2 2
dj damir

Golf 7 gtd 2015

Recommended Posts

pozdrav..

problem kod mog GTDa je visoka potrosnja ulja .. na svakih 1500km 1L .. 230.000 tk ....citam po raznim forumima da je to normalna potrosnja kod tih auta.. zanima me jel jos netko ima takvih problema i kako ih je rijesuio ili bar smanjio potrosnju .. uvjek sam vozio wv aute koji nisu imali nikakvu potrosnju ..!!

hvala na bilo kakvoj pomoci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno uređenje motora i stvar rjesena. Nema ti magične kombinacije bez  stare mehanike.

Gledaj s vedrije strane....bolje da trosi ulje neg antifriz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Potrosnja od 1l na 1500km je stvarno previse, neki kazu za te motore da je normalna potrosnja ulja 1-2l na 10-15k km. Mislim da tu nema lijeka bez kompletne generalke motora :) 

Edited by VW_GTD23
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11. 03. 2024. at 11:50, dj damir said:

pozdrav..

problem kod mog GTDa je visoka potrosnja ulja .. na svakih 1500km 1L .. 230.000 tk ....citam po raznim forumima da je to normalna potrosnja kod tih auta.. zanima me jel jos netko ima takvih problema i kako ih je rijesuio ili bar smanjio potrosnju .. uvjek sam vozio wv aute koji nisu imali nikakvu potrosnju ..!!

hvala na bilo kakvoj pomoci..

Sličan problem sam imao na golfu 6 sa 1.6 tdi motorom, kupio Castrol 5w30 u Njemačkoj, zamjenio ulje i potrošnja ulja opala na 0,5 l na 12.000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Pa koliko ti je prije trosio sa tim uljem i gdje si ga kupovao @regazzoni? Jbg, znam da se ovde u BiH fuseri dosa na uljima a i Castrol se dosta falsifikuje nazalost :(  Meni je na 3 razlicita ulja uvijek trosio oko 0,5l na 15k sto je poptuno normalno. Tako da mislim da u njegovom slucajnu nije problem do ulja jer vec je gore napisao da je probavao i Aral i potrosnja je bila ista. A i poznati su ti noviji CR motri da znaju potrositi 1-2l na 10-15k km ali 1l na 1500km je stvarno previse i mislim da tu nema lijeka bez kompletne generalke.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, VW_GTD23 said:

Pa koliko ti je prije trosio sa tim uljem i gdje si ga kupovao @regazzoni? Jbg, znam da se ovde u BiH fuseri dosa na uljima a i Castrol se dosta falsifikuje nazalost :(  Meni je na 3 razlicita ulja uvijek trosio oko 0,5l na 15k sto je poptuno normalno. Tako da mislim da u njegovom slucajnu nije problem do ulja jer vec je gore napisao da je probavao i Aral i potrosnja je bila ista. A i poznati su ti noviji CR motri da znaju potrositi 1-2l na 10-15k km ali 1l na 1500km je stvarno previse i mislim da tu nema lijeka bez kompletne generalke.

1,5 litru na 10.000 km kupovao castrol u Bih, promjenio mjesto kupnje iz bih otišao u Mainz i potrošnja pala na 0,5 l na 12.000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, VW_GTD23 said:

Gdje tacno u BiH @regazzoni? Nisi morao ici u DE mogao si i kupiti OEM ulje u ovlastenom VW servisu :)

OEM ulje kao ni VW rađen za njemačko i naša tržišta nisu ista. Osnova toga se ogleda u servisnom intervalu u DE je servisni interval ulja i filtera 30.000 km a kod nas 15.000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi mi odgovorio na pitanje na kom mjestu si tacno kupio to ulje u BiH?  A u kom to servisu je interval ulja kod nas 15 000km? Meni su u ovlastenom prije za Castrol davali 25 000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si poseban pa dobijes 25,ostali svi 30.et odgovor na misteriju

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2