0
Darac031

Audi A6 45tdi problem

Recommended Posts

Pozdrav,

Audi A6 45 tdi - otkako je pocelo hladnije vrijeme, zna se dogoditi da auto pri prvom paljenju treska i čuje se kao da ima cilindar manje 😌

Upali uvijek normalno, i problem se ne dogodi svaki put, ne izbacuje nikakve greške, a obrtaji ne skaću nego stoje na 900. 
 

Auto ima 165tkm, 2019. Godina i prije 5 tisuca km je naoravljen redovni servis u ovlaštenom.

Jel to normalno zbog hladnijeg vremena, iako mislim da nebi baš trebalo tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ih provjeriti?

Ono što znam je da je prva ugradnja još na autu jer nikad nije imao nikakvih problema

Imam obdeleven, mogu li ih preko toga provjeriti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisu ok upalio bi se check engine.... kao i za sve ostalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam koliko to ima smisla, ali na G4 imam identičnu stvar. Prvi put u danu kad se pali na hladno baš štuca i trese dok pali, a sva ostala paljenja u danu bez problema. Isto nemam nikakve greške za grijače, ali vidio sam da mi je ona letvica el. instalacije na grijačima skroz klimava pa vrlo vjerojatno ne radi dobar kontakt. Nešto u smislu da grijači ipak rade (pa ne registrira grešku), ali zbog lošeg kontakta ne rade punom snagom. Ne vjerujem da je tako nešto i kod tebe jer je ipak 20 godina noviji auto, ali ne košta te bacit oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pod haubom samo sipam tekućinu za stakla na ovom autu 😂

 

Ne mora biti samo prvo jutarnje paljenje, dovoljni je da odstoji 5-6 sati da se “ohladi” pa to radi, nekad ne čak i odmah na paljenju, izađem sa parkinga i stanem na semafor za 100 metara i tako krene radit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0