2 2
mara-

Golf 3 TDI - Koju marku nosača motora kupiti?

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Zanima me koju marku nosača motora bi preporučili za Golf 3 1.9 TDI? Imam to auto već 20 godina kod sebe, i nikad nisu mijenjani, do nedavno onaj prednji jer se dosta tresao motor pri gašenju. E sad često vibrira tabla. Mislio sam da i ostale zamjenim, jer kontam da su za tolike godine svi propali, ali majstor mi kaže da može biti samo još gore ako sve zamjenim, kao budu puno tvrdi. Ne znam ni šta je stavljeno sada za taj prednji, kontam pošto je starije auto da su nešto jefitno stavili, tipa Topran.

Čitao sam da treba staviti hidraulične te nosače, ali opet se postavlja pitanje koje? Gledao sam na autodoc, recimo Meyle. Tu piše da oni imaju dva hidraulična i treći je gumeno-metalni, tako piše. Da li je Meyle dobar izbor ili ima nešto bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nažalost, ja ga ne mogu nigdje pronaći. Razmišljam da original uzmem, sa classic partsa. Koliko sam skontao, 1H0199609J je ovaj što sam sad promjenio, pa bar njega da sad ponovo promjenim i nadati se da će stati vibracije. Pitanje je šta se krije tu, ko ga pravi i kako to saznati, možda se može jeftinije proći.

Edited by mara-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi sta imas. Novo je novo

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj trenutni je nov, pa ne valja, zato i tražim šta bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemforder, Hutchinson ili Meyle

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rizikovaću i uzeti sve Meyle, jedino mi je to dobavljivo i jedino se ta marka čini najbolje što ima za trojku. Meyle ima dva nosača hidro, treći je guma, onaj kod mjenjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamforder definitivno jer u mnogo slucajeva i on je prva ugradnja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam mogao vidjeti, nisu pravili za trojku oznake motora 1Z.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljen Meyle, puuuno bolja situacija, sad je sve na mjestu. Prednji koji je inicijalno zamjenjen je bio JP Group, smeće od marke, i nije čudo što je tresao. Neko je takođe stavio jedan nosač pogrešno od benzinca, ko će znati kada, vjerovatno i prije mog vlasništva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meyle je ok marka, imam dobro iskustvo sa njima.

 

JP group je rame uz rame sa Topranom. To je ta budget klasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2