1 1
noki

Lakiranje

Recommended Posts

da jesu, al nakon sto je gazda(sef lakirnice) vidio auto i nije bio zadovoljan.

rijetko tko bi to danas napravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
lupo w12 je lakiran kod nekog majstora u istri. zaboravio sam kak se zove.

ak je pero zadovoljan s njim onda sam i ja

 

Farbao ga je Matošević iz Krunčići.

Jako dobar i pedantan.

 

Meni je on onu ljubičastu Bubu farbao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitanje je dali će si dati truda za Dvojku dizela isto ko i za Lupo W12. :palacg

 

A zašto nebi.

Ako je pravi majstor neće radit razliku između nekog novog BMW-a, Lupa W12 ili Golfa 2 d.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zašto nebi.

Ako je pravi majstor neće radit razliku između nekog novog BMW-a, Lupa W12 ili Golfa 2 d.

 

Slažem se,zato i kažem.

Isto ko što je ovaj Bagyja zajebo.Bio je Mercedes u radioni pa je mislio da je dobar majstor,pa eto šta je bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel uspije on zaradit šta?

 

Ne..ovo je bila cijena za mene jer sviramo zajedno..znači moj materijal i priprema, njegove ruke i komora 800kn..Inače je nešto malo viša cijena ali sigurno nije 2000€, to je bolesno, i bolestan je čovjek koji plati toliko, nhf.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolesno je trazit' 4000kn za farbanje zadnjeg' (kojeg' je on osobno udario svojim kombijem) branika,pragova,i dva nova prednja blatobrana...

uz to,auto je cca. 2tj. bio kod njega,na blatobranima se vidi curenje farbe... fakin' uzas... na kraju sve te drame je dobio 2000kn ni lipe vise...

 

da je jedini u KLCu limar/lakirer ne bi mu auto vise dao,radje bi se vozio u RAT LOOK MK4...

Share this post


Link to post
Share on other sites
bolesno je trazit' 4000kn za farbanje zadnjeg' (kojeg' je on osobno udario svojim kombijem) branika,pragova,i dva nova prednja blatobrana...

uz to,auto je cca. 2tj. bio kod njega,na blatobranima se vidi curenje farbe... fakin' uzas... na kraju sve te drame je dobio 2000kn ni lipe vise...

 

da je jedini u KLCu limar/lakirer ne bi mu auto vise dao,radje bi se vozio u RAT LOOK MK4...

 

 

eto vidis, 4000kn za to :doh kod mene se uredi auto za 1000e s lakom i lakirnicom, naravno priprema i sve

Share this post


Link to post
Share on other sites
ali su ga dvaput lakirali zaredom :D

 

Lupo je lakiran dva puta jer nisu mogli vidjeti sitna udubljenja koja smo napravili dok sam slagao auto , gurajući ga naokolo. Auto sam dovezao izmatiran tako da se to nije moglo vidjeti dok nije prelakiran.

90% ljudi bi prošlo preko toga jer se to jedva vidjelo , ali gazda je picajzla i radio je sve ponovo. I to BESPLATNO , naime , lakiranje je sponzorirano sa njihove strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lupo je lakiran dva puta jer nisu mogli vidjeti sitna udubljenja koja smo napravili dok sam slagao auto , gurajući ga naokolo. Auto sam dovezao izmatiran tako da se to nije moglo vidjeti dok nije prelakiran.

90% ljudi bi prošlo preko toga jer se to jedva vidjelo , ali gazda je picajzla i radio je sve ponovo. I to BESPLATNO , naime , lakiranje je sponzorirano sa njihove strane :)

i kako si zadovoljan lakiranjem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mk2TDi

Da se nadovezem na temu,jel zna iko kakvog limara i lakirera u ZG da dobro radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mk2TDi
ja znam trojicu pa ti biraj

daj broj il nes od jednoga al da dobro polakira,da nema narancine kore itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
daj broj il nes od jednoga al da dobro polakira,da nema narancine kore itd.

 

takav ti ne postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mk2TDi
takav ti ne postoji

Zasto to mislis? zar je nemoguce polakirat auto da nema te sugave narancine kore?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasto to mislis? zar je nemoguce polakirat auto da nema te sugave narancine kore?

