1 1
MAREX

Mozda crkla TURBINA

Recommended Posts

Imam jedan problem u zadnih par dana mi se desilo dva puta da mi auto nece od jednom da vuce,vozim ga trecom obrtai se ponasaju kao km/sat nikako ne vuce,kao da mu turbina ne radi....

Tad sam mislio da je do goriva ali juce mi se desi ista stvar,nema snage nikako...nemoze prvom da slajfa onda mos mislit,pa me zanima zna li neko od vas ista o tome.....da nije do elektronike nesto,ili je ipak crkla turbina(nedaj Boze,sto mi je jedan majstor vec rekao da je moguce)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam jedan problem u zadnih par dana mi se desilo dva puta da mi auto nece od jednom da vuce,vozim ga trecom obrtai se ponasaju kao km/sat nikako ne vuce,kao da mu turbina ne radi....

Tad sam mislio da je do goriva ali juce mi se desi ista stvar,nema snage nikako...nemoze prvom da slajfa onda mos mislit,pa me zanima zna li neko od vas ista o tome.....da nije do elektronike nesto,ili je ipak crkla turbina(nedaj Boze,sto mi je jedan majstor vec rekao da je moguce)

Više podataka molio bih. Nije turbina vrisnula ne krepava baš tako lako. Provjeri vakum creva oko turbine, senzor tlaka usisne grane, egr- ventil sve to možda ti je bacilo turbinu u safe mod. Isti problem se meni dešavao na golfu zamjenom egr-ventila sve se normaliziralo, al je taj ventil bio blombiran dok nije došao novi ala je tada auto išao ko da je tuđi :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci malo pogled pod haubu,skini pokrov motora i uvjeri se da su ti sva vakuumska crijeva crijeva čitava i ne puštaju pa onda tek optuži turbinu.Na Passatu poput tvog(model-pošto neznamo koji motor imaš) 1.9 PD TDI je prežabljeno crijevo što ide na aktuator turbine pravilo probleme tj auto nije išao jer nije bilo boosta,kvar od 20 kn :palacg

I napiši malo o kojem motoru se radi kad pitaš za pomoć,dobit češ preciznije odgovore i manje nagađanja.

Pokušaj i malo koristiti search,jest da je za drek ali uz malo sreće možeš donekle potrefit topic gdje možeš prokljuvit na šta treba obratiti pažnju jer nisi prvi s tim problemom ovdje :mah

 

Edit:shit-"regazzoni" me preduhitrio ali ista stvar :rotfl

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx. Momci

A sto se tice motorra u pitanju je 1.9 tdi sa 101ks presao je 205.000 km

a godina proizvodnje je 2001

Share this post


Link to post
Share on other sites
prvo na dijagnostiku mozda je maf senzor ...

Znači još jedan koji treba dati 100-150-200 kn za dijagnostiku a možda je problem nikakav i jeftin?

Prvo nek napravi sve što može što ga košta 0 kn i 10 minuta vremena pa nek onda pegla na dijagnostiku jer ovako može biti i "možda je..."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znači još jedan koji treba dati 100-150-200 kn za dijagnostiku a možda je problem nikakav i jeftin?

Prvo nek napravi sve što može što ga košta 0 kn i 10 minuta vremena pa nek onda pegla na dijagnostiku jer ovako može biti i "možda je..."

prva stvar hrpa "kolega" ima vag com doma i neka coviku spoji ,a on ce za uzvrat platit kavu od 6 kn.

nismo vise u 20 stoljecu pa cemo kvar rjsit tako da nasumicno i bez ikakve veze cupamo dijelove i stavljamo nove pa kad se potrefi misija uspjesna!

 

covik pita za kvar,ja mu dajem prijedlog SVOJ.

ili neka proba proc jeftinije,svi znamo sta se desi,uvik prodes skuplje.

a ako nema 100 kn onda kvragu sve,pomoc cemo coviku.

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma yebeš 100 kn ali nekako sam si kontao da je ovaj forum da si pomognemo međusobno da prođemo bolje-jeftinije i podružimo se oko tih stvari zvanih auti koji nas okupljaju ovdje a ne da guramo čovjeka drugom mulcu kao kod kojeg je bio i koji mu ladno odgovara da je moguće da mu je zvekete dio koji košta X milja kuna bez da je digao haubu i pogledao,jebem ja takvog mehaničara :palacg

 

Polazim od sebe i kontam da čovjek ima pajdu koji sije dijagnostiku sigurno ne bi postavljao takvo pitanje ovdje več bi za minutu očitao greške i onda puko post vamo ako se već sam ne konta u mehaniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo provjeri najjeftinije stvari da se ne bi opekao kao ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vozim ga odmah sutra na dijagnostiku,cena kod nas je 20 eura nez. koliko je to u kunama,tako da cu vjerovatno tek tad vidjeti u cemu je zbilja stvar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispričavam se kaj dižem malo stariju temu..

 

al ista stvar se događa sad i meni.. prvo sam sumnjao na MAF senzor, koji je promjenjen prošle godine, al ovaj put nije on.. majstor me sad zvao i veli da je oko EGR ventila bilo ulje (odnosno da je sve masno), očistio i promjenio je to, al nije ni to..

