2 2
Davor

Golf V GTI 2,0 TFSI česti problemi

Recommended Posts

Pozdrav ekipa

 

Dali mi može tko iskreno reći o nekim čestim i skupim problemima koje se javljaju na Golfu 5 GTI tfsi motoru.

Pitao sam nekolicinu ljudi i najgora stvar što se priče ne slažu.

Neki ljudi hvale na sva zvona, a neki kako motor ima neku boljku i hoće se cijeli razletjeti...

 

Normalno je očekivati neke troškove ali dok su to redovna održavanja to smatram normalnim.

 

HVALA svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki motor ima problema

 

kod tfsi su

 

1.pcv ventil - povrat uljnih para

2.dv - gumeni blow off na starijim motorima voli puknut nema tlaka

3.cam follower - piksna na bregastoj koja tjera visokotlacnu pumpu - ako se ne promjeni na vrijeme moze sjebat motor

4. bobine

5.nakupljanje čađe na ventilima

 

to je ono top ostalo bas nije da se specificno dogada na tfsi motorima ali netko moze imat i problema s lancem na bregastoj

 

 

ali u suštini najbolji benz motor poslje 1.8T

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ti pricaju kojekakvi ljudi, to su vjerovatno oni koji nikad nisu imali a ni vozili auto s tim motorom. Vise od 5g. sam imo taj motor i nikad ama bas nikakvih problema nisam imo! Ovo gore sto je Dario napiso sve stoji! I ako preventivno promijenis neke sitnice navrijeme, nemas se cega plasit. Mali servisi redovito na 10 tisuca ili manje ko sto sam ja radio i to je to.

Istina, ja svog nisam ubijo, i bio je kako bi mi rekli chipan, ali stvarno sam bio zadovoljan s tim autom.. Ulja je trosio do pola litra na intervalu i to je bilo to. Jednom u 77 tisuca sam zamijenio svijecice, cam follower i napravio veliki servis na 70 tisuca..

 

Ali dobro, ima vjerovatno i onih koji nisu bili zadovoljni s tim motorom.. Ali ja bi reko da je to vise zbog neodrzavanja i ubijanja istog..

Kako god..ja imam samo dobra iskustva s tim motorom i danas sutra, volio bi opet uzet nesto takvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki motor ima problema

 

kod tfsi su

 

1.pcv ventil - povrat uljnih para

2.dv - gumeni blow off na starijim motorima voli puknut nema tlaka

3.cam follower - piksna na bregastoj koja tjera visokotlacnu pumpu - ako se ne promjeni na vrijeme moze sjebat motor

4. bobine

5.nakupljanje čađe na ventilima

 

to je ono top ostalo bas nije da se specificno dogada na tfsi motorima ali netko moze imat i problema s lancem na bregastoj

 

 

ali u suštini najbolji benz motor poslje 1.8T

 

Dali se može kupiti pojedinacno taj cam flower u tokiću ih nemaju, dali netko zna koliko kosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U orginalu je cca 300kn.

 

Ja sam sa svojim Gti-om napravio 30000tkm i za sad nikakvih problema sa motorom,za koju tisucu ce imat 200000 i vuce i vozi odlicno jedino kaj voli popit ulja cca 1,5l na 10000km. Ovo sve kaj je Dario napisal ja sam na svojem preventivno promijenio, osim bobina.

Edited by Žac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam follower je oko 200kn bio prosle godine kad sam ga ja mijenjo..

uzeo dns.. 312 kn :)

Pozdrav ekipa

 

Dali mi može tko iskreno reći o nekim čestim i skupim problemima koje se javljaju na Golfu 5 GTI tfsi motoru.

Pitao sam nekolicinu ljudi i najgora stvar što se priče ne slažu.

Neki ljudi hvale na sva zvona, a neki kako motor ima neku boljku i hoće se cijeli razletjeti...

 

Normalno je očekivati neke troškove ali dok su to redovna održavanja to smatram normalnim.

 

HVALA svima.

svako prica svoje.. ja sam za sad prezadovoljan sa autom i motorom..

 

lijepo svaki 3 tank unutra je 100 oktana.. ili svaki 5 uspem aditiv.. i nema problem.. mene jedino zivcira sto radi ko disel :) ona dizna se cuje al to im je boljka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam prije par dana da imam neki problem s auto i kraj ovog tj bi trebao ici do frenda da to pogleda, ali mi ipak vrag neda mira pa sam spojio auto sada na svoj obd2 i ovo izbacuje

702b72a0615c6fde98ef02056c8dc1df.jpg

 

Cuo sam da ti ftsi motori imaju problema s nekim nosačem bregaste i da se radi tog i bregasra dobije po p...i auto je 2006 god sad ima 147000tkm motor je BWA

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo dns.. 312 kn :)

 

svako prica svoje.. ja sam za sad prezadovoljan sa autom i motorom..

