3 3
sever

golf mk2 , klima

Recommended Posts

Pozdrav

Evo , planira se ubacivanje klime u ovu moju čađaru (1,6 td)

Donor ce biti seat toledo , imam ga cijelog na raspolaganju sa svim dijelovima klime

Netko je na forumu stavljao klimu na duju , ak me sjecanje sluzi , negdje na moru , bijela duja , 4 fara + kockaste maglenke , pa ako neko zna tog clana bilo bi super da javi :D


Muci me par sitnica
nosac kompresora , ovaj motor je benzinac , i ja moram mjenjat sve remenice (imam ih) ali da li bi funkcioniralo kad bi slozio napinjac remena samo preko alternatora ili bi bas trebal bit s onim napinjacem i jel ide uopce taj kompletni nosac na dizela ?


u kabini oni tuneli , al to cemo vidit kad senada raskopamo


i komande od klime , volio bih ostavit da bude orginal od duje , ali mislim da cu morat plastičarit one raznjice od toleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je to bio član Vlajs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas pravo , njegova je duja

hh , sad vidim da je on isto na benzinca stavljal , bit ce malo zajebano taj kmpresor uglavit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sever, ja takodjer planiram takav zahtjev pa ako si u međuvremenu nkj pokušaval daj neki savjet... i jel od još kojeg auta paše ili toledo najbolji donor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas fejs ? Od kud si?

Ja planiram ovaj vikend to stavljat pa cemo se cut

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece ti pasati komande od duje,morat ces plasticariti...toledo benzinac u tebe cadjara...previse zajebancije sa kompresorom....i dalje je pitanje sta je sa ostalim stvarima...Po meni imas krivog donora...najbolje je naci original kutiju grijanja od duje a ovo ostalo se da sloziti od drugih auta (golf,passat...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tunel je unutra , komande rade i ventilator radi na svim brzinama , trenutno mi najvise problema zadaje senzor pritiska i cijeli taj sistem ukljcuivanja kompresora , nebi bilo problema da nema tog senzora ali trenutno mi ona zadaje muke

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji senzor pritiska daj sliku a i nema ti tu puno problema,ja sam ih nekoliko napakovao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam trenutno slike

onaj kaj se nalazi kod ulaza u kabinu , ima konektor s 4 zice , problem mi je jel na toledu sve islo u kutiju s osiguracima , sad cu taj spoj s relejima morat izvest van kutije , a nemam shemu po kojoj taj senzor radi , znam jedino da ne ukljucuje kompresor ako pritisak prenizak ili previsok

evo ovakav je
http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk1/images/octavia-mk1-1415.png

Edited by sever

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ide unutra na seraf , sajle se stave od duje skupa s mehanizmom , jedini je problem kaj treba police mjenjat , onu u armaturi i suvozacevu , ona srednji dio je isti , di je mali kiler

Share this post


Link to post
Share on other sites

to znam sam me ovo zanimalo jer samu uzeo seata tdi-a za donora klime i motora al nemam vremena da ga raskopam

Edited by Sonny11kr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide sve unutra , trebas pazit kad rezes lim za cijevi i nemoj se zajebat pa ne izbusit rupu za odvod kondezata , ko ja recimo XD , trenutno su mi problem te police , tesko ih je nac od modela s klimom , ali smislit cu vec nesto

remenice su skinute s passata , isto 1,8 , a nosac ce ic također od 1,8 , s onim napinjacem , trebalo bi pasat na serafe od vodene pumpe , dupli ventilatori od toleda a ovaj dio sa strujom cu napravit po svojem , jedino ce se trebat pozabavit nac odgovarajuci remen , jel na toledu je vodena povezana skupa sa servom i klinastim remenom a na passatu je vodena skupa s alternatorom ali nema kompresora , tak da ce to biti mrvicu zajebano ali naci ce se pravi

ja racunam da ce sljedeci tjedan biti gotovo , naknap sam s vremenom pa radim samo kad dođem s posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama polica za g2 s klimom vam je 184kn

Ja osobno slao upit u A.k. Dojkić .
Evo ako vam pomaze imam i kataloski broj po kojem ju mozete narucit 191 857 924 LN8 - cijena je 184 kn

Edited by Vinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj , nije me dugo bilo

ali eto cisto da javim

nije se puno toga promjenilo , unutarnji dio je rjesen , nosac kompresora cu morati od tdi-a stavit , ovaj od 1,8 nevalja , sad prije zime cu kilere montirat , valjda ce do proljeca radit

P.S. i polica je nabavljena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da dignem topic iz mrtvih.

Sad je kod mene ta duja od Vlajsa, zamjenjen je motor sa istim 2.0 samo novijeg godista AGG.

Klima i sve remenice su slozene gore, malo mi se ne podudaraju unutarnja remenica pumpe vode sa unutarnjom radilice i komoresorom klime ali to je 2mm, ionako samo klizi preko nje pa nece biti problema.

Nego, htio bi se rjesiti tog sistema 3 remena i 3 natezaca i preci na mikroremen kako je bilo na trojci. Imam sve djelove, nosac, kompresor klime, alternator i remenice. Muci me sljedece, ako pripasem cijevi od dvojke na kompresor klime od trojke (sa adapterima), trebalo bi sve raditi kao i prije? Mislim kompresor je kompresor, nema tu sta puno mudrolije. Jack za kvacilo ima 2 zice na jednom i na drugom. Jedino flushat sistem jer ne znam koje ulje je stavljeno unutra i napuniti sistem sa r134a plinom i uljem.

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3