 

ima u ovoj temi vec razgovora o tome, ako je i najsavrsenija priprema, znaci podloga niko ti ne moze ovu danasnju boju nanijeti da nema te kore, je malo otkako je vodena baza to blaze jer ne ide u toliko slojeva kao sa bivsom bazom, malo su i obicni akrili sada pokrivniji tako da od ruke i pol vec zadovoljava, ali pazi ako hoces ubiti narancinu koru, onda ga mozes i sam naliti za bojom na sred livade i nakon 10ak dana matirat sa 2000-4000 papirom i strojno ispolirat, onda je to posao, pazi lakira se pod niskim pritiskom, osobito ljeti jer je pojacana kondenzacija i taj pritisak automatski stvara takve nanose, pogotovo ako koristi se nizi rang kvalitete boja, voskoznost, pokrivnost, susenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mk2TDi
ima u ovoj temi vec razgovora o tome, ako je i najsavrsenija priprema, znaci podloga niko ti ne moze ovu danasnju boju nanijeti da nema te kore, je malo otkako je vodena baza to blaze jer ne ide u toliko slojeva kao sa bivsom bazom, malo su i obicni akrili sada pokrivniji tako da od ruke i pol vec zadovoljava, ali pazi ako hoces ubiti narancinu koru, onda ga mozes i sam naliti za bojom na sred livade i nakon 10ak dana matirat sa 2000-4000 papirom i strojno ispolirat, onda je to posao, pazi lakira se pod niskim pritiskom, osobito ljeti jer je pojacana kondenzacija i taj pritisak automatski stvara takve nanose, pogotovo ako koristi se nizi rang kvalitete boja, voskoznost, pokrivnost, susenje....

lijepo si objasnio :respekt

 

znaci i u najboljem slucaju,tj. ako ce se koristit najkvalitetnije nemoguce je to izbjec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na prednjem lijevom blatobranu se odljustila farba na površini veličine 5 kn.htio bi pofarbat to i lajsne na vratima jer su malo izgrebane od otvaranje. E sad auto je crne boje s perla efektom.majstor kod kojeg sam farbao dvojku me trazi za element 500 kn a lajsne bi ga trazio gratis. kad pogledam sve ovo, te narandžina kore te curke od farbe, fušanje na sve strane malo se zamislim. Razmisljao sam da pitam neki ovlasteni servis da mi to ofarba pa se valjda tamo dobije neka garancija. naravno da ima svoju lakirnicu a ne da ja auto ostavim u servisu a on ode na farbanje nekom šajer majstoru. Jel zna netko koliko bi po servisima trazili i koliko je to kvalitetno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
. Razmisljao sam da pitam neki ovlasteni servis da mi to ofarba pa se valjda tamo dobije neka garancija. naravno da ima svoju lakirnicu a ne da ja auto ostavim u servisu a on ode na farbanje nekom šajer majstoru. Jel zna netko koliko bi po servisima trazili i koliko je to kvalitetno ?

 

 

Nemozes vise nikom vjerovat!!!....nista ti vise nije sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovoljno mi je kad sam u opelovom ovlaštenom servisu prošao...sve praktikanti od 18 godina...

 

zajebi

Edited by BaGy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uvijek idem kod istog decka...mlad je i zna napravit sta god mu kazes, i jako jako dobro napravi posao...

ima svoju radionu, kaze ti dojdi tad i tad, to ce bit gotovo tad i tad, lakirao motor 2 puta kod njega, i sve prerade s plastikom radio

lakirao mi je auto, frendove aute, motore, i uvijek su bili super zadovoljni...

 

evo kako treba izgledat polakirani dio...

 

ogledalo i nista vise...

 

 

th_09471_DSC00049_122_405lo.JPG

 

zato trazite mlade decke koji vole sredjene skutere, motore ili aute...jer ce vam oni najbolje posao napravit

jer to vole radit, a ne dojdem kod nekog starog kojemu se neda ni radit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lakirer i slazem se s Dvojkom sto je sve lijepo objasnio,nijedan majstor,makar najbolji na zemlji nece moci odraditi a da nema narancine kore...zato tu uvijek nastupa poliranje nakon lakiranja...a zasto se nekome od vas zatekne auto sa narancinim korama?Jer se nekim radnicima neda polirati,u tome je stvar,vidio sam sve i svasta,cak i gore....ali je to zajebalo nasu lakirersku scenu sa vodenim bojama,tehnika je sada deset puta gora nego sa bojama na nitro bazu.Ali je fakat nemoguce da se radi auto 3 mjeseca ili mjesec dana,pa to je ludilo...sad cu vam ja reci kad ja radim u autolakirernici,zavrsimo 52 auta na MJESEC!!!!!I to nas gazda je vrlo dobar,placa kad se grijesi na autu,radimo za VW Dojkića,njihove aute,i jos 7 limarskih radiona,a nas je 7 radnika,pa sad zbroji koliko je dva+dva.U Medjimurju je jos gore,kod goleme radione s komorama,sve novo,a rade posao ko da rade na traktoru,zalosno ali istinito,a i jos covjek posteno plati za tako los odradjen posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni bi trebao neki pouzdan limar da mi promijeni samo onaj unutarnji dio oko rezervoara i da se to kvalitetno zaštiti,naravno da ne traje par dana nego da je čim prije gotovo,bez lakiranja

 

dakle samo ovo,odrezati stari i staviti ovaj :)

 

http://ar-hrupelj.hr/product_info.php?manu...roducts_id=4726

 

kazes bez lakiranja i cim prije...sta se onda cudite fusu kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1