 

lijepo svaki 3 tank unutra je 100 oktana.. ili svaki 5 uspem aditiv.. i nema problem.. mene jedino zivcira sto radi ko disel :) ona dizna se cuje al to im je boljka...

aditiv za šta?

ta "dizna" je visokotlačna pumpa :)

 

Cuo sam da ti ftsi motori imaju problema s nekim nosačem bregaste i da se radi tog i bregasra dobije po p...i auto je 2006 god sad ima 147000tkm motor je BWA

dali ti se čuje buka iz motora? jer onda bi moglo biti vezano uz natezač bregaste itd... https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=nockenwellenversteller+tfsi

Share this post


Link to post
Share on other sites

aditiv za šta?

ta "dizna" je visokotlačna pumpa :)

 

dali ti se čuje buka iz motora? jer onda bi moglo biti vezano uz natezač bregaste itd... https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=nockenwellenversteller+tfsi

Evo tak se cuje sam malo tiše snimano je s tableta a zvučnici im i nisu neki

 

https://vimeo.com/111513227

 

https://vimeo.com/111513660

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprostite... i nemojte se uvrijediti.. ali ovdje se mogu svakave gluposti procitati..

 

Pomoci cu svakome, a i rjesio sam vec mogu reci puno tfsi motora..

]Pa moze preko moba..

 

A to sto se cuje ko dizel je podizac visokotlacne pumpe i sigurno losa bregasta

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

ufff ovo ne zvuci dobro ,definitivno pogledat bregastu i visokotlacnu pumpu ,a i lanac usput pogledat ,jer frendu na cupri je bio slican zvuk i nakraju su u servisu isli raskopat i skuzili da je lanac se razvuko

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhvatio malo kompjuter...

 

 

po filmićima bi rekao da je sigurno bregasta oštećena i oštećen podizač visokotlačne pumpe, a lako moguće i napinjač lanca, iako mislim da nije se lanac rastegnuo jer upravilu izbaci greška položaja bregaste..

 

a greška actuatora bregaste, može biti povezana sa time da mnogi kod skidanja stavljanja poklopca/airboxa, slome konektor na actuatoru bregaste.. i podosta sam ih vidio slomljene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam dvije "petice" GTI, na prvoj sam na 30.000 morao mjenjati zamasnjak i kvacilo te nakon par mjeseci 2 bobine.

Na drugoj sano svijecice jer strucnjak prije mene iste nije zamijenio do 90.000km. I DSG je malo zajebavao povremeno, prebacivao malo grublje. Zašto? Vjerojatno iz razloga što rodjak prije mene nije zamjenio ulje u DSG-u na 60.000, vec sam ga ja zamjenio na 88.000km.

Dakle, vrko dobar auto, sposoban podnijeti svasta, ali uz elementarno održavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

uhvatio malo kompjuter...

 

 

po filmićima bi rekao da je sigurno bregasta oštećena i oštećen podizač visokotlačne pumpe, a lako moguće i napinjač lanca, iako mislim da nije se lanac rastegnuo jer upravilu izbaci greška položaja bregaste..

 

a greška actuatora bregaste, može biti povezana sa time da mnogi kod skidanja stavljanja poklopca/airboxa, slome konektor na actuatoru bregaste.. i podosta sam ih vidio slomljene

Hvala vam na odgovorima u svakom slucaju idem do mehanicara de se vidi što je auto se svejedno ne vozi,

 

Beli kako se može provjerit dali je oštećen podizač visokotlačne pumpe,

Moguče da je i kod mene slomljen taj actuator bregaste jer se dosta puta skidao airbox,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines visokotlacnu pumpu i vidis u kojem je stanju podizac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines visokotlacnu pumpu i vidis u kojem je stanju podizac..

Budem baš kasnje pogledao pa javim,

A di se nalazi taj actuator bregaste da i to pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na glavi sa straznje strane motora, mjenjacka strana.. odmah ispod poklopca

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima srece bregasta je iz 2dijela tj oni kutevi koji potiskuju pumpu se mogu izbit... u protivnom izbit ce mu eure iz dzepa... :)

Kad se mjenja tu se jos neke stvari moraju il preporucljivo je za zamjenit...

 

Bwa hejter :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima srece bregasta je iz 2dijela tj oni kutevi koji potiskuju pumpu se mogu izbit... u protivnom izbit ce mu eure iz dzepa... :)

Kad se mjenja tu se jos neke stvari moraju il preporucljivo je za zamjenit...

 

Bwa hejter :)

Mogul se onda kupiti posebno ti kutevi..

Koliko okvirno eura to košta.

Jucer bio u tokicu kupio par stvari za auto i da se raspitam koliko košta bregasta na što su mi rekli da ih nikako nisu prodavali time da neznaju cijenu

 

Jbt iskreno mislio sa da je taj AXX problematican a vidim da je i BWA :(

Koma ali moram to riješiti

 

I da provjerio sam napuknut mi je Actuator bregaste.

Edited by fakefucker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam po netu i većina ljudi piše da su imali problema s bregastom na AXX motorima da su im znale i pucati a da se to na BWA motorima poboljšalo. Sad nemam pojma mora se sve raskopati pa budemo vidjeli dalje

 

Dali je moguče da mi greske javlja radi napuknutog actuatora bregaste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. ako prekida spoj na actuatoru, javit ce gresku..

 

Kad pukne podizac na pumpi onda poglođe bregastu.. nevezano koji 2.0 tfsi je u pitanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bwa je dost vise kvarova imao...bar u mojoj evidenciji tih kovaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2