1 1
dzoni

Ulje Total

Recommended Posts

Da li je neko koristio ulje Total u VW tacnije u Passat 6 1.9? Zanimaju me iskustva, kakvo je to ulje i jel bolje to koristiti od Castrola jer Castrol je tesko naci 100% original (osim mozda u ovlastenom) a cijena je tu negdje kao i Total? Takodjer me zanima i za GM ulje iskustva za ovo auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak tesko nac castrol? imas ga kod krese, tokic, itd. Sta mislis da zato sto ovlasteni ima marze od 1000% da je samo zato original ulje hahahha

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je u HR, ovdje u Bosni imas na svakom cosku kupit Castrol pa je pitanje sta je original. Zato em zanima Total i GM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u HR je tako.

Neka te ne brine ulje, bitno da nije neko lijevo ulje koje kupujes na pijaci ;-)

Ako je PD motor bitno da ispunis 505.01 normu.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se bojis fake castrola probaj sa Aral LM shell... Gm ti je ispod ove klase...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da netvaram novu temu

Dali itko koristi Mobil 1 ESP Formula 5w30

 

Poslano sa mog GT-P3110 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tenutno koristim elf evolution dali je mobil bolji od njeg . Jel rang arala ili ...moze neki info , na koliko ga minjate itd.

 

 

Poslano sa mog GT-P3110 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da ne otvaram temu pitacu ovdje

mogu li sipati 5w30 liquimoly toptec u 1.9tdi pd 77kw nema dpf. ulje ima normu 505.01 mehanicar mi preporucio a dosad sam sipao 5w40

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da ne otvaram temu pitacu ovdje

mogu li sipati 5w30 liquimoly toptec u 1.9tdi pd 77kw nema dpf. ulje ima normu 505.01 mehanicar mi preporucio a dosad sam sipao 5w40

 

Sipaj dalje 5w-40

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sipaj dalje 5w-40

Ja sipam 5w30 auto nepotrosi kapi ulja od izmjene do izmjene, kod mene se pokazalo bolje neg 5w40 isto na preporuku mehanicara sam presao. Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam 5w30 auto nepotrosi kapi ulja od izmjene do izmjene, kod mene se pokazalo bolje neg 5w40 isto na preporuku mehanicara sam presao.

Imaš li dpf? Ako nemaš i što će ti to? Samo uljevaš nepotrebno iz šupljeg u prazno.

Čitaj spečke C3 ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam 5w30 auto nepotrosi kapi ulja od izmjene do izmjene, kod mene se pokazalo bolje neg 5w40 isto na preporuku mehanicara sam presao.

Istu stvar i ja cuo od kolege...

Sebi uljevam taj ll3

Pocevsi od pola AEE preko mog AUY do AAT motora iz c4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li dpf? Ako nema i to će ti to? Samo uljeva nepotrebno iz upljeg u prazno.

Čitaj spečke C3 ulja.

Nemam dpf.... reci mi zasto ulijevam iz supljeg u prazno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni suprotno predlazu da sad,jer mi se blizi zamjena, umjesto 5w30 (mobil 1 svakih 10-12 tkm kojeg sipam) zamjenim sa 5w40. Auto je preslo 165000 1.9 tdi i neznam jel potrebno ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pd 1.9 uvijek sipamo 5w40, a sad ako netko zna vise dali se smije sipati 5w30 bilo bi dobro da objasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se smije... pa svabe to ljevaju otkad je i pd motora... Ta ulja su pretezno long life dakle znamo kako to ide u svaba i ostalim eu zemljama... ulje se nemjenja 30tkm i zato je takva norma i ulje koje moze kao 30iljada... A uostalom pd motori s dpf-om imaju bas normu 507.00 to ispada taj 5w30 ll3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neobjasni ti meni zasto ja uljevam iz supljeg u prazno ako mi je norma 505.01 i lijevam 5w30...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neobjasni ti meni zasto ja uljevam iz supljeg u prazno ako mi je norma 505.01 i lijevam 5w30...

Pa sad pročitaj ponovno što si napisao. Slovo po slovo.

 

5w-30 C3 idu SAMO na norme 504.00 i 507.00. Umjesto sad pametuješ da ti objasnim i nemam potrebe objašnjavati. Google je tvoj prijatelj i imaš masu odgovora za C3 ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci po tvom ja nebi smio ljevati 5w30 jer imam normu 505.01 i nemam dpf??

btw ovo je forum i on sluzi za raspravu... a ti nisi podkrijepio s nijednim argumentom niti objasnio nego da lijevam iz supljeg u prazno i da je 5w30 samo za motore s dpf filterom. a ja lijevam 5w30 od prvog dana i auto netrosi kapi na preporuku ovlastenog i nekoliko majstora, cak se kod nekih pokazalo da auto manje ulja trosi na 5w30 nego na 5w40 . Osobno se uvijerio kod passata b6 2008 1.9 nez dpf-a

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tommek pa kako nisi dosad prokuzio dottorea.. ??

