1 1
Grex

Passat b6 - loše grijanje

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

da li se ikome dogodilo da mu auto loše grije kabinu i u čemu bi mogao biti problem? Temperatura brzo dodje do 90 stupnjeva ali grijanje je lose.

Radi se o passatu b6 2.0 TDI CR, 2010. godina.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to dogodilo na Cliu. U sistemu je bila voda, pa se postopao mali hladnjak preko kojega ide zrak u kabinu. Promjenjen i radi. Posla na cliu da se ukakis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da je do kilera. Prije da je motoric klapne koja otvara. Dijagnostika bi pokazala ako imas nekoga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smijesno da prije nismo to utvrdili, ali problem je izgleda u klapni ili motoricu za desnu stranu hlađenja/grijanja. Naime na vozačevoj strani grijanje radi, na suvozačevoj samo hladi bez obzira koja temperatura je nariktana. Probavao ukljucit iskljucit dual, mijenjao temperature i sve ostalo u nadi da ce klapna proraditi ali nista.

 

Je li netko imao takvu situaciju i da li ima neki trik za to rijesiti ili se mora mijenjat motorić?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto tocno kaze dijagnostika, da li ste testirali sve motorice da se otvaraju i zatvaraju?

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na dijagnostici, ne javlja nikakav kvar. Također smo probali pomicat samo desni kotačić za temteraturu i čuje se da motorić vrti. Moguće da je zacvikala klapna :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici se moze i testirati svaka klapna posebno i tocno vidjeti da li otvara i zatvara. Probajte i basic setting napraviti, odnosno pokrenuti kalibraciju klapni...

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu pokrenuti tu kalibraciju ručno preko klime ili trebam dijagnostiku? Gledao sam na youtube pokretanje te kalibracije na B6 modelu ali onom koji ima stariji climatronic, kod mene je kao na slici na linku.

 

https://f-a.d-cd.net/a9d275u-960.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na dijagnostici, ne javlja nikakav kvar. Također smo probali pomicat samo desni kotačić za temteraturu i čuje se da motorić vrti. Moguće da je zacvikala klapna :/

Spoji na dijagnostiku i provjeri vrednosti senzora temperature kabine stavis temp na HI i ocitas vrednosti moraju biti sve oko 45 stupnjeva kada je motor zagrijan ako ti jedan tj ta strana koja ti ne grije pokazuje znatno vecu temp. onda ri je otisao senzor tako je meni bilo kreces prvo od toga meni su isto cuda predlagali a cifre su bile za poluditi 2-3 tisuce kn a senzor ti dodje nekih 130kn ja sam uzeo polovni za 60 i evo sve fercera dakle i meni je suvozaceva strana hladila a ostale grijale znaci vcds i provjeri vrednosti senzora grijanja kabine i to je to

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaci sa dijagnostike na slici ispod. Kada je temperatura podešena na HIGH, desna strana puše najviše 21.3 C a lijeva oko 47 C.

Zna li netko di se nalazi taj senzor?

Kaže jedan kolega da je možda problem i u potenciometru temperature za desnu stranu??? Passat b6

 

14875139_10153948119461828_364207468_n.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaci sa dijagnostike na slici ispod. Kada je temperatura podeena na HIGH, desna strana pue najvie 21.3 C a lijeva oko 47 C.

Zna li netko di se nalazi taj senzor?

Kaže jedan kolega da je možda problem i u potenciometru temperature za desnu stranu??? Passat b6

 

14875139_10153948119461828_364207468_n.j

Stvar je do motorica klapne koji vjerojatno ne otvara do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ga se može nekako namjestit/naštelat ili treba kupovat novi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovim, prvo sa dijagnostikom VCDS provjerit kretanje klapni. I napravit basic sett8ngs ako ne ide direktno preko komandi

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Susjedu na Vw 6 grijanje ne radi.. pa pitam ovdje kako da mu pomognem ako mogu.. na Low kad se stavi puse maksimalno, ventilator na max radi..cim se stavi na 16c pa na dalje ne puse nista.. Cuje se da radi ventilator ali tesko.. kao da ga gusi nesto.. upalim šajbu odmagli sve radi oke.. al nikako grijanje, odnosno povecanje temp.. sta to moze biti ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ladicu i pratio kretanje motorića i klapne. Uglavnom, kada pokrenem kalibraciju klapni, motorici se odvrte kako treba, klapna se zatvori otvori kako treba, ali kada riktam samo desnu stranu nakon kalibracije, izgleda kao da motoric uopce ne reagira iznad 21 C na potenciometru, a samim time ne pomiče ni veliku klapnu iza ladice.

Dakle od 18-21 se pomiče kako treba, 21-26 stoji na mjestu.

 

Po svemu sudeći, izgleda da je neko njegovo podešenje krivo, a čuo sam da kod Zubaka mogu uploadat novu verziju softarea za taj model auta i taj model climatronica i da onda on poštela klapne prema temperaturi na potenciometru i ostalo što već treba?

 

Jel ima tko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem riješen.

 

Bila je zaštopana desna strana malog kilera. Stavljen drugi kiler i sad grije normalno cijeli auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu znači skidanje armature.. kolko te ta cifra ispala ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kao na golfu 5 onda netriba skidati tablu. Izvuce se pored pedala vani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rijeen.

 

Bila je zatopana desna strana malog kilera. Stavljen drugi kiler i sad grije normalno cijeli auto ;)

Zastopana od cega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastopana od cega?

I mene to zanima?

Nije to gradska toplana da moras ispirati izmjenjivace topline (radijatore u slucaju toplane kod tebe kiler)....

Nikad mi to nije bilo jasno od cega se zastopa to....

Da procuri ok al ovo mi nije jasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja san skida na golfu 5 zbog iste stvari tj slabog grijanja. Hladnjak bude zastopan u desnom kantunu i slabo grije desna strana tj suvozaca. I onda san ga raspila da vidin sto se desi. Ugl pun mulja. Sto znaci da je neko liva obicnu vodu umisto antifriza i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1