4 4
RaZ0R911

Koju dijagnostiku uzeti?

Recommended Posts

na koji način bi to moga provjerit ako je petljano oko kilometara?

jel to jedino može ovlašteni servis ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ovi u ovlaštenom provjerit ali ako je radio neki bolji majstor onda je vratio kilometražu i u ECU i u tabli....

a ako je vratio samo u tabli što većina radi onda se može skužiti da je kilometraža u ECU-u jedna a u tabli druga ....

Pretpostavljam da je vraćena samo u tabli pošto nije odradio neki stručnjak i nije napravio kalkulaciju checksuma prije upisa u eeprom

Edited by perotok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjecam se kada sam kupovao Golfa i odem ja tako nadobudno u ovlasteni da ne imenujem koji da mi provijere da li je netko vracao kilometrazu. I sada se ja nadam da ce netko prikljuciti nesto i ocitati kada ono lik gleda povijest koja je unesena putem racunala i knjigu vozila i kaze da mu se cini da je sve OK. Ne mislim da to nije u redu ali sam se ipak nadao da treba iscitati i tablu i ECU pa da imam neki pouzdani podatak a ne ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li ko, zašto mi vcds gubi konekciju sa autom.znači sve radi, al nakon nekog vremena izgubi konekciju pa moram ponovno ištekat

i uštekat kabel na kompu da bi ponovno radila.

ver je12.12.3

primjerice na opciju autoscan od 5 puta skeniranja, 4 puta pukne veza

Edited by flyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjecam se kada sam kupovao Golfa i odem ja tako nadobudno u ovlasteni da ne imenujem koji da mi provijere da li je netko vracao kilometrazu. I sada se ja nadam da ce netko prikljuciti nesto i ocitati kada ono lik gleda povijest koja je unesena putem racunala i knjigu vozila i kaze da mu se cini da je sve OK. Ne mislim da to nije u redu ali sam se ipak nadao da treba iscitati i tablu i ECU pa da imam neki pouzdani podatak a ne ovako.

Mogu oni ali im se neda....pa onda idu uspoređivat km po povijesti

Alati za takve stvari koštaju po nekoliko tisuća eura

Ako mogu vidjeti da li je auto tuniran i u slučaju da je a auto je pod garancijom automatski ti ne priznaju garanciju.... tako isto mogu vidjeti da li je dirana kilometraža.....

Na nekim autima VAG grupe postoji kilometraža na drugim mjestima npr. u DSG TCM-u

zna li ko, zašto mi vcds gubi konekciju sa autom.znači sve radi, al nakon nekog vremena izgubi konekciju pa moram ponovno ištekat

i uštekat kabel na kompu da bi ponovno radila.

ver je12.12.3

primjerice na opciju autoscan od 5 puta skeniranja, 4 puta pukne veza

Zato jer je loš kineski klon i loše krekiran SW

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu se sve svodi na ono -koliko para toliko muzike-.

ok, a zašto mi za neke opcije di traži da se unese security code, taj kod sam ispiše a za neke ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu se sve svodi na ono -koliko para toliko muzike-.

ok, a zašto mi za neke opcije di traži da se unese security code, taj kod sam ispiše a za neke ne?

Naravno koliko para toliko muzike

Na koje opcije točno misliš?

Neki moduli (ne svi) zahtijevaju sec. code prije kodiranja ili adaptacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Novi sam na forumu. Odnedavno ponosni vlasnik Passata b6 (2.0 tdi, higline iz 2008.).
Kako na njemu ima nešto sitnica koje treba riješiti, a stari mi je old school automehaničar, mislim uzeti autodijagnostiku da mu olakšam servisiranje ovog mog auta, jer vidim da se npr. ne mogu promjeniti kočnice bez da se auto spaja na dijagnostiku. Pokušao sam pročitati sve teme na forumu koje se tiču VAG-COM i VCDS, no što više čitam to sam zbunjeniji... :D

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje, znači za osobne potrebe (ne mislim se ovime baviti profesionalno niti naplaćivati ove usluge), koja dijagnostika trenutno je Best Buy?
Vidim da se spominju kineski klonovi, pa onda neke verzije se ne smiju spojiti na internet, treba obratiti pozornost da dijagnostika radi long coding, pa onda kabeli koji moraju biti hex-can...? Svakako bih volio da mi je program i sučelje (isprike ako koristim krive izraze) na hrvatskom jeziku

Na njuškalu sam vidio ovaj oglas:
http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/auto-dijagnostika-vag-com-908.1-oglas-1339732

Da li je netko od članova imao iskustva s ovim prodavačem?
Da li je ova VAG COM 11.11.5 2013 VERZIJA -HRVATSKI 10.6 ok?

