4 4
Ruks

Passat B8 - problem sa paljenjem i mirisom goriva

Recommended Posts

Pozdrav,

Trenutno me na Passatu B8 2.0 TDI 110 kw muče dva problema pa molim iskusne znalce i ekipu koja je imala sličnih problema savjet.

  • 1. problem je teško paljenje. Ako auto stoji cca 24 sata u garaži bez paljenja prvo paljenje bude problematično, jedva upali. Dodajem i snimku da se vidi na što točno mislim. Nakon tog prvog paljenja svako slijedeće je normalno. Mene asocira da bi problem možda mogao biti u pumpi goriva ili crijevu za dovod.

          Snimka paljenja: https://gofile.io/d/cZsI9g

 

  • 2. problem koji sam primjetio je da prilikom vožnje uzbrdo u kabini se osjeti miris goriva kroz ventilaciju. (od tud sumnja da je 1. problem povezan sa crijevom za dovod goriva) Čim auto ponovno dođe na ravno miris nestane i na svakoj jačoj uzbrdici ze ponovno pojavi. Ne znam da li su ova dva problema povezana ali čini mi se da neka veza postoji

Sve ideje su dobrodošle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

nadupuna informacija ukoliko netko bude imao sličan problem

 

Quote

2. problem koji sam primjetio je da prilikom vožnje uzbrdo u kabini se osjeti miris goriva kroz ventilaciju. (od tud sumnja da je 1. problem povezan sa crijevom za dovod goriva) Čim auto ponovno dođe na ravno miris nestane i na svakoj jačoj uzbrdici ze ponovno pojavi. Ne znam da li su ova dva problema povezana ali čini mi se da neka veza postoji

- izgleda da se potrfila slučajnost da sam 2 puta na uzbrdici osjetio miris goriva od auta ispred sebe jer sam ponovno testirao i tog mirisa nema, također majstor je pregledao i ne vidi ikakav uzrok tome

Trenutni zaključak majstora je da se radi o problemu akumulator-anlaser. Kako je to meni objašnjeno navodno mu je potreban točno određeni broj okretaja kako bi komp ispravno odradio svoje.

S obzirom da akumulator nisam mijenjao odkad je kod mene, a nisam siguran ni dal je mijenjanj ranije - to rješavam odmah danas, a nakon toga test anlasera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar ne javi komp u vidu upozorenja na kontrolnoj ploči ako je akumulator slab

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, projektilski said:

Akumulator obavezno prvo testiraj, da ne mijenjas bez veze.

Akumulator je testiran i napunjenost je bila 40% tako da sam ga odlučio zamijeniti.

 

3 hours ago, morpheus said:

Pa zar ne javi komp u vidu upozorenja na kontrolnoj ploči ako je akumulator slabemoji848.png

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

To je i meni jako čudno, ali majstor mi je objasnio to na način da je računalu potreban točno određeni broj okretaja za rad.

No, uspjeli smo uloviti grešku na dijagnostici. Izbacio je grešku senzora bregaste, za što majstor misli da je također uzrok slab akumulator.

Trenutno stanje je da je zamijenjen akumulator i pratimo stanje da li će se ponoviti problemi sa paljenjem, ukoliko da onda mijenjamo senzor bregaste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prepostavljam da se tih 40% nije odnoslilo na napunjenost kako je napisao nego na snagu koju daje, ampere. Da je na 40% od deklariranog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, projektilski said:

Prepostavljam da se tih 40% nije odnoslilo na napunjenost kako je napisao nego na snagu koju daje, ampere. Da je na 40% od deklariranog.

Pardon, krivo sam se izrazio. Tako je 40-50% snage.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je potpuno jasno i novi akumulator bi trebao sve probleme rijesiti.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ostaje pitanje upozorenja na slab akumulator

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nakon kolikog odstupanja snage javi grešku akumulatora na intrument tabli?

Ima netko tu informaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Update situacije.... problem sa paljenjem se opet pojavio.

Izgleda da je onda stvarno problem do senzora bregaste. Danas sam još primjetio da kada se prilikom paljenja dogodi spomenuti problem onda i motor radi drugačije, odnosno, kada je u leru radi na višim okretajima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj zna vrlo rijetko verglat duže. Možda jednom u dva tri mjeseca, ali jednom mi je duže verglo dva dana zaredom ujutro(možda 5-8 zuba). Znači desi se jednom i svako iduče paljenje pali na zub. Na dijagnistici niđe kvara. Savršena "krvna slika", al ovo je očito učestali problem, e sad da li je to do senzora radilice ili nečeg drugog... Golf MK4 SDi iz 2002. mi pali ne na zub nego na pola zuba! Svaki put i bez obzira na vanjsku temperaturu. Ne dešava se često, ali da se čovjek zapita "koji je to quartz".

Uglavnom učestalo na stranim VW forumima i neki vele ovo, a neki ono... Uglavnom navodno ga je bolje palit da stisnete start gumb, pričekate da se žarulje pogase nakon cca 5 sekundi, pa tek onda kuplung i ponovo start nego odmah zajašit na kuplung(tko ima manual) i samo stisnut start. Većina tvrdi da je do toga, al čisto sumnjam. Kakve bi to veze imalo? Prije da neki senzori zezaju kao što je ovdje kazano.

Edited by Špeksi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je samo u verglanju problem to mi nebi bilo ni toliko strašno, problem je (ne znam koliko se može vidjeti/čuti u videu) što on pokušava upaliti ali ne uspjeva. Čuje se trokiranje / gušenje priliko pokušaja paljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako drugi, ali ja tvoj video ne mogu otvorit, a živo me zanima... Piše mi "This file does not exist".

Edited by Špeksi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mogu čuti... Da definitivno se ne radi o dužem "verglanju"(na više zuba nego uobičajeno) već "trokiranju" prilikom paljenja. Iskreno zatečen sam time... Zvući zastrašujuće 😱. Nadam se da ćete se javiti sa rješenjem problema ako se nama ostalima počne to dešavat. Hvala.

Edited by Špeksi
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

update oko problema sa paljenjem. Čini se kao da samo našli rješenje! :fakjea 

S obzirom da je dijagnostika pokazivala grešku senzora bregaste išli smo malo kopati u tom smjeru. Izgleda da je problem u stvari mehanički, odnosno do ventila bregste koji komunicira sa senzorom bregaste.

Mislim da se točno zove "Razvodni ventil podešavanja bregastog vratila"

Ja sam ga platio 165€ , jučer je zamijenjen i auto je jutros upalio kao mina.

Nadam se da sam s time i riješio problem.

Popratit ću razvoj situacije, odnosno da li će se opet javljati problem sa paljenjem pa javim iskustva.

Pozz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4