6 6
Eddie

Sve o: Elektricni podizaci stakala Golf 3

Recommended Posts

Jel ima kakva jednostavnija shema možda? :)

Sjećam se bio je negdje jedan blok diagram baš tih podizača ali izgubio sam ga...

 

Imam onaj stariji tip podizača - plus, minus samo...ima li tko tu shemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji dio instalacije imaš???

Crno-žuta (kontakt) i crvena moraju imat +, i smeđa -.

Sivo plava ti je od osvjetljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm neznam, znaći ja sam sve spojio ali ništa ne funkcionira, na lijevom prekidaču imam 6 žica a na desnom 5 žica, spajao sam direkno crvenu na plus ali ništa se ne događa... neznam jel mora bit crvaena stalni plus? neznam kako trebaju bit ostalih 5 žica na prekidaču? imam sve originalno za desnu stranu a za lijevu mi fali đek koji ulazi u prekidač za dizanje i spuštanje stakla pa sam spajao ovako ručno i ništa ne radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novu temu meni na trici zadnji podizaći mogu spustit, al se neće diće moram ih rukom dić i onda tu i tamo uhvate pa odu el. gore :S do čeg bi tu moglo bit??

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm neznam, znaći ja sam sve spojio ali ništa ne funkcionira, na lijevom prekidaču imam 6 žica a na desnom 5 žica, spajao sam direkno crvenu na plus ali ništa se ne događa... neznam jel mora bit crvaena stalni plus? neznam kako trebaju bit ostalih 5 žica na prekidaču? imam sve originalno za desnu stranu a za lijevu mi fali đek koji ulazi u prekidač za dizanje i spuštanje stakla pa sam spajao ovako ručno i ništa ne radi...

 

 

Pogledaj da ti negdje ne fali masa, ja sam imao istu situaciju, i svasta probao, spajao... na kraju skuzim da mi je masa bila odvojena na onom jacku u vratima.

Edited by Sioux

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde da ne otvaram novu temu meni na trici zadnji podizaći mogu spustit, al se neće diće moram ih rukom dić i onda tu i tamo uhvate pa odu el. gore :S do čeg bi tu moglo bit??

 

Jel klikne kad stisneš prema gore, al nema snage za dić? Ak je tak onda treba stakla poštelat jer nejdu ravno gore već pod nekim kutem i zapinju u vodilice. U vodilice stavit masti i probat poštelat staklo na onom prihvatu na klizaču podizaća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd kad smo već tu :D

 

znači vozačev prozor se svakih 10cm zaustavi prilikom podizanja/spuštanja, nikad ne odradi u kompletu gore/dolje tj u komadu već sa "prekidima" , jel ima rješenja za mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogledaj da ti negdje ne fali masa, ja sam imao istu situaciju, i svasta probao, spajao... na kraju skuzim da mi je masa bila odvojena na onom jacku u vratima.

 

provjeravao sam ali svejedno ja nemam na motorićo ni plus ni minus a neznam dali treba bit stalan plus i minus? na desnoj strani isto nikako ne funkcionira, baš ništa se ne dešava a sve je originalno spojeno. imam onaj noviji tip podizača i motorići su sa dugačkim đekom a ne sa 2 žice... na krajevima tog đeka su te dvije debele žice koje bi trebale biti plus i minus a u sredini su pinovi valjda koji reguliraju dizanje i spuštanje prozora... dali postoji neki dodatni modul ili neki dodatni relej za te podizače?

neznam više što bi moglo biti

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osigurač?

Neznam dali postoji osigurač za to? na onom popisu gdje pišu koji osigurač za što služi tamo ga nema... neznam di bi se nalazio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi ti naknadno ugrađivao podizače? ako jesi čini mi se da neka od žica nije spojena gdje bi trebala biti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesi ti naknadno ugrađivao podizače? ako jesi čini mi se da neka od žica nije spojena gdje bi trebala biti ;)

pa da naknadno sad ugrađujem ali sam kupio sve originalno i kad spojim ništa ne funkcionira... neznam dali treba neki modul, relej, osigurač ili slično?

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa da naknadno sad ugrađujem ali sam kupio sve originalno i kad spojim ništa ne funkcionira... neznam dali treba neki modul, relej, osigurač ili slično?

 

 

sad mi palo na pamet, jesi ti provlacio kakvu instalaciju od osiguracke kutije do vrata? vjerojatno nemas u onom okruglom jacku u vratima dovucenu instalaciju, koliko me sjecanje sluzi, treba pokopcati par zica u osiguracku kutiju i dovuci do lijevih i desnih vrata. Ako auto nije origigi imao podizace, sigurno ne postoji provucena ta instalacija, bar je tako kod mene bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajd kad smo već tu :D

 

znači vozačev prozor se svakih 10cm zaustavi prilikom podizanja/spuštanja, nikad ne odradi u kompletu gore/dolje tj u komadu već sa "prekidima" , jel ima rješenja za mene?

 

Ovo ima puno trica problem, ja sam imao na bordo VR-u problem, ima jedan radišan momak iz splita isto takav problem...

Sve smo probali... nista ne pomaze...

 

Nekad hoce nekad nece...

