1 1
glogi

OBD2-VagCom (Android)

Recommended Posts

Jel ko korist OBD2 scener koji radi na androidu?

vidim na ebay, da ih ima brdo :) (nisam do sad ubra sory ;(

 

šta je "bolje uzet" običi OBD2-usb kabel ili ova za android?

 

prvenstveno mislim za poništavanje servisa (kada zamijenim ulje i filtere) pa da to umem ili nešto drugo?

 

http://www.youtube.com/watch?v=zj_5Ngun-FA

 

 

daj te neki savijet-preporuku?

 

 

:)

 

ps:jel valja ovo za ponistavnje(produžavanje) servisa

http://www.ebay.com/itm/OBD2-OBDII-VAG-Oil-Sevice-Inspection-Reset-Tool-for-VW-Audi-Seat-Skoda-Ford-NEW/251254478823?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D3467416162870161004%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D1%26rkt%3D5%26sd%3D190625253927%26

Edited by glogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači sa ovim nemoš ništa!? :))

evo malo sam (u međuvremenu) googla, i sad vidim da sa HEX CAN USB Interface vag11.3 OBD2 Cable

možeš isčitat greške, i poništit,(i još dosta toga))

koliko sam shvatia koristi se softwer VCDS, koji je od rosi-a, i on ima licencu,

e sad ako sam dobro skužia, sve dobro funkcionira, samo moraš pazit da ti program koji je na lapu

ne napravi nadogradnju, onda skuži da je crakirana verzija i "poništi" ti softwer-dali je to to?! :)

 

ajde da nedavim ovdi više! ...ako ima kaki forum o ovoj temi molim preporuku

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vam mogu nabaviti hex-can vcds-kopiju :-) kupili smo prije dve, tri godine orig. vcds i jedan friend ga je kopirao.

 

aktuelna verzija je 12.12 i nema nikakvih problema sa online-update-om. sve radi bez problema. moze na engleskom a moze i na njemackom.

 

cijena 200€ po komadu fix!

Edited by RS G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ima za 20tak $ koja je razlika ta tvoja i ova od 20dolara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo ELM327 usb varijantu i prezadovoljan sam s njim. Interface dođe čitavih 13 dolara sa šipingom a radi extra dobro, Poništavanje grešaka i servisa je vrlo jednostavno a što je najbolje na netu ima brdo besplatnog software-a za ovaj interface... sve u svemu ovo je super stvarčica sa kojom se osnovne stvari mogu uraditi kod kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ima za 20tak $ koja je razlika ta tvoja i ova od 20dolara?

 

razlika je najvaznija da moj/nas vcds radi kako treba a ne kao taj divlji kineski. u biti je nas orig. licensirani ross-tech, koji ima mogucnosti auto. update-a i tako imas uvijek najnoviju verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to puuuuno lovice, za amatersko korištenje(ako ga tu i tamo upotrebim, za pobrisat servine intervale

i eventualno pokušat isčitat neki kvar, !!! neznam...

Edited by glogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mozeli se śta sa ovim maxscan om, osim očitanja?

 

 

Sent from my Newman K1 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam namjeru uzeti taj OBD za android ali neznam kojeg uzeti, koristio bi ga isključivo za očitanje grešaka i podataka koje daju senzori motora. Može neka preporuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elm 327 bloototh i skinut aplikaciju torque pro. Brises greske motora i ocitajes npr temp.motora..

tlak il vakum u usisu... okretaje..brzinu preko gpsa... snima kud si isao itd... Meni zgodno za brzinsko brisanje gresaka.

Dodje s cdom al taj program nikad nisam znao pokrenut na pc-u pa uzeh ovo za mob

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni recimo ne radi taj elm 327 jer ga moj stari ECU ne podržava, ali zato mi vag com od 200 kn radi sasvim dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj je malo fancy.. jer ima izbor da ti daje razne parametre u čukicama.. pa ono tko oli metne mob na tablu i gleda g sile i te vakume i sl.

Track recorder radi preko gps-a i kasnije vidis ki na g.earth kartu i rutu kud si isao i koje su dionice bile spore koje brze.. Ima opciju knock ispitivanja il eto ima i shift lights ovo ono.. onako... menidobro dodje za brzinski vidit gresku i pionistit..bez obzira jel vw... Tak da je radila na opelu,chevroletu....

 

Imas na yt mnogo review-a

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tog torque tiče, probali smo s besplatnim na frendovom opelu preko BT, sve je krivo izbacivao, mjerenja mafa neka luda od 300g/s i slično..a opet neki drugi prog. nema sva mjerenja itd., tako da se nismo usrećili sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na merivi i astri uredno pokazalo gresku i objasnjenje sto bi moglo bit... i Izmjenom djela auti rjeseni. Sto se tice drugih mjerenja neznam... meni osobno treba samo za brzinsko brisanje check lampice... i npr kad mjenjam antifriz pratim temp motora a da nemoram sjedat u autu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to da neke besplatne aplikacije za OBD ne funkcijoniraju :(

 

Može link za neku dobru besplatnu aplikaciju koja radi bez greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

torque pro ako nades negdi ....ja sam je kupio na play store

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji onda kupiti sa baya?

I na sto obratiti pozornost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, pitati cu ovdje...

 

uzeo sam 327mini, instalirao torque na mobitel (android) i spojio ih, rade odlicno...

gledao sam podatke, sve ajmo reci stima, okretaji, pritisak turbine, tempreratura itd itd

 

pritisak turbine mi izbaci max 1.4... jel to ok?

 

ali ovog me najvise strah...

temperatura mi dosta varira! kad idem nizbrdo padne i do 58 stupnjeva, a kad ga stiskam, na autoputu, popne se i do 100!

sad, da li je to normalno za ovaj motor, ili je termostat u kukiju?

 

auto radi uredno, uredno grije kabinu, ono, sve 5...

 

da nisam ovo vidio, ovako bih vozio do kraja zivota jer je auto uredno, ali eto, sad me zanima...

 

jos je pod garancijom, pa da znam hocu li reagirati ili ne...

Edited by stipe_zd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta kaze kazaljka u autu? nesmije bit tolikih oscilacija osim ako ti fali vode u motoru tj. antifriza onda moze tako divljat

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1