0
Damjan666

passat b5 1.9 tdi 110ks 1997 kasno vuce i dimi jako

Recommended Posts

Dobar dan ovako imam problem sa navedenim autom uglavnom kada mu dam gas do jaja on povlaci ali ko da kasni dosta i dimi crno pocne vuci tek preko 2500 obrtaja al tako prije nije radio vuko je prije i na 2000 i prije i nije toliko jako dimio sada izbaci jako puno crnog dima ali i dalje vuce pa me zanima dal je neko imo do sada neki slican problem i kako ga je rijesio....puno hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak lociraj aktuator na turbini. Mislim da je s lijeve strane kada otvoriš haubu.

Kada upališ auto polugica se skroz treba privuć, kako daješ gas trebala bi fino otpuštat.

Imaš primjer testa na linku:

 

Ovo je primjer dobrog povlačenja:

 

Ovo primjer lošeg:

(Primjeti kako mu se sporo povlači kad ga upali i jako kasno se ispušta kad nabija gas)

 

Meni kad je zacvikao aktuator vukao je tek nakon 2 tisuce okretaja, onda je bacio dim. Čak je išao u safe mode na 120kmh.

Ja sam si nabavio novi tester, da se uvjerim da je aktuator ispravan i da su vakum crijeva dobra. Kod n75 ventila skinem crijevo koje ide na taj aktuator sa videa i stavim malo veću inekciju, špricu sta god i povučem. I gledam da li se odmah povuče, da li drži vakum, držim cca 10-20 sekundi.

Zamjena aktuatora i rekalibracija cca 700 kn, ako je on.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je dobro dok ne baca plavi dim..a crni dim..pa postoje sanse da ti je negdje neko crijevo puklo,mozda ono sto od intercoolera ide na turbinu...moguce je i do maf senzora ali i do bosch pumpe...dobar dijagnosticar ce ti brzo locirati kvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to me brine taj egr ventil tj taj aktuator jer ja sam mijenjo turbinu na svome i odnesena je na ciscenje u turbo servis e sad prije je vuko prije i mijenjo sam taj elektromagnetni ventil sto otvara tu turbinu e a problem je sto sam kupio polovno taj magnetni ventil mozda je i on problem jer stari mi nije radio znaci uopce nije otvaro turbinu....a sto se tice crijeva i toga gledo sam nigdje nisam naso da pusta i slicno interkuler je ispravan provjeren je a bosh pumpa je reparirana tako da nevjerujem da je ona e sad me samo zanima vjerovatno je taj egr ventil ili matnetni ventil nesto je oslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim na egr. iako i on moze bit problem. bas aktuator kojeg regulira taj elektromagnetni ventil koji si zamijenio.

 

jesi vidio da li se mice kao na videu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e decki evo provjerio sam i aktuator i magnetni ventil i maf senzor sve je ispravno samo mi je bio zaprljan zracni ventinl nije mi jasno kako kad je promjenjen prije 4500km jel to moguce bas je jako bio zaprvljan i nije dobio dovoljno zraka zato je dimio i slabo iso...sada sam ga ocistio i ide ko munja auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije egr bio problem nego zracni filter nisam dobro bio napiso ispricavam se zracni filter je bio zaprljan jako i vjerovatno nije dobio dovoljno zraka pa nije imo tu snagu koju treba da ima....sori slucajno sam bio napiso zracni ventil

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da ja sam pomislio sad gle kad je oso egr ventil ili maf senzor provjerio sam nista nije ispod 600kn :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam priomijenio prije 4500km isto kada sam mijenjo filter goriva filter ulja i ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako da ne otvaram novu temu da li nakon stavljanja novog MAF(protokomjera) zraka treba restartovati stare vrijednosti na nove ,skidanjem klema sa akumulatora tako sam nesto citao na forumu ali ajd reko da ovde pitam ;-) ovde je kadar strucniji hehe :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da netreba jer ja sam bio iskljucio maf senzor tj skinio sam ona đek sto ide u njega i upalio auto i auto je dimio ko blesav kad mu dajem gas i u radu sam ga upalio i odma ga je ocito i odma prestao dimiti barem je to tako kod mene nisam moro ga ni ugasiti a kamoli ksidati kleme i bilo sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica s klemom cak moze i skodit procesorima na novijim autima. Ponistit diagnostikom i gass.... Mada nema nikakve razlike ak i neponistis.... konkretno mislim na maf

Share this post


Link to post
Share on other sites
0