0
ivanm

Golf 5 TDI 1.9 ili 2.0 preporuka

Recommended Posts

To kod tebe nije nikakva potrosnja ulja po meni

Ma i vani su skupi je da ih ima puno velik je izbor ali tamo koji je ispod 150000 km kosta oko 7-8t eura

Taj sto ja gledam je 5400 al ima 215000km e sad da je znat tocno za uvoz jer se spominju cifre od 14-25 tisuca kuna hhahah ajd 14 al 25 je vec previse po meni

A koliko je novaca veliki servis kod nas ako se npr radi na akciji 4+ u ovlastenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je 2.0 bmm,do sad osim redovnog servisa promjenio zglob i na 230tkm diskove i zamajac. Uzeo sam ga sa 145 u De.

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao peticu 1.9 tdi i uzeo sam je od stare koja ju je kupila novu i prodao sam je sa 150 tisuca km. Kvarova nije bilo nikakvih osim naravno kvacila i zamasnjaka na 130 tisuca.

Nakon toga sam uzeo 2.0 170 ks audi a3 ali je ista stvar ko i petica sto se tice motora. Kod motora je bmn bio. Ja sam ga uzeo sa nekih ako se dobro sjecam 220 tisuca i prodao sa 250. Nikakvih problema nisam imao. Kako sam uzeo auto od prvog vlasnika koji je sve radio u ovlastenom izvukao sam popis sveh servisa i posjeta ovlastenom. Kvarove je imao sa 30 tisuca letva volana i sa nekih 130 dizne. Sve promijenjeno na garanciju. Novi vlasnik koji ga je uzeo od mene nikakvih problema nema a auto sad ima cca 280 tisuca. Kad jedino sta je promijenio su amortizeri i neki natezac.

 

Moje misljenje je da je kupnja polovnog auta uvijek macak u vre i sto bi se reklo i da ne mozes znati sta ces dobiti. Moze i jedan i drugi biti problemamatican ako mu je netko vadio mast ili ako eto nemas srece. Takoder smatram da svi ti auti imaju dosta km i da su sve te djecije bolesti rijesene do sada. A na tim km mislim da sve moze uvijek raditi probleme, a moze biti odlican ko i moj sta je bio di imas samo redovno odrzavanje.

 

Ja da kupujem uopce ne bi gledao nista osim 2.0 170. Imao sam ga i auto mi je bio odlican. Takoder auto bez opreme nikad vise, jer dok poslije to sve pomontiras ode hrpa para a u startu ne kosta puno vise.

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

golf je kvalitetniji, ali seat alteu lako nađe 1.9 tdi. ja imam bkc motor mapiran na 140 ks i sve je ok. ima 230 000 km drugi sam vlasnik

Evo ispravak mog starog posta, na 248000 mjenjana bregasta i hidropodizaci i napokon rijeseno podrhtavanje u voznji na 70km/h. Tako da ni 1.9 nisu zlatni, bez obzira sto je bio od prvog vlasnika i u ovlastenom servisiran

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 mi je preslab

Zato gledam samo 2.0 i taj 170 mi je favorit kao sto sam rekao iz vise razloga i sto vise opreme kao sto kaze kolega RI VW da ne kupim auto pa onda opet de ovo de ono fali ovo fali ono...da ne moram nista nadogradjivat i taj auto mislim imat na duzi period i 30ak tisuca km godisnje ce mu biti norma :)

Znam za jednog 170ks koji je prodan sa 460t km i dalje vozi

I znam da je to polovni auto star 10 godina i da se moze svasta pokvariti al eto pitam za neke tako ocute stvari sta pogledat bas da ne kupim nesto vec pokvareno :)

Hvala na savjetima kad nesto uzmem javim...nadam se da ce biti taj Rline ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 2007 2.0tdi kod motora BMN 170 kupio ga sa stvarnih 106 sad je na 200 000 nemam problema dizne su zamijenjene o njihovom trosku. Kvacilo je prvo egr dpf sve u funkciji bez lampica bez prisilnih regeneracija i slicno... vozim ga kao da je sluzbeni ? potrosnja je 6.9 po boardu nisam ga provjeravao. malo me nervira tlacni dio crijeva al mislim da sam napokon i to rijesio i to je na vecini vw-a tako da nema veze sa motorom eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto jedno super iskustvo :)

Jesu svi ti vasi 2.0 manualci ili je koji dsg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 brzina rucni je moj. To mi je bila zelja dsg i siber al eto ovaj je naisao prvi. I neznam kako je sa opremom al ovaj moj mi se cini opremljeniji od ovih 140 2.0 i 1.9 verzija sad jel to do modela ili je vlasnik prije mene doplacivao neznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola tih 2.0 TDi nema ni trokraki kozni volan,socijalna sjedala,obicni sat itd. stvarno slabo opremljeni..
Ali zato je tu GTI branik i R32 lip iza sa 2 rore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih isto dsg al me malo strah ali taj sto sam upikirao je rucni 6 brzina pa nek bude tako ako bude sve po planu :)

Doki tako je...ima ih puno sto imaju samo motor hahahah ono oprema cista O cak sicevi najobicniji itd

