2 2
vele

TDI AFN 110ks

Recommended Posts

Jel neko gledao sklopku-davac pedale gasa(via auto data-sta god da imate doma) ili zavrnio krug/& pola stangice vakuum aktuatora posto je rijec o vnt mehanizmu.Pa vidit koji kodovi iskacu poslje tj dali se uopce pojavljuju?!

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad mi se desilo jutros isto,a uto nije čak bio ni zagrijan na 90stupnjeva...u petoj na nekih 120km/h sam prebacio u četvrtu i nisam dirao gas,nakon toga mu se pomutilo i sejf mod :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne mučiš bez veze, imal sam isti problem, gubil živce i novce bez veze.

Meni ga je bacalo u safe mod, ali bez ikakve pravilnosti, neovisno na kojim okretajima i brzini.

Svi su govorili MAF ovo-ono, N 75 ventil ovo-ono, a na kraju niš od toga... ispalo je da je jedno crijevo za vakum bilo samo napuknuto.

 

Odi lijepo kupi crijeva: 3 m od 3 mm i 3 m od 5mm u bilo kojem dućanu s auto dijelovima (cijena oko 80 kuna) i doma lijepo uzmeš skalper i s auta skidaš crijevo po crijevo, po starom izmjeriš novo, odrežeš i staviš na auto, tak sam zamijenil sva crijeva i sad je sve 5

Imaš u kompjuteru (ECU) komad gumenog crijeva za vakum, to obavezno zamijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je to isto bilo.. neš nije vukao kad stisnem gas..

 

onda sam ga ispirio sa 200km/h na autocesti.. sad ide ko metak.. :D

 

i u trećoj sam ga isto malo čistio.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promijenio danas filter i ne pomaze i dalje se ponasa isto....

 

prekontrolirao vakuum crijeva i sva su citava

 

tako da neznam opet se mogu vratit na turbinu

 

VNT mehanizam u turbini,kad ju otvoriš i vidiš kaj je nutra čađe sve če ti bit jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
VNT mehanizam u turbini,kad ju otvoriš i vidiš kaj je nutra čađe sve če ti bit jasno.

 

a kaj je kod mene koji nemam VNT mehanizam? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
a kaj je kod mene koji nemam VNT mehanizam? :rolleyes:

 

Vakum i ventil koji otpušta višak ispušnih plinova u auspuh,postoji mogučnost da je i ona mala zaklopka u toplom dijelu turbine oštečena pa ne zatvara do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jučer maknuo katalizator i bio je fest zaštopan, imam osjećaj da malo bolje vuče, samo još moram to probat na autocesti, i da kad sam ga upalio izašlo pun klinac čađe van neko je vrijeme dimio i onda je prestalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jučer maknuo katalizator i bio je fest zaštopan, imam osjećaj da malo bolje vuče, samo još moram to probat na autocesti, i da kad sam ga upalio izašlo pun klinac čađe van neko je vrijeme dimio i onda je prestalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje ima za kupiti tih vakuum crijeva? ja bito slijedeći tjedan mjenjal pa da znam nakon toga na čemu sam...i dal ima tih crijeva u boji? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam riješio problem,zamijenio vakuum crijevo od cijevi intercoolera do kompa i radi :) barem je danas 40km radilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se nadovežen na ovu temi u ja..uglavnom slične ako ne iste simptome sa autom imam i ja samo šta nije TDI nego TD..prvo mi se počelo nekad dešavat u 4.br. kad stisnem gas da povuče on neće, stoji dok okretaji odu preko 4000. nakon toga jee postalo sve učestalije, pa se počelo dešavat i u 2. i 3. brzini..zadnji slučaj mi je bio jučer kad se vozim uzbrdo 2.br. nekih 30kmh i auto odjednom staje, brže-bolje 1.br i odjednom poludi, ide ko lud od 0-30kmh nakon toga opet 2. i sve normalno..sad neki mi govore da je lamela gotova, drugi turbina, treći bosch pumpa..eto ako neko ima dobar savjet da šta da prvo pogledam..napominjem da je riječ o TD motoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako okretaji idu gore a auto stoji tj ne vuce nema sta drugo biti nego lamela

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok znači vjerojatno je do lamele..sad jel zna neko kolika je cijena, šta se mijenja još osim nje (ulje u getribi??..), na šta još pripaziti, kojeg proizvođača uzeti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja neznam zasto toliko loseg o AFN-u jer jedina razlika naspram 90ks ( vezano za ovo cukanje i safe mode ) je turbina. Svi ostali dijelovi su vise manje isti ( govorimo o dijelovima koji bi mogli utjecati na gubitak snage, cukanje, lose ubrzanje itd ) .