 

Nema ti smisla lajati na to drvo. Sipaj i dalje to ulje i nemas beda. Ako si dosad bio zadovoljan s njim, ne vidim zasto i dalje nebi koristio isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci po tvom ja nebi smio ljevati 5w30 jer imam normu 505.01 i nemam dpf??

btw ovo je forum i on sluzi za raspravu... a ti nisi podkrijepio s nijednim argumentom niti objasnio nego da lijevam iz supljeg u prazno i da je 5w30 samo za motore s dpf filterom. a ja lijevam 5w30 od prvog dana i auto netrosi kapi na preporuku ovlastenog i nekoliko majstora, cak se kod nekih pokazalo da auto manje ulja trosi na 5w30 nego na 5w40 . Osobno se uvijerio kod passata b6 2008 1.9 nez dpf-a

Caka je tu sta pd motor s dpf-om ima normu 507.00 dakle to je pd motor i mehanicki je isti imao il neimao dpf... sto oce rec da 507:00 podrzava i 505:01 a uostalom vec sam to i pisao na predhod str

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tommek pa kako nisi dosad prokuzio dottorea.. ??

 

Nema ti smisla lajati na to drvo. Sipaj i dalje to ulje i nemas beda. Ako si dosad bio zadovoljan s njim, ne vidim zasto i dalje nebi koristio isto.

Vlaho sipat cu ja i dalje to ulje i nema smisla mjenjati nesto sto je provjereno. Ali reko aj da naucim nesto novo jer znanja nikad dosta. Dosta sam korisnih informacija pokupio ovdje al uvijek postoji iznimka jbg ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci po tvom ja nebi smio ljevati 5w30 jer imam normu 505.01 i nemam dpf??

btw ovo je forum i on sluzi za raspravu... a ti nisi podkrijepio s nijednim argumentom niti objasnio nego da lijevam iz supljeg u prazno i da je 5w30 samo za motore s dpf filterom. a ja lijevam 5w30 od prvog dana i auto netrosi kapi na preporuku ovlastenog i nekoliko majstora, cak se kod nekih pokazalo da auto manje ulja trosi na 5w30 nego na 5w40 . Osobno se uvijerio kod passata b6 2008 1.9 nez dpf-a

 

 

Pa dobro je li ti išta čitaš? Mogu ja staviti djevičansko ulje i neće mi trošiti. Prestani pametovati, svako ulje troši.

Svaki auto sa DPF-om ima i senzor ulja. Nekima se nakon 2-3.000 km pali lampica ili poruka za izmjenu ulja. Zašto? Gorivo u ulju - radi neuspješnih regeneracija.

Ma longlife ulja su 5w-30 ili nedo 0W-20 i služe kurcu - JEDINO da kad se nakupe čađe, otpada, vode, pepela . Da im gustoća na naraste izvan granica kad ga pumpa može tjerat po sistemu.

 

Dakle ti prvih 15 tkm voziš pre rijetko ulje koja na višim temperaturama podmazuje koliko i voda a drugih 15 tkm voziš mulj upitnih svojstava. Al se možeš susjedu hvalit kak ideš na servis svakih 30.000 km .... a on nek krepa.

 

Druga stvar su PD i DPF mašine - PD mašine traže ulja sa EP (extreme pressure) aditivima originalno razvijenim za getirbe i diferencijale a DPF mašine traže low SAPS ulja jer će u suprotnom DPF bit nepovratno "začepljen". Low SAPS su ujedno C3 ulja po ACEA specifikaciji.

 

Žišku?

 

I prije nego dežurni dušebrižnici krenu sa uobičajenim "meni moj bratić Mile Budaletina rekao ..." molim pogledajte kolike su tolerancije trošenja (tzv. test s kuglicom) dva metlana djela podmazivana A3/B3 ili A4/B4 uljem a kolike za Cx ulja.

Cx ulja slabije štite od suhog trenja - dakle slučajevi kad uljni film pukne (od opterećenja, vibracija, nećeg trećeg) ili na početku rada motora. Meni sasvim dovoljno da ih proglasim sranjem. Što i jesu. Nužno, jebeno, zlo.

Šta misliš otkud? Je li treba bit genije pa dokučit da ulje sa MANJE aditiva protiv suhog trenja slabije štiti motor OD SUHOG TRENJA. Zato su i podebljavali posteljice ležaja, bokove klipova i stavljali rolere na vrhove bregova bregaste na motorima PREDVIĐENIM za Cx ulja.

 

Ti ljevaš 5w-30 jer je to većinom C3 gradacija, a C3 ti traži auto sa DPF-om .A ti radi kako misliš da je najbolje i sretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1