4 4
passat5.5.5

Passat b5.5 problem tvornički zvučnici

Recommended Posts

Na passatu b5.5 su mi prestali radit 3 od 4 velika zvučnika, samo prednji desni radi. sva 4 tweetera normalno rade. dal je moguce da su svi riknuli u isto vrijeme ili je problem do radia? konekcije u zadnjim vratima sam provjerio i spojeno je sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini oplatu od vrata pa pogledaj magnet odzada na tim zvučnicima, tvornički su oni zalijepljeni pa sa vremenom ljepilo popusti i magnet se spusti na zavojnicu i tu dolazi do problema. Bio kod kolege koji popravlja zvučnike i baš imali takav slučaj na jednom Passatu B5.5 da su oba prednja bila u takvom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha kuzim, da sranje da ja moram oplatu dolje skidat. nisu bili ni prije u bajnom stanju, jedan je probio. 

mozda bi bilo najbolje stavit neke nove zvučnike, dal su 16.5 ili 17 tvornički, koje je kolega stavio unutra? ili marku zvučnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

16.5 ili 17 ti je isto (samo neki proizvođači zaokružuju) i oni ti idu i naprijed i nazad. Samo nisam siguran ali mislim da treba nekakav odstojnik da se zvučnik odmakne od vrata i približi oplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, passat5.5.5 said:

aha kuzim, da sranje da ja moram oplatu dolje skidat. nisu bili ni prije u bajnom stanju, jedan je probio. 

mozda bi bilo najbolje stavit neke nove zvučnike, dal su 16.5 ili 17 tvornički, koje je kolega stavio unutra? ili marku zvučnika

Da, oplata je i meni bila enigma ali sam mu skinuo jer ne idu baš lako kao u G4, držači imaju druge oblik pa se treba pripaziti kod skidanja jer puca plastika samo tako.

Kolega je oba zvučnika popravio, lijevi magnet od zvučnika je pao u vrata, desni je sjeo na zavojnicu ali u pravilu se to ne isplati jer jeftinije se prođe nabavkom isto takvog u boljem stanju, a tih na auto otpadu ima more. Po meni ne treba se zamarati sa nekom drugom markom, nabavi set takvih, ugradi i vozi, to su dobri zvučnici i fino rade, naravno ako je do njih, a to se može jedino saznati kada se oplata skine i pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za aftermarket zvučnike trebaju distanceri.
Moje lično mišljenje je da su fabrički zvučnici mnogo bolji od svih tu do 80-100€.

Inače redovna je pojava da se desi da zaglavi membrana zvučnika iako na oko izgledaju skroz ispravni.

Neki kažu da se fabrički Blaupunkt bolje čuju od fabričkog Philipsa, ne znam, nisam imao prilike da uporedim.

Uglavnom najbolje ti je polovne na otpadu za male pare da uzmeš i riješiš problem.

Ili ako voliš da čačkaš, onda imaš skuplju opciju DSP iz evropskog Passata ili G4 ili Monsoon iz G4 i Passata amerikanca sa komplet drugim zvučnicima i pojačalom koje ide u gepek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni tu vise lici da je stradalo pojacalo, mala vjerovatnoca da je krepalo 3 komada odjednom.... Probas sa drugim radiom za pocetak. Ako budes kupovo na otpadu obrati paznju na membrane. Obicno su bas izgorele od stajanja na suncu.

Blaupunkt dosta boljim. Klasa.



Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites






Blaupunkt dosta boljim. Klasa.




Jesi li baš upoređivao? Čini mi se da su kod Passata B5.5 ugrađivali Blaupunkt, a kod Golfa 4 Philips.

U plavog Golfa imam sva 4 Philips i u kombinaciji sa MFD čuju se solidno. Ali ako su baš bolji Blaupunkt tražio bih ih po otpadu da ubacim umjesto Philipsa.

