0
Guest tommyleezg

golf 3

Recommended Posts

Guest tommyleezg

Evo ovako..

Otkad sam kupio g3 1.9 gtd 92 godina, malo pomalo neki problemi ili sa mehaničarima,ili sa dijelovima...

Znam da auto nije nov ali...

Do sad sam kupio i promijenio 3 zamjenska mehanička podizača stakla lijeva prednja vrata (prevendar,tokić)

-uvijek odu sajlice ,otprilike 20 puta spusti?? i podigne?? prozor.. Cijena 300 kn x 3=1200kn

Nakon toga ode kuplung? majstor ka??e budemo pogledali, nazove za 2 dana i veli: 2000kn sve je promijenjeno..

-sjednem u auto, sve ok, mijenja u redu , međutim za par dana papučica kuplunga opet ostaje na podu..... sad je problem u sajli (mehanička) promijenimo 3 komada po 150 kn i nijedna dobra...na kraju nekakva ručno rađena??? ajde ta je bolja, i funkcionira.. nakon par dana isto...odem kod drugog majstora,on opet veli :kakva je to sajla??? kupimo novu i funkcionira...otprilike 3 tjedna nakon toga problem kod ubacivanja u 5 brzinu(te??ko se ubacuje,nekad ba?? treba nabit da uđe ručica mjenjača...sad neznam vi??e kaj s time...

 

-evo novi problem...papučica kočnice tvrda odjednom... dan prije puta u Istru,,,odem do servisa u samoboru,veli majstor : servo bubanj..odem do drugog veli servo pumpa...neda mi vrag mira, skinem . očistim i sku??im da na tom kablu kroz koji vuče zrak ima dva pipca od kojih je jedan strgan i da tu vuče zrak..zalijepim sa izolirkom,probam dva kruga, koči bez problema....

Pa sad ja vas pitam : jel problem u majstorima? u mojem neznanju pa trebam plačati kaj god oni vele da ne valja ili u čemu????

 

uglavnom jako sam razočaran svime time...

 

Kad se već bave sa tim poslom trebali bi barem malo vi??e truda ulo??iti u svoje usavr??avanje i slo??iti nam autiće... golf mi je 3 auto i najbolji mi je do sad...

eto komentirajte,predla??ite, kritizirajte...

 

pozdrav, tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kako ti je frende... ide?? kos svih nekih "kvazi" majstora koji nemaju 3 čiste nego promijeniti svijecice... a oni koji znaju te toliko sjebu... i naplate masne pare jer vide da nemas pojma...

Ja kad sam isao mijenjat motor... vodio sam frenda sa sobom.. da me ne sjebe mehanicar...

Najbolje ti je naci jednog VW mehanicara koji vec ima sve u malom prstu... i ne mijenjati ga.... a kada ti nesto crkne na autu... prije se savjetuj tu na forumu... da znas sta bi moglo biti... a i mozes malo prckat sam DIY pa i nauciti neke stvari....

Barem ja imam tu politiku... ako mogu rastavit... mogu i sastavit... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest tommyleezg

da,najbolje bi bilo tako ...

ali ??to reći kad sam ovaj problem sa kuplungom rije??avao sa majstorom koji je 20 godina u njemačkoj ??arafio vw vozila????

nemam ni??ta protiv da ljudi zarade,ali neka naprave... a ne kad kupim sajlu, ta ne pa??e...pa nisam je ja birao već on...

toliko me to već ??ivcira da ču ga sam raskopat do zadnjeg ??arafa i sastaviti i ako ne uspijem neće me to puno mučiti jer znam da neznam, i ne glumim majstora kao neki kvazi majstori..

uglavnom,slo??iti ču to ,ili ga prodati u dijelove...neda mi se zahebavati...

imam dosta drugog posla a ne ??arafati po autu,inače bi otvorio radionu...

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabijem takve majstore ,eto to ti budem rekel

 

Pitaj boga kaj oni su ti promjenili,mozda imas sve staro unutra ,moze on reci da je sve novo,al ja dok to svojim ocima nevidim da on stavlja sve novo nevjerujem im!!

 

Il ti je najbolje,nek pogleda kaj treba i ti odes kupis to,ovak ti je to sve rekla-kazala

 

Tak ja radim,odem do majstora veli kaj mu treba,kaj je otislo ,ok odem to kupim,ako nije ok ako nepase slucajno ili SL ,zamjenim sam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest tommyleezg

ma ku??im, samo treba dosta vremena potro??iti za nadgledanje majstora a ja ga nemam..

i nisam ih ??icao da badava to naprave već da naprave kako treba i za novac...a stvarno imam dosta posla,pa ne stignem drugačije, već uzeti drugi auto i dalje raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cijena 300 kn x 3=1200kn

:ne2

 

Dobra stara ka??e: Ak ne??t hoće?? napravit kak spada, mora?? to napravit sam... JEdino ono ??to ne ku??i?? nemo??e?? sam napravit.... :(

 

Ak jednostavno nema?? sreče s tim avtom, mo??da da ga proda???

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jos jedna kaze nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari..Prijatelju orginalni podizac kosta puno al s razlogom... :da Definitivno si nabasao na majstore zednih krvi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jos jedna kaze nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari..:da

Definitivno si nabasao na majstore zednih krvi!

 

 

također se sla??em s time.

 

pro??le godine zimi sam imao problema s paljenjem u jutro ( majstori su mislili da je anlaser i to vrijedi 2500kn ) naravno nisam popu??io na tu foru i zatra??io da provjere grijače ( od 4 grijača radila su samo 1 i to ba?? samo jedna ) to je 400kn oti??lo..

meni kočnice nisu funcionirale ( znalo se kočiti pri 80km/h vi??e od 50 metara ) majstori vele da je takva trojka. odlučio ja u svoje ruke napraviti. uljna tekučina crna skroz i promjenio posebno ulje Motul , kočiono crijevo od teflona opletenim čelikom pa sada funkcionira puno bolje nego iza??la iz tvornice ( koči otprilike 38 metara na 100km/h ) ba?? sam happy majstor bez iskustva :)

 

radije tra??i pouzdanog majstora nego jeftinog... nekad jeftini i skuplji znaju raditi pizdarije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0