2 2
Maverick25

Golf 7 - DSG gearbox error

Recommended Posts

Od silne elektronike po autu a nije se upalila greska da je riknia ventil nego saznas na ovako bolni nacin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je prijašnji vlasnik znao za to a opet ništa od navedenog ne mora biti već eto, peh i što ćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze s km. Meni, tj. vlasniku prije mene, je na Tiguanu komplet mjenjac zamijenjen pod garancijom na 89tkm. Isto se bio sasuo sav. Samo sto je vlasnik ujedno bio i gazda jedne VW autokuće, pa je onda sve rijeseno preko garancije.

 

Ali s takvim stvarima kao sto je mjenjac nema pravila. To je zamor materijala ili neka greska na tom ventilu i tu nema nekih simptoma prije. Jbg, dogodi se, popravis i vozis dalje. Amen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto reci, nedaj Boze da se nekome desi na putu do mora ili negdje gdje ide sa obitelji. Covjek bih danas rekao da je sve skoro dovedeno do nekakvog savrsenstva radi svih mogucih aplikacija i programa koji simuliraju odredena naprezanja i deformacije u materijalu, ali ocito i danas ima gresaka u proizvodnji.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze to je strasno, kupis auto i planiras neku sigurnost i sve a on se pokida i bude vrijednost popravka kao pola moga auta, nemoj te me krivo shvatiti ali novi auti su bolesni auti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stvarno nema pravila, kupis novo ili staro,jedino je stvar garancija kod novog. Ponekad koliko god odrzavas,sve radis tocno u km, cuvas,pazis i sve desava se sranje.. Meni nije,ali ima mnogo ljudi koje znam,a bas takve stvari im se dogadjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stvarno nema pravila, kupis novo ili staro,jedino je stvar garancija kod novog. Ponekad koliko god odrzavas,sve radis tocno u km, cuvas,pazis i sve desava se sranje.. Meni nije,ali ima mnogo ljudi koje znam,a bas takve stvari im se dogadjaju.

Vozis good old Golf 3, tebi se ni nece desiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ljudi ne znam cemu cudenje..sjecam se prije golf 4...znaci ko danas golf 7...lezaj na getribi ode...zamjena sa svime 3500kn...zamjeni dvomaseni tada, kad nije bilo alternativa..isto pravo bogatsvo...

 

sve je to isto...samo inflacija i sve pa ti iznosi danas jesu veci al et...ako vec kupujes takav auto trebas imat i za odrzavanje...

 

naravno steta sto nije auto izbacio neku gresku prije pa da se izbjegne...no jebat ga..tako je kako je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozis good old Golf 3, tebi se ni nece desiti ;)

 

 

mada golf 2 i 3 su svetinja i nikad se ne kvare :care:lol2:lol2:lol2:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujte slicno je bilo kod mog oca na autu 2007 godine kupi peticu nova super oprema nakon 12 tis otisla getriba....na sedmici na 22 tisuce otisla vodena pumpa....meni na polu na 10700 km ode kuplung odnosno nesto se cuje u njemu da zvoni oni kazu a mi garanciju priznajemo do 10000 km....bojim se da je vw moju obitelj izgubio kao vjerne kupce.... Slazem se nema pravila ali tesko da postoje takve greske na novim autima...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pola si mogo dobit kulancu uz uvjet da je odrzavan u ovlastenom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cuj auto jos nije bio ni na prvom servisu tad tako da su izasli u susret na kraju...ali cisto onako govorim dogadaju se greske na novim autima zbilja cesto....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

RI vw nisam ni ja vjerovao ali ovo sto kaže kolega jer je bila riječ o par km prekoračenja nije bilo problema...

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je stvarno moguce da ako ti ode zamasnjak na 20 tisuca da ti ne priznaju garanciju?

Moguce, ako se pregledom utvrdi da je ljudski faktor uzrok kvaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

RI vw nisam ni ja vjerovao ali ovo sto kaže kolega jer je bila riječ o par km prekoračenja nije bilo problema...

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk Pro

I meni se to culo na Golfu, samo dok se posteno auto ugrije, nakon zesce voznje, isto od nekih 10 soma km, sada na 58tisuca isto kao i na 10 tisuca.

Oni kao na garanciji ne mogu snimit taj zvuk. Ja mislim da je to zato kaj pazimo aute, da im hebemo mamicu nebi bilo problema.

 

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju evo nakon 7 tisuca isto se cuje doduse receno mi je vozi se tako kad se pojaca zvuk mjenjat cemo sve....nemogu se pozalit na servis momci su ok.ali da na toliko modela mogu bit problemi...ja to nerazumjem....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je danas covjek u istom problemu sa novim autom kao i sa rabljenim. Ti nikad ne znas kad te moze zaje.

Mislis kupio si sigurnost, to je to, nema ulaganja barem 5-6 godina kad ono zajeb.

Da je ovo moj golf i taj problem sa DSG-om, popravio bih ga i prodao i vise mi na dvoriste nebi doso.

Gledam imao sam Focusa 1.6tdci 2009g, kupio ga sa 95tkm, vozio ga do 188tkm, gazio sam ga di god sam mogao, rubovi na gumama su brzo nestali, ceh izdataka na popravke od tih 95tkm do 188tkm je 500kn, lezaj prednjeg desnog kotaca i to je to, servisi svi radeni 5tkm prije vremena.

I onda gledam Golfinjo koji kosta barem 30tkn vise ako ne i vise se kvari, pa to je da poludit.

Da ja takvo nes dozivim, vracam se na stariji auto hahha.

 

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Prijatelju evo nakon 7 tisuca isto se cuje doduse receno mi je vozi se tako kad se pojaca zvuk mjenjat cemo sve....nemogu se pozalit na servis momci su ok.ali da na toliko modela mogu bit problemi...ja to nerazumjem....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ma samo vozi, nije to nista, to je vjerojatno normalno :D

 

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzas to si u potpunosti u pravu....golf je u nasem slucaju prodan...i evo prvi put da nije neki vw dosao kuci....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2