Philips (1J0 035 411 G)
IMG_5060.JPG
s-l1600.jpg

Blaupunkt (3B0 035 411 G)
DSC_51641482241313.JPG
01367483_3906020154.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitetniji zvuk. I to dosta. Basovi fino zvuce. Ja sam uzeo iz nekog passata koji je bas bio full oprema. Cak i visokotonci se razlikuju. Tako da sam sve napakovo. Kasnije sam ubacio aftermarket kenwood. I odlično su se ponasali

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isto Philips kolekciju, prednji, stražnji i visokotonci, zajedno sa Philips 2DIN Multimedijom. Kada budem išao na auto otpad bacim pogled jer ima jednog Passata B5.5, sa kojeg sam skidao alarm i instalaciju, pa ću vidjeti ima li B ili P zvučnike, ako ima i da su u dobrom stanju možda ih uzmem, pa da vidimo ima li razlike, iako ovako na prvu mi se čini da je to sve isti klinac. Kolega koji popravlja zvučnike ima oscilator frekvencija, kada bi se odradilo malo testiranje do koliko gura Philips pa onda Blaupunkt, tada bi to bilo nešto konkretnije, ovako je to po meni dosta subjektivno.

dsc_0004_2mwli7.jpg

dsc_0006d8rhd.jpg

dsc_0015l3u1v.jpg

dsc_0076bqu9u.jpg

dsc_0079zauv1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da grijesis. Zasto onda nijedan golf octavia polo fabia itd nemaju Blau. Na sam dodir membrane osjeti se čvrstina. A naravno ona je ta koja radi najveci posao. Meni se desavalo da philips cesto prokrce ili se pocepaju.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Philips sa oznakom D i G imaju navodno razlike u kojoj G prednjači. Kod mene u plavog mislim da su sva 4 G, mada nešto se ne sjećam, morao bih pogledati ponovo.

Nađoh jednu njemačku temu o tome
https://www.golf4.de/car-hifi-telefon-multimedia/53148-die-orginalen-g4-lautsprecher-unter-der-lupe.html

Što se Blaupunkta tiče baš ne znam, negdje na otpadu ću uzeti svih 8 zvučnika iz B5.5 pa da probam.

Postoji mogućnost da su bolji, jer je Passat ipak u startu bio skuplji, a i veća je klasa od Golfa, pa su možda malo htjeli da to bude bolje.

Mada ovako na prvi pogled kako reče kolega TDI stvarno izgledaju isti.

Recimo Gamma uređaji su bili od dva proizvođača (Sony i Blaupunkt), gdje je Blaupunkt bio neuporedivo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti, ako se oslanjamo na tezu gdje se ugrađivao, ali opet, test zvučnika na uređaju pa usporedba bi dala konkretan odgovor, bolji/lošiji i po čemu.

Zvučnik pod kataloškim (1JO 035 411 D) je za Golf sa petorim vratima, što bi opet moglo značiti da je tvornički tako složen, da u prostoru daje takav zvuk. Nije ga bilo jednostavno pronaći jer ima hrpa Golfova koji nemaju stražnje zvučnike, (prednji su svi sa oznakom G), i ne da je samo membrana drugačija, sastav i oblik, vidi se po kvržicama, nego i ovjes koji je tanji, uz to ima i dodatni kondenzator na ulazu, pogledaj fotke, ali sve sam već to u temi pojasnio, izgleda da nitko ne voli čitati, samo gledat. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

D je znači za zadnja vrata, vidim ima kombinacija zavojnice i kondenzatora, tj. kao neka pasivna skretnica 12db. Kao da ograničava previše visoke frekvencije da idu u taj zvučnik. Dok kod prednjih G nije slučaj. Zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U G4 sa trojim vratima išao je samo zvučnik pod oznakom (G), čak i oni koji su se ugrađivali odzada. Imam takav set sa stiroporom, uzeo od kolege ovdje sa foruma koji me uvjeravao da je to zvučnik za G4 sa petorim vratima, kasnije skužio da nije. :)Fali samo lim koji je dolazio kao nosač, stiropor je ovdje imao svrhu neke izolacije i dampiranja. Znači, zvučnici nisu bili isti za one sa trojim i petorim vratima, zašto, zna proizvođač jer ih je vjerojatno testirao i tako uštimao.