Imamo li uopće na forumu člana sa područja Splita kojem bi se mogao javiti za savjet i da me uputi šta i kod koga kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim da sam uzeo kod ovog momka s njuškala zadnji VCDS (http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/vag-com-dijagnostika-15.7.0-vcds-2015-godina-oglas-16180612)
Sve spojio. Radi bez problema. Briše greške. Sad sam u fazi čitanja uputsava i proučavanja što sve s ovim mogu napraviti. Javilo mi je dosta grešaka, no one ''najozbiljnije'' su mi klapna gasa i neki klinac oko klima uređaja... Možda kasnije upitam za savjet, ako mi priručnik koji sam dobio ne bude od pomoći... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije li to identicno sta ti je kolega ponudio samo za manje para, a ti uzeo puno skuplje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije identično, no jako je slično. :D Budući da se na neki način sad moram opravdavati kako trošim svoje novce, :D reći ću da sam se odlučio za ovu skuplju zato što je čovjek u Splitu i ako negdje zapne, mogu mu se direkt javiti i za 5 minuta se s njim po potrebi naći, također dijagnostiku sam htio odmah, a kolega 15.7.1 trenutno nema na stanju, tako da nisam morao čekati. Također s ovom skupom verzijom neću imati problema s internetom, dok kod kolegine laptop ne smije na net. Da je Hrvoje kojim slučajem bliže, naravno da bih to odavno bilo riješeno s njim... Meni je najbitnije da sve radi i da se mogu ovome posvetiti što prije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali ispravak, lap ne smije imati pristup internetu samo kada je vcds instaliran ;) kada se program ne koristi deintalira se i dalje se smije na net..za one koji to koriste za malo vise od osobne potrebe problem se isto moze lako rijesiti ( virtual machine ili dual boot )

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj malo, svaki put kada bi htjeo koristit dijagnostiku moram snimit program, kada zavrsim ga moram brisat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se koristi za neke svoje potrebe povremeno to je po keni najsigirnija opcija..postoje neke opcije da se preko firewalla zabrani programi pristup internetu, ali nisam se u to upustao. Isto tako, neki vele da je bitno da je net iskljuceni samo kada je interface ustekani i spojeni sa autom, ali isto nisam testirao.Ja koristim svoj kabel na nacin isnstalacija/deintalacija vec 5god i nemam problema. Netko tko se bavi malo vise diajgnostikama jednostavno uz postojeci instalira jos jedan OS ( preporuka XP ) i na njega stavi vcds i nema brige

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

bruno_87 ...imam ja, javi se u inbox

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par kolega i ja smo nedavno nabavili za cca 500kn zadnji vcds sa updateom koji radi i laptop moze na net. No morali smo iz vana narucivati da dodje kabel tako da ako se nekome zuri, 750kn iz je ok cijena jer i covjek mora zaraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali ispravak, lap ne smije imati pristup internetu samo kada je vcds instaliran ;) kada se program ne koristi deintalira se i dalje se smije na net..za one koji to koriste za malo vise od osobne potrebe problem se isto moze lako rijesiti ( virtual machine ili dual boot )

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Jedan jos manji ispravak ispravka...

Laptop moze imat pristup internetu i ovaj vag com sta je cijenjeni kolega northman kupio kod mene apsolutno nema problema sa internetom.

Ima, postoji puno raznih verzija programa+kabel...od kvalitetnih, onih koji se mogu nadogradivati, preflesirati pa do onih za da se tako izrazim jednokratno koristenje...

 

Ako prodajes onda bi se morao malo vise razumjeti i biti siguran u to sta govoris.

Edited by mladen76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam vag kkl kabel i kaze da nadje port a interface ne. Koristim vcds najnoviju verziju. Probao i sa lite. Imam win 7 64 bit i win 10 32. Jel mora bit xp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki jedno pitanje od mene...gledao sam po ebayu one bluethoot za mobitele dijagnostike...ima ih vec od 5-6 dolara

Meni treba za golf 3 za druge aute me ne zanima....znaci da si mogu pogledat i obrisat greske ako ih ima...jel mi to ok te za par dolara ili treba nesto skuplje?

Ako moze neki link za neku koju vi mislite da je ok?

Edit: mob je android

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki jedno pitanje od mene...gledao sam po ebayu one bluethoot za mobitele dijagnostike...ima ih vec od 5-6 dolara

Meni treba za golf 3 za druge aute me ne zanima....znaci da si mogu pogledat i obrisat greske ako ih ima...jel mi to ok te za par dolara ili treba nesto skuplje?

Ako moze neki link za neku koju vi mislite da je ok?

Edit: mob je android

Ja cu samo napisati da se na moj bivsi Mk3 1.6 8v nisam uspio spojiti sa bluetooth dijagnostikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi radije uzeo wi-fi ili usb, jer sa njima se moze i kodirati, sta bt ne podrzava, a vrijedi i na novijim autima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mouse moze link?

Domba, zasto nisi uspio? Jel samo na tvoj auto nije mogla ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki jedno pitanje od mene...gledao sam po ebayu one bluethoot za mobitele dijagnostike...ima ih vec od 5-6 dolara

Meni treba za golf 3 za druge aute me ne zanima....znaci da si mogu pogledat i obrisat greske ako ih ima...jel mi to ok te za par dolara ili treba nesto skuplje?

Ako moze neki link za neku koju vi mislite da je ok?

Edit: mob je android

ja ti imam taj bluethoot i nisam uspio spojiti sa golfom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4