1 1
Juricavz

Tiguan 2.0 tdi - 2019. godište PROBLEM

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

zeza me tiguan ,  auto kupljen nov, sad na 87 000km, već par puta mi se upalila check engine lampica , u servisi vele da je dpf, to ponište valjda regeneriraju i opet je ok.

evo jučer ista priča, lampica se upalila, kad sam ugasio auto ventilator vrti i ne staje, otišao napunit ful tank i provozat se na višim obrtajima al i dalje nema pomaka..

auto normalno vuče, samo me J..e ta lampica.. ako je stvarno do dpf-a možda radim nešto krivo ,( može biti bilo kaj..)  termin za servis je 15.4. dali trebam biti zabrinut. većinom radim kratke relacije poso-kuća..

hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kratke relacije se kupuje benzinac

dpf je problem vlasnika i nacina voznje

taj auto nije namjenjen da se vozi na kratko i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo 2.0 ajd da je 1.6 moglo bi proci pod gradski auto.

Treba sipati tecnosti za dpf egr i injektore. Naravno ne sad kad je doslo 5 do 12. Sad to treba sve rasturiti i očistiti. Onda auto vozi malo ostrije, i sipaj te aditive.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, gradska voznja je problem za bilo kakvog dizela a pogotovo za novog dizela s dpf-om.

Kad su ti to na servisu radili force regeneraciju i koliko kilometara dnevno radiš?

Inače kad vidiš da on sam radi regeneraciju (okretaji u leru se dignu na 1000) nemoj ga gasit nego ga pusti dok ne završi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05. 04. 2024. at 9:04, Juricavz said:

Pozdrav ekipa,

zeza me tiguan ,  auto kupljen nov, sad na 87 000km, već par puta mi se upalila check engine lampica , u servisi vele da je dpf, to ponište valjda regeneriraju i opet je ok.

evo jučer ista priča, lampica se upalila, kad sam ugasio auto ventilator vrti i ne staje, otišao napunit ful tank i provozat se na višim obrtajima al i dalje nema pomaka..

auto normalno vuče, samo me J..e ta lampica.. ako je stvarno do dpf-a možda radim nešto krivo ,( može biti bilo kaj..)  termin za servis je 15.4. dali trebam biti zabrinut. većinom radim kratke relacije poso-kuća..

hvala 

Provjeri jel čađav auspuh iznutra na izlazu, ako jeste problem je u egr i dpf, a check engine lampica može biti i od dizni

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1