 

Oba imaju vakume, N75, IC ( koji je razlicit samo alu vs plasticni ) itd itd...

 

 

Da pokucam u tipkovnicu sa svojim AFN-om sam imao problema prije 3 goine kad mi je isto prilikom veceg opterecenja gubio snagu ili poceo vuci tek poslje 3000 okretaja a do tada bio mrtav. Stavio sam novu turbinu, reparirao Bosch pumpu, stavio novi filter goriva, promijenio SVA vakum crijeva, prekontrolirao sva crijeva od IC-a i zamijenio jedno koje je puklo , ocisto sva crijva od IC-a, ocistio komplet IC, ocistio EGR i komplet usisnu granu, stavio komplet otvoreni auspuh bez katalizatora ( samo downpipe i zadnji lonac ) i stavio K&N panel sto nema puno veze s ovim ali ajde.

 

Sve ovo je rađeno ne u jednom šusu nego u vremenskom rasponu od cca pola godine do godinu dana. Nakon toga sve radi točno kako bi trebalo.

 

Jedinu stvar koju nisam nikadka promijenio je MAF. Za sad radi sve ok, jedino nisam siguran kad bi stavio novi da li bi osjetio razliku ?

 

 

Ovo proljece sam i remapirao auto tako da sad ima nesto vise konja i sve funkcionira odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujes set kvacila u kojem je lamela,korpa i druk lezaj.

Sachs,Luk,Valeo... su ok brandovi pa nazovi lokalne trgovine auto djelova za tocnu cjenu.Nije lose dok je mjenjac dolje skinut zamajac i promjenit semering radilice da nebi nedugo poslje propisao ulje i zakenjao novu lamelu.

Jel trebas novo ulje ili sajlu kvacila nek prosudi mestar koji ce ti radit auto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupujes set kvacila u kojem je lamela,korpa i druk lezaj.

Sachs,Luk,Valeo... su ok brandovi pa nazovi lokalne trgovine auto djelova za tocnu cjenu.Nije lose dok je mjenjac dolje skinut zamajac i promjenit semering radilice da nebi nedugo poslje propisao ulje i zakenjao novu lamelu.

Jel trebas novo ulje ili sajlu kvacila nek prosudi mestar koji ce ti radit auto

 

Nemam dobra iskustva sa zamjenskim setovima iako su to Sachs reciom koji rade i za original setove ali zamjenska lamela je deblja za 0.xx mm i iako se stisne kvacilo do kraja ono ne odvoji skroz i prilikom ubacivanja recimo u rikverc cjeli auto se zatrese i krči.

 

Promjenjena oba cilindra i na getribi i na pedali ( original VW iz ducana ) , odzračeno i problem jos uvijek postoji.

 

 

 

Novi set za zamasnjakom je 1000€ zamjenski 3000kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemam dobra iskustva sa zamjenskim setovima iako su to Sachs reciom koji rade i za original setove ali zamjenska lamela je deblja za 0.xx mm i iako se stisne kvacilo do kraja ono ne odvoji skroz i prilikom ubacivanja recimo u rikverc cjeli auto se zatrese i kri.

 

Promjenjena oba cilindra i na getribi i na pedali ( original VW iz ducana ) , odzraeno i problem jos uvijek postoji.

 

 

 

Novi set za zamasnjakom je 1000€ zamjenski 3000kn.

Nitko mi se na TD-u dosad nije zalio kome sam radio na tako sta,nova samostelujuca sajla i vozi Misko.

Osim toga on nema aktivni zamajac pa ga nema potrebe mjenjat osim da nije skroz spaljen i ispucan ali to ce vidjet kad skinu getribu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nitko mi se na TD-u dosad nije zalio kome sam radio na tako sta,nova samostelujuca sajla i vozi Misko.

Osim toga on nema aktivni zamajac pa ga nema potrebe mjenjat osim da nije skroz spaljen i ispucan ali to ce vidjet kad skinu getribu

 

meni je zamasnjak imo lufta pola kruga valjda pa sam ga mijenjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vec dugo muku mucim sa svojim autom i nikako da rjesim problem do kraja pa molim za pomoc

 

vec sam pisao ovdje, simptomi su da slabo ide i odlazi u safe mode, uglavnom standardno za AFN

 

MAF je stavljen novi, N75 isproban sa drugog auta, pustalo je crijevo sa intercoolera na usisnu pa sam to promijenio i bolje je (ne dimi vise i ide bolje) ali nije rjesen problem skroz

 

dugo sam sumljao na zastekana krilca u turbini jel se stangica kad napravim vakuum pomice, ali sam mislio da nije dovoljno

 

dok neki dan nisam primjetio jednu stvar a to je da auto ne prima gas kad ga od niskih okretaja poklopim do poda, ali ako ga pomalo razvrtavam ili jos bojle "nacukavam" tako da malo dam gas pa malo pustim pa opet stisnem prima ga kako treba

 

pa mi je palo na pamet da bi mogao biti zastopan filter goriva pa nemoze isporucit dovoljno goriva na pumpu, a kad ga pomalo vrtim dobiva dovoljno????