Stavit cu sad par slika od tog kojeg mislim uzet

screenshot_20170903-2ovqw0.png

 

screenshot_20170903-29fql3.png

 

screenshot_20170904-2ecptq.png

 

 

screenshot_20170904-2kzq8l.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jesam li u kojem 2.0 TDi vidi ovakva sjedala,to su skoro pa GTi sjedala samo bez GTi emblema,kad ima spojen ovako naslon za glavu i profiliran volan.
Ne mozes pogrijesiti,ja bi jos pogledao dobro limariju i pragove ispod pogotovo u Njemackoj/Austriji gdje su ceste pune soli i tipicne boljke 2.0 TDi - zamajac i kvacilo,dizne jesu mijenjane,egr kakav je iako nije skup,dpf jel ciscen i da nije zagusen i to je to samo da je barem Euro5 radi manjih troskova uvoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su r line sjedala a ne gti bez emblema :D

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vidio taj i onda vise ni jedan nisam nasao da ima to sve od opreme

Znaci limariju pregledat dobro...a dizne su mjenjane to sam ga vec pitao to je bilo prvo :)

Kako pregledat egr? I dpf? Nemam mogucnost dijagnostike gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su r line sjedala a ne gti bez emblema :D

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Slična jesu u dosta stvari...

 

 

@said poslao sam ti poruku u vezi dijagnostike

Edited by vw_dokii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno kod tih golfova nema nikakvih pravila oko te opreme, svaki se po necem razlikuje hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud baš Köln, da je bar okolica Münchena bilo bi ti bliže. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je puno lakše kada imeš nekoga gore.

Znači, zagrijao si se baš i odluka je pala na taj ili još važeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odluka je pala na taj ako je dobar auto sutra cu znat

Htio sam kupiti kod nas auto ali nema takav nigdje, sve oglase sam pregledao ali nista...ima u Splitu jedan koji ima cak i kozu ali taj mi je izvan budgeta

Najgore je sto sam vidio taj pa je sad prag visoko kad gledam auto...onda odmah ovaj nema ovo nema ono i odma mi se ne svidja kuzis sta mislim :)

Odluka je pala na taj ako je dobar auto sutra cu znat

Htio sam kupiti kod nas auto ali nema takav nigdje, sve oglase sam pregledao ali nista...ima u Splitu jedan koji ima cak i kozu ali taj mi je izvan budgeta

Najgore je sto sam vidio taj pa je sad prag visoko kad gledam auto...onda odmah ovaj nema ovo nema ono i odma mi se ne svidja kuzis sta mislim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumijem te, prošli smo svi to traženje i uspoređivanje što ima jedan a nema drugi. :) Što sam više gledao, to sam manje znao haha. Htio sam i ja izvana uzet ali sam bio lijen tražiti po Njemačkoj, iako imam rodbinu u okolici Frankfurta išao lakšim putem preko auto kuće i ajd dobro je ispalo a nadam se da će sve i kod tebe sve dobro ispast i da ćeš biti zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odluka je pala na taj ako je dobar auto sutra cu znat

Htio sam kupiti kod nas auto ali nema takav nigdje, sve oglase sam pregledao ali nista...ima u Splitu jedan koji ima cak i kozu ali taj mi je izvan budgeta

Najgore je sto sam vidio taj pa je sad prag visoko kad gledam auto...onda odmah ovaj nema ovo nema ono i odma mi se ne svidja kuzis sta mislim :)

Odluka je pala na taj ako je dobar auto sutra cu znat

Htio sam kupiti kod nas auto ali nema takav nigdje, sve oglase sam pregledao ali nista...ima u Splitu jedan koji ima cak i kozu ali taj mi je izvan budgeta

Najgore je sto sam vidio taj pa je sad prag visoko kad gledam auto...onda odmah ovaj nema ovo nema ono i odma mi se ne svidja kuzis sta mislim :)

Jesi gleda onog sto sam ti reka u St ili nekog drugog?

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tdi hvala i ja se nadam...ne bojim se auta samo tih sranja oko uvoza al eto ako se doveze auto rjesit ce se i to

Marko tog u Splitu da dosao sam do decka i auto je tip top i da imam te pare kupio bi ga odmah

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupuj auto sto prije jer Njemacka je preveliko trziste

da se nebi razocarao

krenes po auto a on vec otisao

ne pisem bezveze

ja zivim u DE i znam kako ide

 

prijatelj kupovao auto i nasao odlicnu priliku i naravno malo odugovlacio

i naravno auto otisao

 

ako je prilika uzimaj odmah

 

jer brzo neces naci ovakav golf kao sto je ovaj-bar sto se opreme tice...

 

a unos...nadjes stelu i laganini...

nove su tablice od 1.1. 2017

malo drugacije ide nego prije...ali vidim odgovorili su ti vec

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=247666100&ambitCountry=DE&categories=Limousine&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&pageNumber=2&scopeId=C

to je ovaj?

 

uzimaj jer covjek je sredio odlicno auto i netrebas nista na tom autu raditi

a fino izgleda

Edited by v-hrkac

Share this post


Link to post
Share on other sites
0