Na fotki 4. ti je taj zvučnik (D) na stolu, baš je netko kod skidanja udario u kalot, za one koji ne znaju mislim na centralnu kapicu koja je isto nešto manjeg opsega od one na (G) zvučniku, srećom kolega ga je uspio srediti, skinuo ovjes, membranu, stavio novu kapicu, centrirao titrajnu zavojnicu i sve ponovno zalijepio, radi perfa još dan danas. Tada na otpadu je bilo samo nekoliko G4 i niti jedan nije imao stražnje, prednjih koliko hoćeš, pa sam svakako htio da taj zvučnik proradi, i opet me je izašao jeftinije nego da sam ga uzimao sa ebaya, usput i nešto od kolege naučio.

Ista stvar ti je i sa visokotoncima, kod G4 sa petorim vratima, ista spika kao i kod ovog D zvučnika, dodali su kondenzator, dok ih prednji nemaju.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostaje nam samo da se testira Blaupunkt set iz Passata. Prvom prilikom ću uzeti komplet set, pa da vidimo.

 

Inače u ranijim serijama B5 Passata, dolazili su zvučnici marke Isophen i isto su imali zavojnicu i kondenzator.

 

Kod G4 sa troja vrata, pozadi je jako loše riješeno, tj. nekako je sve u stiroporu, pa je bass jako loš. Imao sam u planu da pravim drvene kutije u obliku tih stiropora, ali sam na kraju odustao i umontirao sve fabrika, jer mi zadnji zvučnici nisu toliko interesantni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na passat zvucnicima su tvrdje i kvalitetnije membrane. Ali definitivno audi a6 ima najbolje zvučnike. Bas topao zvuk prave.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da imam jedan set ISOPHON visokotonaca stražnjih za G4 petora vrata, radili ih Mađari za VW ako se ne varam.

Eh, sada A6, pa nema njih na svakom ćošku da mogu skidat dijelove, Passat B5.5 se još pokoji nađe, sada možda i više, pa ajd da prvo probamo ovaj Blaupunkt, kasnije prijeđemo na set od A6, ako bude prilike. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ali definitivno audi a6 ima najbolje zvučnike. Bas topao zvuk prave.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka




Eh sad, još nekako da nađemo Bang & Olufsen i ubudžimo u četvorke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=940140" timestamp="1712857813" name="" userid="359169] Mislim da imam jedan set ISOPHON visokotonaca stražnjih za G4 petora vrata, radili ih Mađari za VW ako se ne varam.
Eh, sada A6, pa nema njih na svakom ćošku da mogu skidat dijelove, Passat B5.5 se još pokoji nađe, sada možda i više, pa ajd da prvo probamo ovaj Blaupunkt, kasnije prijeđemo na set od A6, ako bude prilike.

Iman ja a6 c6,ali triba vidit jesu svi zvucnici na broju posto je dosta auta raskupusano vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi nam kojom fotkom, ako ti se da naravno. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz C6 neće pasovati jer on ima naprijed 3 sistemce, kao Golf 5 (Passat B6). Mada je kod njega ozvučenje jako dobro, drug ga ima i to ono najosnovnije ozvučenje.

Može da pasuje iz starijeg C5 koji je sličan Passatu B5.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta, da je P&P bilo bi interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ili zvučnici ili pojačalo,  hvala na odgovorima. 

Zbilja su to zakomplicirali, oko oplata, distancera itd mislim da odustajem do daljnjeg, ak bude prilika probat ću drugi radio,  ovaj je gamma iz 2004 tvornicki

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=940143" timestamp="1712858407" name="" userid="359169] Javi nam kojom fotkom, ako ti se da naravno.

Poslikat cu kad budem kuci,treba to pronaci prije

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4