4 4
Optix

Problem sa radio u autu Golf 4

Recommended Posts

Pozdrav
Posto sam prvi put sam mijenjao radio u autu, naisao sam na takoreci problem.  Izvadio sam radio koji je bio(ne fabricki) i ukopcam kablove u novi radio. Problem je u tome sto nonstop osvjetljenje dugmadi na tom novom radiu svijetle, a sat na radiu ne svijetli(bez kontakta kljuca i paljenja auta). Dok na proslom radiu sat je malo svijetlio sto i trebalo, ali dugmadi nisu dok se ne dadne kontakt ili ne upali auto. Naravno da mogu upaliti radio, moram dati kontakt sto je jedino isto ostalo.  Da napomenem nisam sjekao kablove, niti planiram to raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi provjeriti sve kablove i vidjeti da li su pravilno spojeni na taj aftermarket radio kojeg imaš, ujedno za njega bi bilo dobro imati i adapter za antenu (ako ga nemaš) da dobije onih tvorničkih +5V na samoj vanjskoj anteni na krovu. Da puno ne pišem, u ovoj temi dolje imaš shematski prikaz konektora i kablova i tog spomenutog adaptera, prelistaj, prouči i provjeri stanje kako je kod tebe pa vidi možda je negdje krivo spojeno, sretno.

* Loš prijam stanica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji radio je bio, a koji je novi?
Da li je prepravljana fabricka instalacija?
Valjala bi poneka slika možda

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, mur3633 said:

Koji radio je bio, a koji je novi?
Da li je prepravljana fabricka instalacija?
Valjala bi poneka slika možda

Bio je SHARK, sad je neki Sony ali kinez, za prvu pomoc samo. Nista nije prepravljano, ako me sjecanje sluzi

8 hours ago, <TDI> said:

Trebao bi provjeriti sve kablove i vidjeti da li su pravilno spojeni na taj aftermarket radio kojeg imaš, ujedno za njega bi bilo dobro imati i adapter za antenu (ako ga nemaš) da dobije onih tvorničkih +5V na samoj vanjskoj anteni na krovu. Da puno ne pišem, u ovoj temi dolje imaš shematski prikaz konektora i kablova i tog spomenutog adaptera, prelistaj, prouči i provjeri stanje kako je kod tebe pa vidi možda je negdje krivo spojeno, sretno.

* Loš prijam stanica

Kako mislis pravilno? Ma je.es antenu necu se i sa tim zamarati jos..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da zamijeniš žutu i crvenu žicu na konektoru od Sony radija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mur3633 said:

Probaj da zamijeniš žutu i crvenu žicu na konektoru od Sony radija.

To nije moguce, jer ustekavam  dzekove iz auta u radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije moguce? Kod svakog je moguce pa mora bit i kod tebe..ali evo malo savjet,daj nekom tko zna sto radi nek se poigra..s obzirom na znanje(ne vridjam samo kazem) tesko da to proradi kako spada

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bih se.

A i bez slika možemo samo da nagađamo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mur3633 said:

Složio bih se.

A i bez slika možemo samo da nagađamo.

 

 

FB_IMG_1706096098527.jpg

FB_IMG_1706096091223.jpg

Prva slika je kopcanje Sharka koji je bio, druga je tog Sony-a, direkt u radio aa dzekovima auta. Morao bi sjeci da bi prespojio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sjeci ništa. Kupi ovakav ISO produžetak (ja sam uzeo u Holexu, vjerovatno će toga bit i u Elmatisu ili Chipoteci) i na njemu napravi krizanje crvene i žute žice (stalnih 12V i 12V preko brave). Može se spajalicom izvadit žica iz konektora i onda ih samo obrnuto vratiš, da ne moraš rezat.

th?id=OIP.wzpffabqeMyfMqGh36JdHwHaHa%26p

Antenu ako samo spojiš na radio bez adaptera radit će, samo neće najbolje hvatat stanice.

Edit: Zaboravio sam dodat, pinove 3 i 5 moraš na adapteru izvadit ili prerezat da ne spržiš radio.

Edited by MateV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa crnog džeka potrebne su ti samo tri žice.

 

Crveno bijela +,ova braon - ispod crveno bijele i žuto crvena kontakt brava +.

S tim što trebaš da promijeniš mjesta crveno bijeloj i žuto crvenoj.

 

Ostale žice su višak. Možeš da uradiš kao što je kolega iznad rekao, a možeš i da povadiš te pinove iz džeka, ako imaš odgovarajući alat.

 Nemoj da siječeš, šteta je s obzirom da je instalacija kompletna.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mur3633 said:

Sa crnog džeka potrebne su ti samo tri žice.

 

Crveno bijela +,ova braon - ispod crveno bijele i žuto crvena kontakt brava +.

S tim što trebaš da promijeniš mjesta crveno bijeloj i žuto crvenoj.

 

Ostale žice su višak. Možeš da uradiš kao što je kolega iznad rekao, a možeš i da povadiš te pinove iz džeka, ako imaš odgovarajući alat.

 Nemoj da siječeš, šteta je s obzirom da je instalacija kompletna.

 

 

 

 

Ma znam da ih dosta sjeku kablove, sto meni ne pada na pamet to raditi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4