.To mi je bila najbolja investicija od svih koja se ticu auta :D

Auto je letilo i vozio sam ga uvijek kao da sam ga ukrao jer upravo izaziva te da ga stisnes.Ganjanja iz stoeceg strata su posebno zanimljiva zbog Q pogona i samog ispaljivanja :D

Doduse zbog svega toga sam ga i slupao :D

 

Ugl motor nije za nekoga ko misli da moze usparati na odrzavanju i kome malo veca potrosnja predstavla problem jer samo ces si stvoriti rupu bez dna.Ako uzmes vozilo prvo sve ocisti sto se tice usisa,prekontrolisi dizne pri kupnji,nosace i ostalo sto je pod must pri kupovini auta,izbjegni automatika ako si u mogucnosti i ganjaj 180ks verziju jer na njemu su skoro sve djecije bolesti rijesene.

 

Raspisao sam se dugo no zbog iskustva sa istim motorom msm da ti mogu dati neki sitni savjet.

Sretno pa da ga zamijenis sa 3-0 tdi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rista imam doticni 2.5 tdi (150 ks) avant 1999. s automatskom getribom. motor ima 170000 na satu stvarnih. ako znas odrzavat auto (mjenjat ulje obavezno svakih 15000 bez obzira jel long life ili neko ko znam koje) i redovito mjenjas ulje u mjenjacu(svakih 60000 km) neboj se zime. nece riknut.

 

 

Ako kupis bilo koji automatik prva radnja ti je ulje i filter van iz mjenjaca. i novo unutra. jer 99% nijh to ne radi i imaju ko zna kolko km s istim uljem i filterom.

 

Tolko od mene. autic radi ko beba. pali ko mina. ide sasvim pristojno za svoju kilazu i velicinu (ipak je to krstarica), ulja ne trosi nista dokle god ti je temp na radnih 90 stupnjeva ( u mom primjeru je riknio jedan ventilator hladnjaka po ljeti kad sam se vraco s mora. grad stani kreni vani +40 i temp je jedva drzo oko 100, bome tad je masuknio litru do litu i pol. Promjenio ventilator eno opet radi ko beba i ne trosi nista ulja.) potrosnja 7.1 penzionerski do 8,5 uz malo zescu voznju. grad oko 9 do 11 zesca voznja. po meni svaka preporuka bez obzira sto kazu da rikava.

 

 

BTW auto kupljen sa 103000 na satu dakle skoro svih 70000 je kod mene promjenio lezaj tocka, ventilator hladnjaka, i desnu sponu valjda. (moro radit automatski mjenjac (jako skup popravak) al svojom krivicom jer ulje nisam mjenjo jer nisam znao i niko mi nije reko. dakle ulje obavezno mjenjaj kod automatika. kod manualca NEMOJ mjenjat ulje. PALI I VOZI SAMO

 

 

ulje mjenjati svakih 15 000km hahahahahahhaha :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno imam passata 132 kw, i mogu ti reć da održavanje popravci i dijelovi te dođu kao da imaš dva 1.9 tdi.....

Dosad nisam imao popravak ispod par tisuća kn, evo ovaj tjedan mi izleti kamen u šajbu i nova je u ovlaštenom 4300 kn mislim s ugradnjom,

dok je za obični pasat dvije i nešt tisuća.

Ali meni je auto gušt vozit, i ak uložiš s vremenom u njega bit će svaki u odličnom stanju...

A da ne troši ulje kak je gore navedeno TO NE VJERUJEM.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina je sto ti je kolega smmania pricao...

 

 

mi smo imali 2.5tdi 150ks, 1998(dakle problematican motor), bio je nacipan u abt-u isao jaaako fino, pa je u sudaru turbina povukla ulje, stavljali drugu turbinu, od tog 180ks (mislim da je puhala nesto jace) i maknuli kat, auto je isao jos bolje... oni prvi 3.0tdi su losije isli do jedno 140-150. auto prodan sa 180 000km na vuri, nikakvih problema sa motorom. (tak da izgleda da sam bio izuzetak)

 

dok su dva frenda imali problema sa bregastima. a ni to nije nerjesivo.. uzme se auto ako je fakat pvoljan i ostatak u dobrom stanju, i onda se naruce iz svabije bregaste i klackalice, to se zamjeni i miran si... ako se dobro sjecam, kolega je platio 600e dvije bregaste (neka švapska štela)

 

 

 

a poslije njega smo uzeli 2003 1.9tdi pd, razlika u potrosnji poprilicna, grada 2 litre manje.

 

o odrzavanju da i ne govorim tak da bi preporucio pd ako ti performanse nisu na prvom mjestu ali opet nac dobrog sa malo kilometara je ko da trazis postenog politicara u saboru

Edited by audicabrio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobno imam passata 132 kw, i mogu ti reć da održavanje popravci i dijelovi te dođu kao da imaš dva 1.9 tdi.....

Dosad nisam imao popravak ispod par tisuća kn, evo ovaj tjedan mi izleti kamen u šajbu i nova je u ovlaštenom 4300 kn mislim s ugradnjom,

dok je za obični pasat dvije i nešt tisuća.

Ali meni je auto gušt vozit, i ak uložiš s vremenom u njega bit će svaki u odličnom stanju...

A da ne troši ulje kak je gore navedeno TO NE VJERUJEM.....

 

 

kakva je razlika izmedju sajbe od 1.9tdi i 2.5tdi? :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
kakva je razlika izmedju sajbe od 1.9tdi i 2.5tdi? :rotfl

 

 

Na 1.9 tdi dok sam imao bila je obična zatamnjena šajba, dok na ovom ima senzori i ima grijače.....

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad kupujete oprasm vam bitna.. kad razbijete onda ki da vam bubreg vade kad je jedna dio 50% skuplji neg kod modela koji je lošije opremljen....

ehhh nikako udovoljit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1