Share this post


Link to post
Share on other sites
sad mi palo na pamet, jesi ti provlacio kakvu instalaciju od osiguracke kutije do vrata? vjerojatno nemas u onom okruglom jacku u vratima dovucenu instalaciju, koliko me sjecanje sluzi, treba pokopcati par zica u osiguracku kutiju i dovuci do lijevih i desnih vrata. Ako auto nije origigi imao podizace, sigurno ne postoji provucena ta instalacija, bar je tako kod mene bilo.

sa unutarnje strane đeka onog okruglog koji ide na vrata ima sve žice predviđene za el podizače ali auto nema serijski ugrađene podizače nego ja sad ugrađujem... a pratio sam žice di idu i vidim da idu u debeli snop žica ali prema desnoj srani vrata ispod armature... neznam koje žice trebam spojiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
sa unutarnje strane đeka onog okruglog koji ide na vrata ima sve žice predviđene za el podizače ali auto nema serijski ugrađene podizače nego ja sad ugrađujem...

 

kak znaš da ima? ;) jer to nema ni jedan serijski provučeno :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, onda si imao pripremu vec za podizače, jer ako ih stavljaš naknadno moraš sa strane vrata ili lemit na postojeće pinove u tom okruglom jacku ili upiknut pinove sto si dobio sa strujom....

 

A sa strane auta idu jackovi...

 

Evo ovi pinovi ti moraju bit unutra

 

DSC_0262.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa daj spoji direktno žice na struju kako sam ti reko pa ćeš vidit jel rade.

Osigurač ima, u metalnom kućištu je, iznad releja na osiguračkoj kutiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ti neće radit ako direkt spojiš na motor, treba ti i signal sa tipke, probao neki dan frendu na trojci...

 

@ masters

 

Aj ti nama objasni šta si kupio i šta si di spojio, koju žicu sve lijepo po PS-u... gubimo se malo...

Edited by RemX

Share this post


Link to post
Share on other sites
mislim da ti neće radit ako direkt spojiš na motor, treba ti i signal sa tipke, probao neki dan frendu na trojci...

 

@ masters

 

Aj ti nama objasni šta si kupio i šta si di spojio, koju žicu sve lijepo po PS-u... gubimo se malo...

ovako..

imam već povučenu instalaciju za podizače i sve ostalo do vrata ali dalje na vratima tu instalaciju nemama nego imam samo za centralno i zvučnike, no međutim ja sam kupio 2 originalna električna motorića sa podizačima ali novoji tip tamo gdje je onaj dugački đek sa 8 ili 9 pinova i još uz to kupio sam originalnu instalaciju za lijeva i desna vrata za centralno, zvučnike, podizače i el retrovizore. Uz to kupio sam još originalne tipke znaći ubiti sve tvornički kupljeno. Ali ovako: kolko sam čitao okolo po forumima ljudi kažu da mora bit neki zeleni osigurač iznad kutije sa osiguračim gdje su releji ali ja toga nemam niti imam kakvu instalaciju di bi taj osigurač došao...

na tom dugačkom đeku na motoriću na krajevima su smeđa i crvena žica i malo su deblje od drugih žica i to bi trebalo biti plus i minus ali ja kad gledam sa probirkom ja nemam ni plus ni minus na njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovako..

imam već povučenu instalaciju za podizače i sve ostalo do vrata ali dalje na vratima tu instalaciju nemama nego imam samo za centralno i zvučnike, no međutim ja sam kupio 2 originalna električna motorića sa podizačima ali novoji tip tamo gdje je onaj dugački đek sa 8 ili 9 pinova i još uz to kupio sam originalnu instalaciju za lijeva i desna vrata za centralno, zvučnike, podizače i el retrovizore. Uz to kupio sam još originalne tipke znaći ubiti sve tvornički kupljeno. Ali ovako: kolko sam čitao okolo po forumima ljudi kažu da mora bit neki zeleni osigurač iznad kutije sa osiguračim gdje su releji ali ja toga nemam niti imam kakvu instalaciju di bi taj osigurač došao...

na tom dugačkom đeku na motoriću na krajevima su smeđa i crvena žica i malo su deblje od drugih žica i to bi trebalo biti plus i minus ali ja kad gledam sa probirkom ja nemam ni plus ni minus na njima...

 

Termo osigurač dolazi sa svojim grlom na centralnom kabelu i on se postavlja iznad releja na kutiji od osigurača.

Kopča se na Y/2 misto iza kutije (tko zna ELSU za o čemu pričam).

Po ovome ispada da nemaš taj kabel o kojemu ti svi tupe cilo vrime. Bez toga kabela provlačenje el. podizača u vratima nema smisla.

 

EDIT: http://www.vwgolf-info.nl/handleidingen/pdf/elek_ramen.pdf

Edited by vortex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Termo osigurač dolazi sa svojim grlom na centralnom kabelu i on se postavlja iznad releja na kutiji od osigurača.

Kopča se na Y/2 misto iza kutije (tko zna ELSU za o čemu pričam).

Po ovome ispada da nemaš taj kabel o kojemu ti svi tupe cilo vrime. Bez toga kabela provlačenje el. podizača u vratima nema smisla.

 

EDIT: http://www.vwgolf-info.nl/handleidingen/pdf/elek_ramen.pdf

Dali možda znaš koju žicu treba stojit na taj rermo osigurač?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vidi shemu u pdf-u, crvena žica.

evo uspio sam ja nekako djelomično pospajat po toj shemi i stvarno radi... ali imam problem, kad stisnem tipku ono krene pa stane opet stisnem i opet krene pa stane i tako stalno i prema dole i prema gore. što bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6