5 5
fakefucker

Restauracija felgi

Recommended Posts

Sada kad bi stavio i koju fotku lakiranih da vidimo ne bi bilo loše jel. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je slika bila isljucivo za tomeka. A credits za vas dvoje ide u moju temu no moram upakirat text its. Sutra montiranje i balansiranje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ja bih ti predlozio da torta malo odstoji, izgleda da nisi upoznat da se lak mora malo stvrdnuti prije montiranja a to u jednom ili dva dana nece ic pa bi ti se mogao rub ogulit kod montiranja felgi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina

ako ugriješ prostor malo ceš ubrzati proceš sušenja

ali neka odstoji dan dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno. Nisam znao. Mislio sam da je isto kao i filer preko noci i to je to. Ajd super dobro da ste spomenuli tako da odgadam to za cetvrtak onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje ostavio i po nekoliko tjedana jer nisam htio da imam sumnje niti da mi se kojim slucajem dogodi smola pa mozda da ipak odgodis i da odstoje kojih 5.-7. dana pa onda na miru obavit montiranje jer nije ovo ljeto a nit ces lozit i susit felge u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista budem u kuci susio. U petak neka svadba, sramota me bez jedne ratkpe koju sam u bosni izgubio :lol2:lol2:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomek evo moje su danas zavrsile, malo da te motiviram :D

 

Fotografija_iz_Dino.jpg

Felge i gume su ostavljene kod vulkanizera da skine gume dolje. Sutra dolaze felge pa će krenuti akcija. Uz ovakve slike motivacije ne fali ni malo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nista Dino, onda lijepo stavi felgu u pecnicu i bit ce zacas gotovo, mozda malo sa mirisom proslog nedjeljnog pecenja, nista strasno haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno misliš da se zezam, e ovaj put si se prevario jer ima onih koji bez pećnice ne mogu. :)

hzef1yj6th0yikw5f3gm2sqn.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se zove improvizacija, kakva komora :D

Nego idem sad rjesit one cepove sto smo pricali, ostalo mi par mililitara baze, laka plenty, i imam u spreju sto mi je ostalo primer za plastiku... Htio bih onako kako smo pricali, ali hebiga moram koristiti sto imam, za cepove mislim da ce biti vise nego dovoljno.

Njih bi cak mogao u pecnicu, ili u mikrovalnu :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na one originalne PVC čepove za ove felge koje si našao i planiraš u istu boju kao ili crnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. A vw znak u srebrnu. Spray plastic primer, sve u crno sa sprejom, znak u srebrno, lak.. moze tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznavajuć tebe i neuspjeh sa onom crvenom crtom na prednjoj maski predložio bih ti da se odlučiš na jednu boju jer će to na kraju izgledati nikako, vjeruj mi. VW znak će biti decentno vidljiv stavio ga u srebnu ili crnu ali će sve biti kako treba jer znak je kompliciran pa ti rubovi neće ispast dobro i eto uzalud trud svirači.

Koliko se sjećam te poklopce sam viđao u crnoj boji pa da razmisliš da ih u crno staviš ili srebrno da cijela felga dođe do izražaja jer je R13.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Halo halo ima godina i pol od tog :P

Potrudit cu se maksimalno. Ako nebude valjalo lako to skinem sve dolje...ionako je to samo pvc cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, dobro onda ali znaš ako crta nije perfektno napravljena da neće lijepo izgledat a sada su ti felge savršeno sređene pa bi i poklopci trebali biti kako treba. Krep traka voli malo zezat i kada ju skidaš povuće boju i onda je onako nazubljeno i po meni ružno zato te nagovaram da ih u jednu boju staviš, no ako želiš pokušaj pa vidi.


Jedan savjet pošto je plastika a sa njom sa dosta radio ... idi na jako tanke slojeve, ne pretjeruj, nemoj krečit i moglo bi onda ispast dobro ali krep traku i rub napravi da rub nema lufta i da je savršeno ravna crta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam te poslusao. Da se vise istice felga a ne znakic. Prije i poslije.

20170927_085555.jpg

 

20170927_153816.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se farba

nađi cijev da ne upadne komplet poklopac ali da prolazi sredina

na ultraplast (vidim gore imaš takav stol)

se pošprica boja onako na malo deblje i dok je još mokra staviš poklopac na nju

onda digneš gore ne šetaš sa njim po boji nego samo digneš

ne okrečeš ga na pravu stranu nego umetneš u cijev da se suši jedno vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, crna je pala sviđa mi se.
A ovo što Dado predlaže je nešto poput pečata, umoči se u boju na ravnu površinu da se samo znak pokrije bojom jer je plastika isturena, ideja je odlična jer sa krep papirom bi mogao VW slova dobiti ali krug nikako a sada hoćeš ostavit ovako ili isprobati pečat metodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi radio neke sitnice takvom metodom, nije se recimo malo boje prolilo sa strane jer to mi pada na pamet da bi se moglo dogoditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam radio nego sam se sjetio kad sam vidio sta hoce napraviti.

nebi smjelo ukoliko se ne okrece dok se ne osuši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi bilo dobro isprobati nešto slično sa natpisom da se vidi kako boja ostaje kao otisak na nekim starim ili nešto što ima isto istureni natpis, da se uhoda prije nego krene na ove poklopce, no neka odluči.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5