3 3
rale

Termostat

Recommended Posts

i ja sam uzeo po preporuci wahler ( kao prva ugradnja u vag ) i nije radio dobro pa sam riskirao i uzeo original.

ako imas termostat ko i ja ( kat broj 044121113 ) javi se deckima u autodijelovi magdic, tamo je cijena 150kn + brtva 10kn..u ovlastenome je 350kn termostat

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

I kako se pokazao naspram prijasnjeg? Sta pise na njemu, neka oznaka ili nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako se pokazao naspram prijasnjeg? Sta pise na njemu, neka oznaka ili nesto?

pa napisao sam par postova iznad ;)

"evo update sa mojim stanjem - na 1.9tdi pd izbacen zamjenski wahler trrmostat i stavljen original i auto zagrijan na radnu temp sa upaljenim grijanjem ( 22 stupnja i auto funkcija )..vanjska temp je -3.5 ( tako kaze board comp ) i auto radi vec 15min na leru i kazaljka od temp vode se ne mice ( sa zamjenskim se spustila za 10min )..vcds nakon 15 min rada pokazujem temp motora od 78.8°C"

 

na originalu je otisnut vw zig i kataloski broj

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat (DSG) !? Kakve to veze ima?

Napisah vec negdje prije par dana u svezi njega.... Postoje bio nedobavljiv blindirah cijev da bih otkrio da je problem do njega a ne do glavnog koji je dvaput.mjenjan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki auti koji imaju hladnjak ispusnih plinova egr-a imaju i tAmo termostat...

 

Ovo govorim konkretno za BMW, kada na njima ode temp se dize max do 77 stupnjeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa napisao sam par postova iznad ;)

"evo update sa mojim stanjem - na 1.9tdi pd izbacen zamjenski wahler trrmostat i stavljen original i auto zagrijan na radnu temp sa upaljenim grijanjem ( 22 stupnja i auto funkcija )..vanjska temp je -3.5 ( tako kaze board comp ) i auto radi vec 15min na leru i kazaljka od temp vode se ne mice ( sa zamjenskim se spustila za 10min )..vcds nakon 15 min rada pokazujem temp motora od 78.8°C"

 

na originalu je otisnut vw zig i kataloski broj

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Fadcinantno. Ajd super da si riesio problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mi zato rekao elektricar ds treba orginal????? Wheler ne odgovara... i stalno lampicu motora pali

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i slike kao dokaz..radio je 20min u leru, temperatura motora je bila 92.6 °C kada sam ga ostavio, kada sam dosao nakon 20min pogledati, temp je bila 87.3°C ( vanjsla temp -3, grijanje na 24 )

 

760c82659c5d125a5d11bfc32a8077e2.jpg

34e95e289c4948b8a6a924a382a1f44f.jpg

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dokaz da se to nije isplatilo? Jer ja to tako vidim. Kak os

po meni je dokaz da se isplatilo..prije stavljanja zadnjeg termostata u istim uvjetima temp je nakon par minuta padala ispod 70°C, sada nakon 20min je ona 87.3°C

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamijenjen termostat dsga. Nisam bio na otvorenoj cesti pa nisam mogao tocno testirati, ali i u gradu nije padala temp i temp ulja je rasla sto prije nije bio slucaj. Nadam se da bu sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo behr (mahle) termostat i stavio. Temperatura na 90 °c zakucana vani -10, otvorena cesta ili u leru da stoji uglavnom za sada sam prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo behr (mahle) termostat i stavio. Temperatura na 90 °c zakucana vani -10, otvorena cesta ili u leru da stoji uglavnom za sada sam prezadovoljan

Na kojem autu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 5

Ma matusenski me drka danima.. platio sam dva grijaca i termostat i evo opet ne valja .. lampica motora gori za grijac opet.. 350 kn je orginal termostat.. da probam s tim behr ?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma matusenski me drka danima.. platio sam dva grijaca i termostat i evo opet ne valja .. lampica motora gori za grijac opet.. 350 kn je orginal termostat.. da probam s tim behr ?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

probaj se javiti deckim u magdic dijelove, mozda ti mogu nabaviti original jeftinije

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma matusenski me drka danima.. platio sam dva grijaca i termostat i evo opet ne valja .. lampica motora gori za grijac opet.. 350 kn je orginal termostat.. da probam s tim behr ?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko si ta dva platio i njemu za ruke, skoro pa za orginal.

Kontaktiraj ove sto ti kolega kaze, mozda oni mogu orginal jeftinije nabavit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si ta dva platio i njemu za ruke, skoro pa za orginal.

Kontaktiraj ove sto ti kolega kaze, mozda oni mogu orginal jeftinije nabavit.

Ma dva grijaca i termostat 650kn

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1093e762df16304e4359027b08575859.jpg

 

534dc708a58c7109bd3fec1a1cea5171.jpg

 

Koji od ova dva?? U autodijelovima kazu da je ovaj bijeli orginal ugradnja... aj pomozite da to rjesavam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1093e762df16304e4359027b08575859.jpg

 

534dc708a58c7109bd3fec1a1cea5171.jpg

 

Koji od ova dva?? U autodijelovima kazu da je ovaj bijeli orginal ugradnja... aj pomozite da to rjesavam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

meni wahler nije bio dobar ( ali moj je bio u crvenoj kutiji )..vele da je od zamjenskih dobar i behr ( mahle )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni wahler nije bio dobar ( ali moj je bio u crvenoj kutiji )..vele da je od zamjenskih dobar i behr ( mahle )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Da taj u crvenoj nije ni meni bio dobar... valjda ce neko napisati koji je uzeo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3