0
Damir 555

Scirocco 2.0tsi problem elektronika

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!!

 

Riječ je o Sciroccu 2.0tsi, 147kw, 40.000tkm,

Uredno servisiran, upalila se lampica motora, auto nije izgubio snagu, sve kao da se i nije upalila.

Na servisu ga spojili na dijagnostiku, očitali grešku P2015/08213000 Davač polož.zaklopke usis.cijevi/upravlj.protok mase zraka neprihvatljiv signal, tbd

Poništili grešku, nakon par paljenja greška se opet javila, u ponedjeljak ide na dijagnostiku kako oni kažu da se utvrdi točan kvar, kažu da je najgori scenarij zamjena usisne grane...

Da li netko zna nešto više o tome, da li se može popraviti ta "zaklopka" ili se baš mora cijela usisna mijenjati?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vas navodni dvije opcije

 

1.mogucnost

 

reparacija instalacije /moguce da je bilo problema kao na golfu 5

 

2.mogucnost

 

krepala klapna - kupit novu ,cca 2000 kn u raznim auto djelovima zamjenska /prva ugradnja

 

 

nema potrebe mjenjat cijelu usisnu granu

Edited by Dario_ED30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto Dario ti je sve rekao, ja sam išao na novu, cca 2000kn.

Samo što mi je to otišlo na 150k km, nekako mi se čini s obizirom na km prerano kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki stvar je u onim klapnicama unutar usisne grane one dobe lufta i treba mijenjati komplet granu

Share this post


Link to post
Share on other sites

te klapnice se zablindiraju i bok

 

"teze" upali hladan i to je to ,druge razlike nisam primjetio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dario čak ni to! Jutros je bilo 4-5 stupnjeva, pali normalno kao i kada je bilo 30 stupnjeva, bas nista ne primjetim, potrošnja, ubrzanje, sve isto samo lampica svijetli...

 

Možda kada se baš fizički zablokiraju onda teže pali...

Edited by Damir 555

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dario čak ni to! Jutros je bilo 4-5 stupnjeva, pali normalno kao i kada je bilo 30 stupnjeva, bas nista ne primjetim, potrošnja, ubrzanje, sve isto samo lampica svijetli...

 

Možda kada se baš fizički zablokiraju onda teže pali...

 

komp je zabiljezio gresku i zato svjetli check ,vrlo vjerovatno negdje u instalaciji je problem onda

 

jer meni kad je krepala svaki put bi upalio check eng i osto bez snage

Share this post


Link to post
Share on other sites

komp je zabiljezio gresku i zato svjetli check ,vrlo vjerovatno negdje u instalaciji je problem onda

 

jer meni kad je krepala svaki put bi upalio check eng i osto bez snage

To je i meni čudno, baš da nema nikakvih simptoma...

Ili kablaža/konektori ili senzor položaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguće da ti je štangica pala koja zakreće te 4 klapne u grani...

a i u mjernim blokovima vidiš što se događa s adaptacijom klapne ( negovorim o glavnoj klapni)

 

 

i da može se softwareski skinut da radi bez tih klapni :)

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utvrđeno na servisu:usisna cijev ili klapna. Ima netko prijedlog dobroga majstora i "dobre klapne" ?

Popravak na servisu onako "fajn"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulacijska klapna iliti klapna gasa? Ja sam iz kine narucio, ispalo me sa haracom (pdv + carina) 1100kn. Pierburg je cca 1800kn (a to je i prva ugradnja).

Share this post


Link to post
Share on other sites
0