 

negdje sam citao da i kad nema dovoljno goriva ga baca u safe mode, ne mora biti samo greska tlaka u usisnoj

 

a kako su ispitni rokovi :palacd nemam vremena da probam to zamjenit (jel moram mijenjat i sve ostale filtere i ulje usput) a zanima me i sto vi mislite dali bi me to moglo zezat ili bi ovakvi simptomi mogli ukazivati na probleme sa bosch pumpom.

 

Mozda je neko imao slicne simptome, ili ima neku drugu ideju???

 

Hvala na pomoci

 

Imam isti problem na ventu 1.9tdi 66kw. kad dugo držiš visoke obrtaje, autoput ili duža uzbrdica, odjedamput "poklekne", ne vuče više

kao da ima 90 ks nego 60 ks. Nakon gašenja i paljenja sve je normalno.

Promjenio sam N75 ali ništa. Čak ovaj novi N75 nikako ne klika kao ni stari. Ja mislim prema iskustvu od mog prošlog auta

golf 1.9tdi 66kw da bi on trebao klikati čim daš kontakt. Možda je pokvaren ECU koji njemu daje puls.

Također sam poromjenio i jedno kratko crijevo unutar samog ECU-a, bilo je napuklo. Nakon toga mi je teže išao u safe mod,

ali idalje problem nije riješen. Katalizatora nemam već godinama, pa to ne bih vezao za ovu vrstu kvara.

Šta je bilo s tvojim golfom, jesi li to riješio? Ne javljaš se, a najavio si neke pokušaje, imaš li šta novog iskustva da mi

pomogneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto ja sam na kraju riješio problem tako kad sam mjenjao cijev od IC-a gumena i 10-ak cm dužine 388kn samo za informaciju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
eto ja sam na kraju riješio problem tako kad sam mjenjao cijev od IC-a gumena i 10-ak cm dužine 388kn samo za informaciju :D

Sad nemam viziju kakvo je to crijevo, dok ne pogledam u auto. Koliko sam razumio vodi od cijevi interkulera do kompjutera, jel' tako?

To si u početku mislio da je do toga, ali nije bilo, nego su to one gumene cijevi (crijeva) oko 5cm promjera na interkuleru. Do čega je na kraju

bilo i kako si otkrio to? Je li to debelo crijevo bilo puknuto i je li ono košta 388kn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najprije je bilo puknuto crijevo ono malo vakumsko koje ide od kompjutera pa do crijevi interkulera i pukla mi je žica na senzoru temp usisa koje se isto kopča na crijev intercoolera,e sad ja samupalio auto i 20min rukama pipkao po crijevima dok nisam napipao da malo puše zrak,a to se na kraju ispostavilo da je puknulo na 4cm duljine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
najprije je bilo puknuto crijevo ono malo vakumsko koje ide od kompjutera pa do crijevi interkulera i pukla mi je žica na senzoru temp usisa koje se isto kopča na crijev intercoolera,e sad ja samupalio auto i 20min rukama pipkao po crijevima dok nisam napipao da malo puše zrak,a to se na kraju ispostavilo da je puknulo na 4cm duljine :D

Ma čini mi se da ću krenuti od vakumskih crijeva kako kaže TomKing, to je nekako najjeftinije pa ću barem u to biti siguran ako ne u turbinu.

Da sada odvezem auto u servis za turbine oni bi počeli od turbine a ne od crijeva a to "boli".

Zna li netko za onaj magnetni ventil N75 kad on treba klikati a kad ne. Ja bih glavu dao da mi je klikao trajno pri uključenom kontaktu kad sam imao

golfa 1.9 tdi 66kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja problem ipak nisam riješio :(

 

promijenjen senzor temp usisa,filter goriva,dio vakumskih crijeva,crijevo na IC na kojem je puštalo,puno teže ide u safe mode,ali ipak ide :( kaj raditi,koga tražiti pomoć :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2