1 1
G2 LTD

Najbolje gorivo u ZG-u?

Recommended Posts

Pozdrav kolege,

 

Zna li tko provjereno gdje je najbolje gorivo u ZGu za tociti ( zapadni dio ZG-a ). Tocim inace na Tifon Jankomir, ali sam sad skuzio da mi auto trokira/cuka ujutro iako je prethodno zagrijan skoro pa na 90 stupnjeva. Dakle krenem prva druga i zna ga cuknut i dalje je OK. Mislim da je do goriva ili da su se malo dizne zacepile?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tankam na PBS,Lukoil,INA,Antunović kako kad dodjem s koje strane i ne vidim nikakve razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točim tamo di je najjeftinije :) hehe šalu na stranu.. Lukoil i INA (okolica Remetinca).. Većinom prakticiram INU "do čepa".. Nikad nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,

 

Zna li tko provjereno gdje je najbolje gorivo u ZGu za tociti ( zapadni dio ZG-a ). Tocim inace na Tifon Jankomir, ali sam sad skuzio da mi auto trokira/cuka ujutro iako je prethodno zagrijan skoro pa na 90 stupnjeva. Dakle krenem prva druga i zna ga cuknut i dalje je OK. Mislim da je do goriva ili da su se malo dizne zacepile?

 

Cek jel ti to osjetis da je lose gorivo na dvicu dizelu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni ja sta osjetim :lol2 Znam da nije tako bilo prije nego tek prije par dana se pojavilo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije... Promijenjeno je prije 10tkm. Jel moze uci voda tako sto sam prao smece iznad desnog kotaca i jos sam poklopac ( ne ČEP ) od rezervoara otvorio da smece isperem?? Zna se da dvojka tamo hrda i tamo su mi preporucili da u autopraoni perem da se smeca rijesim i izaslo je, a sad moze li voda ikako uc??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti mogla uci. Meni se desilo kad sam slozio dvojku,opran rezervar iznutra,nakon dva mjeseca tocenja na jednoj benzinskoj bilo u rezervaru oko 7 litara vode. Nisam mogao vjerovat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti mogla uci. Meni se desilo kad sam slozio dvojku,opran rezervar iznutra,nakon dva mjeseca tocenja na jednoj benzinskoj bilo u rezervaru oko 7 litara vode. Nisam mogao vjerovat

Kako si uopce skuzio koliko je vode? I koje su nus pojave kada je voda u autu? Cukanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,

 

Zna li tko provjereno gdje je najbolje gorivo u ZGu za tociti ( zapadni dio ZG-a ). Tocim inace na Tifon Jankomir, ali sam sad skuzio da mi auto trokira/cuka ujutro iako je prethodno zagrijan skoro pa na 90 stupnjeva. Dakle krenem prva druga i zna ga cuknut i dalje je OK. Mislim da je do goriva ili da su se malo dizne zacepile?

 

koliko ti zagrijavaš auto da dođe na 90 3 dana

pa tom autu niti ne treba ventilator hladnjaka u vožnji nikad ne upali ventilator.

dvica dizel ide na pola voda pola nafta bez cukanja :lol2

nije ti to do goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ti zagrijavaš auto da dođe na 90 3 dana

pa tom autu niti ne treba ventilator hladnjaka u vožnji nikad ne upali ventilator.

dvica dizel ide na pola voda pola nafta bez cukanja :lol2

nije ti to do goriva

:lol2 Receno mi je da je hladnjak od benzinca, pa ne znam :lol2

Sto bi moglo biti onda? Nisam ga dugo stiskao na autoputu da nije zacepljen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije svega trebao bi dobar mehanicar da ti malo pogleda taj motor

malo se to previse brzo grije

da se napravi servis, da ulje ne curi na sve strane....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je kada počne gledati motor reći će da mu je vrijeme za generalku a to košta. Što se temperature motora ti će kod mene je kazaljka uvijek bila uz rub bijelog polja a na pola se digla samo kada sam upao u gužvu u Zagrebu od semafora do semafora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tankam Tifon,Ina,Crodux. gi dog iam tankam bs100 ili bs98

Antunović izbjegavam u širokom luku( loša iskustva )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ina Eurodiesel bs class
Crodux Euodiesel premium
Tifon dizel premium al rijetko bas kad moram
Shell Diesel V-Power

Edit: dok je bio omw onda dizel maxxmotion

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omv je po meni bilo daleko najbolje gorivo u hr, steta sto su crodux sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

INA Eurodisel BS Class za sada a u duju sam točio INA-in Eurodizel pa nakon toga Croduxovo, odnosno KTC kupuje od njih pa je to isto. Radila je kao singerica, dobro, malo bučnije :) ali nisam nikada osjetio razliku da je neko gorivo bilo toliko lošije da se osjetilo na radu motora. Po pričanju kolege naftaša može i loža u duju jer razlika je samo u boji a tom motoru sa klasičnom pumpom za indirektno ubrizgavanje ili ti "Bosch" pumpa ne smeta. Ali ta su vremena prošla kada se loža točila a vjerujem i rasprava o tome da li je štetno ili ne bila bi podugačka. Druga stvar je kod novijih motora PD, CR tu nema diskusije, barem ja tako gledam, mada ima likova koji i u te motore toče crvendača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S mojim tenkiranjem sam napravio 45 tkm (promasio jedan servis za izmjenu filtera goriva) i kad sam ga napokon izvadio nije bilo niti jedne trunke smeca u njemu i zato ostajem pri tome, jebo par lipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sve je to isto. Porez na budale su ta skuplja goriva. Ako vam auto ne trazi izricito takvo gorivo samo subjektivno ce te osjetiti razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sve je to isto. Porez na budale su ta skuplja goriva. Ako vam auto ne trazi izricito takvo gorivo samo subjektivno ce te osjetiti razliku.

Ako pričamo o Eurosuper 95, 98 i 100 onda tu ima razlike. Ovo ostalo kao i dizelska goriva dalo bi se raspravljati. Najnekvalitetnije gorivo imaš u razdoblju proljeća i jesena. Tada proizvođači po pravilu bi trebali mijenjati sa zimskog na ljetno gorivo (i obrnuto). Pa se miješaju skupa. Ali kažem po pravilu. Živimo u Hrvatskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1