1 1
TomoJ

Passat 6 tlak u posudi za vodu

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

već neko vrijeme mi se događa to da mi je antifriz u sistemu pod tlakom.

inače ne točim nikako vodu, nego crveni ina antifriz, bilo ljeto ili zima.

Kada otvorim čep od posude koji je hermetički zatvoren, onda otpusti taj tlak i nivo antifriza se poveća, jer vrati dio tekućine iz sistema.

E sad, također primjetim da mi zbog tog što nabija tlak,svakih 1500-2000 Km moram usuti cca 1,5 decilitara tekućine, inače mi se upali lampica da je nivo rashladne tekućine nizak.

Nisam primjetio da ta tekućina ulazi u blok motora, jer bi mi onda mješalo ulje i vodu, a šipka i ulje su u stanju kakvom treba, fini viskozni.

 

Da li je netko imao sličan problem da pojasni?

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li crijeva od vode tvrda? Kod mene su isti simptomi kao tvoji, jos nemam emulzije na cepu od ulja, ne dimi mi plavkasto, ali zato nabija pritisak u crijeva., najvjerovatnije dihtung glave motora i glava.

Kad na kakav put krenem npr 100-njak km, obavezno sa sobom dvije bučvare vode od po 5 litara, jer mi sve potrosi.

U subotu radim glavu motora pa cemo vidjet u kakvom je stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh 2.0 pd.....

Prvo napravi CO test u tekucini.... naravno ako cu crijeva tvrda.

Ako je pozitivan onda probat napravit bypass hladnjaka povrata isp.plinova.... pa ako tad nevalj isto.. onda jbg glavu na kontrolu....

Naravno sve to ako sustav hlađenja radi ispravno.. dakle ako je vodena ok..ako vent pali.. itd... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvaćam baš,rashladna mora biti pod tlakom ili ne ?

Kad odvrnem čep isto mi vrati dio rashladne tekućine,no evo u zadnjih 4 tkm nije potrošio skoro pa ništa tekućine tako da mi nije najjasnije jel to lose ili dobro kad je rashladna pod tlakom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fizika, osnovna skola rekao bih, veci tlak, veca temperatura vrelista.

Pod nekim tlakom je rashladni sistem svakog auta, do 1 bar pretlaka recimo i normalno je da su crijeva malo tvrda nego kad je sve hladno, ali mora bit u nekim normalnim granicama.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li crijeva od vode tvrda? Kod mene su isti simptomi kao tvoji, jos nemam emulzije na cepu od ulja, ne dimi mi plavkasto, ali zato nabija pritisak u crijeva., najvjerovatnije dihtung glave motora i glava.

Kad na kakav put krenem npr 100-njak km, obavezno sa sobom dvije bučvare vode od po 5 litara, jer mi sve potrosi.

U subotu radim glavu motora pa cemo vidjet u kakvom je stanju

 

Da, tvrda su. Ni meni ne dimi nikako, čini mi se da je sagorijevanje jako dobro. Javi mi molim te rezultate servisa, nadam se da nije glava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bolje uzet standardni dihtung glave ili malo deblji?

Isti...

dihtung ima rupice...to je mjera raspoznavanja debljine... Kad se radi motor tj blok..onda se mjeri odredjena mjera i na osnovu toga se odredjuje potrebna debljina.

Sve je to na oko neprimjetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da svaki auto kad se otvara čep od posude mora se čuti kao da otvaras coca-colu naravno koji je prije ugrijan, isto tako i razina vode oscilira neki pola centimetra gore-dolje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1