 

ne znam šta da radim, sve više mi se čini da je turbina otišla.. jel zna tko kolko bi me otprilike došla nova turbina? di da je uzmem ak je to..

 

Passat je 1.9 TDI, 75kw, 2001. godište..

Edited by Luka_R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ja budem od pomoći..isti auto, isti problem..passat 74kw ilitiga 101ks 2001.god!

 

Naime, meni je u vožnji znao bacit u safe mode, odnosno isključi turbinu kako ista nebi nahebala..Onda sam skinuo turbinu i temeljito ju očistio, i usisni i ispušni dio(koji je trebalo grijati da bi se skinuo, užas!) Očistio sam odmah i usisnu i egr i zatvorio ono crijevo od egr-a za povrat plinova.

 

E onda je auto bolje išao i nije bacao u safe mode. No opet to nije bilo to, onda sam promijenio i maf senzor i sada auto leti!

 

Btw, maf možete provjerit tako da samo skinete konektor sa njega i ak auto ide dobro onda je u njemu problem! :palacg

 

Eto, nadam se da sam pomogao..ovo je savjet iz prve ruke a ne rekla-kazala.. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje skineš konektor sa mafa i auto ide ? jel možeš vozit bez njega onda ? ne konta se najbolje pa pitam ko pita ne skita info

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedno pitanje skineš konektor sa mafa i auto ide ? jel možeš vozit bez njega onda ? ne konta se najbolje pa pitam ko pita ne skita info

 

To vrijedi samo onda kad auto nikako nejde, pa ako je maf problem onda auto ide kad ga otpojiš,al naravno ne onako kako ide kad je sve ispravno..

 

I ovo već piše negdje par puta..

 

 

@luka_r32: promijeni majstora, jer ako on nezna složit taj auto nije majstor..

Edited by vr-turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skineš maf i auto ide kao da je maf ispravan..Naravno nije dobro vozit sa iskopčanim maf-om jer daje krive informacije kompu i auto onda više troši, i nešto slabije ide nego sa maf-om..ali definitivno najbolje riješenje za otkrit kvar! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest IvanM

Da ne spamam forum novim topicom, mislim da će se u ovu temu moj problem dobro uklopiti.

 

Imam Golfa 4 PD TDI, 101KS, 2002. godište, 36.500 km (drugi sam vlasnik, znam prvog vlasnika i siguran sam da nije skidao kilometre). Dogodilo mi se prije par mjeseci da auto, nakon određenog broja okretaja, blokira turbinu i nakon toga vozi kao obični dizel. Nakon što ugasim motor i ponovo upalim, auto radi normalno do iduće (ne)prilike. Turbina se gasi u bilo kojoj brzini ako prijeđem određen broj okretaja. Za sad sam primjetio da se gasi u 3., 4. i 5. brzini.

 

E, sad, spojio sam ga na dijagnostiku koju je kolega s posla kupio na e-bayju i pokazao je jednu grešku:

 

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

 

Malo sam proguglao po stranim forumima i našao da se ili pokvario N75, što je navodno jako mala vjerojatnost, ili da su se zaprljala crijeva u i iz ventila, ili vakuumska pumpa (crijevo?) ima rupicu. Nakon toga auto ode u safe mode.

 

Ispričavam se ako sam neki termin fulao, stvarno se ne razumijem u aute na razini motora, ali mislim da shvaćate na što mislim :)

 

Moje pitanje je: je li itko imao sličnih problema? Isplati li se voditi auto u ovlašteni servis zbog ovoga?

Edited by IvanM

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne spamam forum novim topicom, mislim da će se u ovu temu moj problem dobro uklopiti.

 

Imam Golfa 4 PD TDI, 101KS, 2002. godište, 36.500 km (drugi sam vlasnik, znam prvog vlasnika i siguran sam da nije skidao kilometre). Dogodilo mi se prije par mjeseci da auto, nakon određenog broja okretaja, blokira turbinu i nakon toga vozi kao obični dizel. Nakon što ugasim motor i ponovo upalim, auto radi normalno do iduće (ne)prilike. Turbina se gasi u bilo kojoj brzini ako prijeđem određen broj okretaja. Za sad sam primjetio da se gasi u 3., 4. i 5. brzini.

 

E, sad, spojio sam ga na dijagnostiku koju je kolega s posla kupio na e-bayju i pokazao je jednu grešku:

 

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

 

Malo sam proguglao po stranim forumima i našao da se ili pokvario N75, što je navodno jako mala vjerojatnost, ili da su se zaprljala crijeva u i iz ventila, ili vakuumska pumpa (crijevo?) ima rupicu. Nakon toga auto ode u safe mode.

 

Ispričavam se ako sam neki termin fulao, stvarno se ne razumijem u aute na razini motora, ali mislim da shvaćate na što mislim :)

 

Moje pitanje je: je li itko imao sličnih problema? Isplati li se voditi auto u ovlašteni servis zbog ovoga?

 

 

Može bit senzor tlaka turbine

 

Ak je švorc prikaže veči tlak i baci u safe mod

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1