2 2
Daci

Reparacija letve volana passat b6

Recommended Posts

Reparirao sam letvu volana, maloprije montirana na auto no imam problem. Volan se teže okreće nego prije i ne vraća se u sredinu bas, već ostaje malo "smotan". kada se vozim po ravnome ako malo skrenem u jednu stranu i pustim , volan ostaje u tom položaju i ne vrati se te auto ide u tom smijeru. isto je i u lijevo i u desno. Da li je do špura , da i su oni zeznuli na reparaciji ili je nešto treće ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam još , ali ni ne mislim da je problem u špuru, već mislim da su je na reparaciji previše "dotegnuli" , šaraf koji steže puž na letvu zato pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace se taj saraf zateze kada letva dobije malo lufta...

 

Ali ovo sa vracanjem volana ima veze sa trapom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa letva i je imala lufta, a čitao sam da se taj šaraf nikada ne zateže jer da je tvornički deklarirano koliko mora biti stegnut da bi to funkcioniralo, odnosno da se ne bi volan teško okretao

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo ću ja njih nazvati sutra jer sam 99% siguran da su je pretegnuli , jer neda mi se bezveze bacat pare na špur pa ga opet za par dana raditi kad to saniraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se da malo popustiti bez da skidas dole i na pasatu b 6 nema reparacije letve kad ima malo lufta malo dotegnes na tim srafima i mir

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su zatezali (dva puta) i i dalje ima lufta na jednom zupcaniku (ako sam dobro shvatio) i mora se reparirati letva. A reparaturu svakojaki ljudi rade i koriste se losi materijali pa bolje dati nekome tko to zna i tko je provjeren. Ja cu vjerovati svom majstoru i onome kome on nosi letvu na reparaciju. Valjda cu imati srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem nazad da poprave...zanima me samo oce uspjet popustit a da nema opet lufta

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednom zamjenska(reparirana letva) i nikada nikada vise...radije rabljenu original nego to smece...

izmijenjao sam ih se barem 4 komada...koje god zelis...original na kraju najbolje radi i najdulje traje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 puta si jednu te istu reparirao ili si nabavio 4 razlicite reparirane? Od iste firme? Prek oglasnika?

http://www.hidroletve.com.hr/kod njih 2 puta...nakon toga jednu od ATP-a..zadnja je bila rabljena original koju sam najmanje platio al et najdulje traje...

auto vise nije kod mene nego kod buraza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, njih (hidroletve) sam nasao na netu, pa sam pitao svog majstora i kaze mi ne kod njih, s njim losa iskustva. Ocigledno njih treba izbjegavati. Iskreno ne vjerujem da je nemoguce kvalitetno letvu reparirati, nema razloga za to, samo ne treba skrtariti s jeftinim i plasticnim djelovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo mehanicara imam a on se kune da ima dobrog majstora za letve koji nece fusariti na mojoj letvi i da ce je dobro sloziti. E sad, da li ce tako biti, vidjet cemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo mehanicara imam a on se kune da ima dobrog majstora za letve koji nece fusariti na mojoj letvi i da ce je dobro sloziti. E sad, da li ce tako biti, vidjet cemo.

Javi tu kako je prošlo dok obaviš ''operaciju'' reparacije. :)

Ja do sad nisam imao ''kvarova'' sa letvom ni na jednom auto.

Što se točno dogodi procuri? Počne lupat ili?

 

Naletio sam na ove iz ZG http://www.reparacija-celjusti.com/letva-volana/

Čak daju garanciju dvije godine, što ovako od oka izgleda jako dobro.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene lupka da, vec godinu dana, malo je bolje sada nakon zatezanja ali mene uzasno zivcira makar nemam nikakvih problema osim ruznog zvuka. Kad uspijem uhvatit mehanicara javit cu se :)

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2