0
Damir 555

Pomoć-2.0tsi

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

Problem je sljedeći, mora se promijeniti usisna grana. Na servisu kažu da se moraju promijeniti gumice na diznama kada se skida usisna grana, da li je to stvarno tako? Nije mi jasno ako se mora promijeniti samo usisna iz kojeg razloga bi se skidale dizne? Šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti kazu.. Jer kad se skida usisna, povlaci za sebe dizne, a i nisu samo gumice u pitanju, voli i one plasticne kopce dizi povuc i slomiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacuje greku, klapnica u usisnoj, cca 4500

Dobro ti kazu.. Jer kad se skida usisna, povlaci za sebe dizne, a i nisu samo gumice u pitanju, voli i one plasticne kopce dizi povuc i slomiti..

Ok, netko priča isto kao i ti a poneki mehaničari koju rade na VW servisu kažu da ne treba, e sada ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar jebovakva, nabtim diznama na leru imas 50bara, tlak u opterecenju ide i 3x toliko.. Ako zacvika gumica, onda je problem, jer skinuti usisnu na tsi motorima nije 5 minuta.. Nije to kao kod obicnih motora koji nemaju direktno ubrizgavanje

A zasto moras mjenjat usisnu ? I koliko je para?

klapna varijabilna usisne je problem Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je skinuta usisna, ne ocistiti usisne kanale u glavi je overkill, tako da bude vise od 2 sata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi palo na pamet da se trebaju očistiti kanali u glavi, thanks! Nadam se da nece biti previe gareži obzirom da ima relativno malo kilometara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je to mali km? Ako je pretezito gradska voznja ili kratke relacije, zna biti i na malo km vec dosta garezi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne imaju teflonske brtve i dolazi set a i ima alat s kojim se nabijaju na samu diznu.... Neogranicavaj mestra i rad... koliko treba treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne imaju teflonske brtve i dolazi set a i ima alat s kojim se nabijaju na samu diznu.... Neogranicavaj mestra i rad... koliko treba treba..

 

naravno da su teflonske, nego kako drugačije, eto svima koji su čuli da negdje zvoni a ne znaju gdje- metar promijenio bez kidanja i povlačenja gumica, sve se može ako se zna kako se radi! To je samo priča ovlatenih servisa, gareži ni malo u kanalima, kaže "sta je sa tobom-pa nije to disel"

Pitam ga zbog čega servis hoće i gumice, kaže-zato da se odmah ograde od svega,

Edited by Damir 555

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnja rjec je bitna... ponovni popravak nije dobra reklama a napravit posao kako treba jos je pametnija opcija...

Da ti injektor ostane u glavi a da samo sidje s usisne treba jako dobra volja i sreca a jos da ti se neiskrivi osigurac il neupadne dolika u bunt kabela crijeva i svakih kita ne fala...

Ovlasteni nista nije falio.... tak da nebi bilo da su te isli ozenit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mjenjo jedanputa i nakraju mi se desilo da je malo curilo gorivo oko dizni pa mi se dogodilo to da sam je ponovno skidao i ceko gumice i plastikice iz ovlastenoga.

A to ti je izgubis pola dana i onda auto nebude gotov i dodje covjek i jbe mi m.... Sto auto nije gotov kakav sam majstor ovo ono.

Zato kada se radi to to i to treba ako

Hoces dobro ako ne pozdrav. :)

 

Kod nas ljudi su cudni sto se tice dijelova ;) a to su sitnice jebo gumice ali znas da si napravio poso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga stranka se nerazumije... pogleda na internetu i vise vjeruje internet pricama a ne mestru i jebiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ste me krivo razumijeli, nije bed ako treba ali ako ne treba...

Ja sam ti rekao svoje iskustvo.Mislim da neces pogrijesit ako to novo stavis i ljepo operes usisnu one klapnice da se sjaje onda ces bit zadovoljan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad netreba mijenjati gumica ako dize ostanu u glavi a ne iscupaju se sa granom

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako auto ima km svakako izmjenit.... a da ti ostanu u glavi bas i nece ici svaki put.... pretezno uvjek jedna mora se iscupat i shebat koncepciju pa ako nemas gumice odmah :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0