0
Yerre

Svijetli airbag!

Recommended Posts

Golf IV TDI

Ničim izazvana upalila mi se lampica airbaga, nije se ništa diralo po autu,a svijetli već danima. Ima li tko iskustva s time?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako to znati ovako napamet

može biti 100 stvari

uštekaj ti njega na vag com da oni popričaju

onda če ti izbaciti grešku, pa če se prema tome potražiti i medicina za njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo vag-com, kao drugo velika vjerovatnost da su konektori od air-baga ispod siceva, ako ih sicevi imaju,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako velika vjerojatnost da je konektor airbaga ispod sjedala, tako je i meni na passatu.. Isključiš prek dijagnostike i za mjesec dva se opet upali, trebalo bi zamjeniti taj konektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konektor izgleda sasvim ok, čist i normalan, ne bih rekao da nema kontakt. A to znači da je airbag neaktivan kad svijetli upozorenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konektor izgleda sasvim ok, čist i normalan, ne bih rekao da nema kontakt. A to znači da je airbag neaktivan kad svijetli upozorenje?

 

 

I moj isto tako izgleda ko nov, ali kad spojim na dijagnostiku on izbacuje grešku. Dosta je da sekundu izgubi kontakt i kompjuter zapamti grešku.

Da, airbag je neaktivan kad svijetli upozorenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konektor izgleda sasvim ok, čist i normalan, ne bih rekao da nema kontakt. A to znači da je airbag neaktivan kad svijetli upozorenje?

 

 

I moj isto tako izgleda ko nov, ali kad spojim na dijagnostiku on izbacuje grešku. Dosta je da sekundu izgubi kontakt i kompjuter zapamti grešku.

Da, airbag je neaktivan kad svijetli upozorenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh sad... hoćeš reći da treba izbrisati grešku da bi prestalo svijetliti jer inače ne vrijedi prčkanje po konektoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što mi treba za uštekati dijagnostiku? OBD II kabel imam...

 

Ide mi registracija pa moram to napraviti, a trebam i servisni interval poništiti.

Edited by Yerre

Share this post


Link to post
Share on other sites

čim je kontakt upaljen mora na reset dok kod prckanja na airbagu bez kontakta sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neki program ali samo za čitanje grešaka, i zanimljivo ne nalazi nikakve greške. VAG com nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a onda ti je najbolje vidi nekog od ekipe ima li vag-com i za par sekundi ti je obrise i to je to, a dole dobro provjeri konektor prije toga i ako treba nekako ga ucvrsti da se ne izvlaci, mozes i sa plasticnom vezicom jer mu malo treba da se izvuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda tražim VAGcom pomoć na relaciji IG-ZG(Dubrava)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebam pomoć.. može li mi tko skinuti shemu suvozačkog sjedala da vidim konektore za vagu i bočni arbag.. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica se upali prilikom pomjeranja sjedista, meni se desilo xxx puta, na kraju presjecem zice kod konektora, direktno ih zalemim i problem rjesen, samo vidi na dijagnostici koji je problem vozacev ili suvozacev

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja sjedala se ne miču ali svjetli airbag zbog greške na bočnom airbagu suvozačevog sjedala. Airbagovi inače imaju rok trajanja i moraju se mijenjati kada ostare. Ja bih samo shemu da vidim kamo ide koja žica..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja sjedala se ne miču ali svjetli airbag zbog greške na bočnom airbagu suvozačevog sjedala. Airbagovi inače imaju rok trajanja i moraju se mijenjati kada ostare. Ja bih samo shemu da vidim kamo ide koja žica..

 

Dovoljna je minimalna vibracija koja ce u konektoru napraviti prekid

Share this post


Link to post
Share on other sites
zakaj lemit?

luster klema,nemoraš cvikat poslje žice kad vadiš sic.

 

Zivci + lemilica bila pri ruci hehhee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijec je o golfu 5 '08 godiste. Danas pomicem suvozacevo sjedalo i prilikom vracanja upali mi se lampica "airbag fault". Pogledao sam ispod i vidio da su mi se dvije kopcice otkacile od sjedala. Vratio sam te kopcice nazad na zeljezni dio sjedala na kojem su bile zakacene ali se "airbag fault" ne gasi. Kako da rijesim taj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo preko VCDS-a možeš ugasit grešku, e sad postoji mogućnost da će ti se to češće palit, pa će treba sve te konektore zamjenit, mislim da je 20kn jedan.

Imao sam sličan problem, prvo sam svako malo gasio grešku preko VCDS-a a onda mi dop... pa sam išao u ovlašteni, promjenili mi konektore i eto sad sam miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buduci da nemam vag com doma, koliko bi mi uzeli samo za gasenje greske u ovlastenom? Citao sam da postoji mogucnost da se akumulator odspoji pa na taj nacin greska ponisti?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja od prije 2 tjedna imam isti problem, samo se odjednom lampica upalila i nijedno rješenje nije pomoglo. Odspajao sam akumulator, konektore očistio, probao sa dvije različite dijagnostike i nijedna ne nalazi grešku u ECU. Nigdje se konektori ne čine potrgani ili slično. Meh :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
0