1 1
Simkke

Passat B7 - EGR greška (P0401)

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Radi se o Passatu B7, 2.0 TDI Commonrail 103kw, 4motion, 2014 godište.

Naime, prije mjesec dana mi se upalila lampica "check engine", odvezao sam auto na dijagostiku i pokazalo je grešku P0401 - nedovoljan protok EGR ventila.

Ugasio sam je i nakon 10 dana mi se ponovo upalila, tad dan sam nasuo pun rezervoar goriva i usuo aditiv za čišćenje injektora (injector cleaner). Poslije 50-60 kilometara lampica se ugasila i nije se palila do 200 pređenih kilometara.

Nema nikakvih promjena u radu auta, vuče normalno, troši oko 9,5-10l gradske vožnje i 6,5l otvorene. 

Ako je neko imao sličan problem, ili zna o čemu se radi, molio bih da pomogne u vezi ovoga.

Unaprijed, hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, ALE009 said:

zacepljen egr 

Pošto je u njega EGR iza motora pored DPF filtera,  da li ga je teško skinuti i očistiti ?

I da li je najbolje očistiti samo EGR ili i one cijevi od njega ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš tu šta čistit, novi egr i to je to. Ima posla da se to skine dole, a ako ga ideš čistit pa bude neuspješno nakon nekog vremena ponovno dupli posao.  ja sam svog zamjenio prije cca 1000km, stavio sam pieburg iako kada smo skinuli orginalni je bio wahler.  Netreba spuštat most, majstor je skinuo desnu poluosovinu i onda je imao mjesta da dođe do njega, ali treba i imat poseban alat jer nema baš mjesta za odšarafljivanje, treba i otpojit sa dpf-a i crijevo od turba.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod motora s egr iza dpf osobno skidam most i ide lakse.... na 4m je malo zeznutije al puno lakse bez mosta. Prije skidanja se most obiljezi pa da nakon ugradnje nebude problem s optikom. Ako ti ej 4tkn puno za nov... onda softverski ugasit i mir

 

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, AUTOFREAK said:

Kod motora s egr iza dpf osobno skidam most i ide lakse.... na 4m je malo zeznutije al puno lakse bez mosta. Prije skidanja se most obiljezi pa da nakon ugradnje nebude problem s optikom. Ako ti ej 4tkn puno za nov... onda softverski ugasit i mir

 

Hvala na savjetu.

Naravno, nije mi problem zamijeniti EGR ventil, ali imam dosta prijatelja kojima se upalila išta greška i oni su zamijenili novi EGR ventil i opet se pojavila greška, i ispostavilo se da je zaprljana klapna na usisu.

Kao što sam na početku rekao, auto nema baš nikakvih simptoma da je EGR ventil, pa baš zbog toga bih pokušao da očistim prvo klapnu usisa i provjerim MAF i MAP senzor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto... losa diagnoza i losa diagnostika... nista neobicno. Usisna klapna je jedno drugo je egr... a opet treba znat ocitat gresku i parametre...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod motora s egr iza dpf osobno skidam most i ide lakse.... na 4m je malo zeznutije al puno lakse bez mosta. Prije skidanja se most obiljezi pa da nakon ugradnje nebude problem s optikom. Ako ti ej 4tkn puno za nov... onda softverski ugasit i mir
 
Čeka me taj zahvat.
Egr greška P046C
Ako skidam most dovoljno je obilježiti samo i nebi trebalo biti problema?
Dali bi antifriz mogao premostiti s bakrenom cjevčicom od centralnog grijanja pod 90* neznam koliki je promjer crijeva na hladnjak

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..lagano tankom kacavidom okružiš oko spoja most-šasija i onda ostane obiljezena pozicija.  Antifriz mozes nac il cijev il neki dildo za ugurat u nju,.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2022 at 7:02 PM, Simkke said:

Pošto je u njega EGR iza motora pored DPF filtera,  da li ga je teško skinuti i očistiti ?

I da li je najbolje očistiti samo EGR ili i one cijevi od njega ?

ocisti prvo cijev sto vodi na klapnu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1