2 2
Marko1986

Golf 4 cudan zvuk

Recommended Posts

Koliko km ima i što je za zamašnjakom, da li je mijenjan i kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima 320 tkm , kupljen je takav a dosao sam do zadnja 2 vlasnika oni nisu dirali zamašnjak , a to lupkanje bude samo u leru dok je hladan i kad se ugrije nema toga zvuka , a i u voznji nema cudnih zvukova , na kvacilu je ok kao i u saltanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušao sam video koji si ovdje linkao i meni se čini da je to zamašnjak, a sa ovom kilometražom je taj zamašnjak došao do kraja, pogotovo nakon dva prijašnja vlasnika. U videu se čuje metalni zvuk, i kod mene se tako čulo u leru i kada se obrtaji podignu nestane ali je zato nemirno radio u leru, a znao je povremeno i cukati. Pogledaj moj video na YT kojeg sam snimio, zamašnjak je imao 259 tkm i slični zvuk mi se čuo, kasnije sam ga zamijenio i to je bilo to. Malo bolje poslušaj i pogledaj za detaljniju dijagnozu, ali po ovome što si naveo meni je ovo zamašnjak.

* OEM SACHS set 259tkm video 2015 06 29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , hvala isti je zvuk , kad stisnem kvacilo nestane taj zvuk i sve bude ok , koliko se to moze  jos voziti tako dok neskupim neku kintu da uzmem set kvacilo i zamajac.Gledao sam malo setove kod nas su Lukovi 500e a preko u bosni isti oko 400e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što prije to bolje jer 320tkm je previše za njega, a ako ovako nastaviš trpe ostali dijelovi u nizu na motoru pa onda može biti i još skuplje. Dolje sam ti stavio link do moje teme u kojoj se nalazi račun koliko sam platio SACHS 4p set  03/2018. pa baci pogled. Dosta nas sa foruma uzima od Anđelka pa ako se odlučiš nazovi i pitaj koliko bi te sada izašao kompletni SACHS ili LUK set za ASZ, dolje su ti brojevi telefona i mail.

* SACHS 4p set - (lamela, potisna ploča, potisni ležaj, zamašnjak s dvije mase i set vijaka)

Lageros, Velika Gorica
+385 1 6213 982
+385 1 6221 223
+385 91 545 6312
+385 98 981 4921
email: lageros1@lageros.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze hvala ti , a molim te amo znas jos nesto.Prilikom motanja volana kad kreces s mjesta zna se cuti neki zvuk kao da nesta metalno preskoci.Mjenjane au opruge stavljene einbach pro kit sa sacha plinskim amortizerima , lezajevima i kapama , trap pregledan nigdje nista ne lupa i nema lufta.A zvuk i dalje stoji.

Dali moze to biti do unutarnjih kineticki zglobova ili cak do onog kriza volana mozda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da te homokinetički zglob zeza, barem po tvom opisu ali teško ovako napamet i na prvu, možda i kugle imaju slobodnog hoda, pogotovo ako nisu mijenjane, ali da bi se to ustanovilo morao bi na dizalicu i da ti to netko dobro pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizan na dizalicu par puta , bas neki zvuk kao da neki zglob metalni preskoci , a na dizalici kad se to sve gleda nema nista lufta , bas nervira .Jedio sumnjam na onaj unutarnji da one kugle nisu pa pod opterecenjem da preskoci a ovak kad je na dizalici da je ok.

Jel se daju kako unutarnji provjeriti bez skidanja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ovog lupanja u mjestu dok je hladan, sigurno je do seta kvacila. Otac je imao isti zvuk na Sharanu isto ASZ 96kw i kad je montiran novi Luk set, prestao je. Bio je u bas losem stanju kompletan set. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam novi set , ali sam se odlucio na valeo 835050 konverziju jer ce ici na 180ks.Plivajuci bi vjerojatno jako brzo otisao.

Preko lageros d.o.o sam uzeo , Enes Ibrahimović se javio i sve smo rijesili 413e je bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16. 01. 2024. at 22:20, Marko1986 said:

Narucio sam novi set , ali sam se odlucio na valeo 835050 konverziju jer ce ici na 180ks.Plivajuci bi vjerojatno jako brzo otisao.
Preko lageros d.o.o sam uzeo , Enes Ibrahimović se javio i sve smo rijesili 413e je bio.

Lijepo od tebe da si nam povratno javio što si napravio, jer kad već pomažemo onda je korisno za nas i za članove kada se netko javi što je riješio na kraju, a ne postavi upit i onda nit hvala, nit da se barem javi, ima takvih, u te ne spadaš. :)

Javi malo dojmove oko jednomasenog zamašnjaka, vjerujem da si ga sada već dosta isprobao pa me zanima kako ti se za sada pokazao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo s tim jednomasenim napravljeno oko 4k km znaci nikakve razlike naspram dvomasenog.

Prilikom rada u leru se uopce neprimjecuje da je jednomaseni unutra , kod voznje i saltanja sve perfektno nema grubljeg starta kod prve i druge kako su neki govorili.Znaci ama bas nikakve razlike naspram dvomasenog.

I taj cudan zvuk u leru je bio zamajac , bio je sachs unutra i bio je bas zapaljen onak plavkaste boje , i nema ga vise kad je promjenjen set.

Edited by Marko1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto slicno mi se cuje na SDI polu

260 000km, 

Ali ne  na mjestu nego u voznji tako na trenutke nekad u određenim situacijama.

Najnormalnije vozi bez ikakvog cukanja i na leru se ništa ne cuje.

Novi set kvacila bez zamasnjaka je stavljen prije nekih 30 000 km. 

I sad je pocelo se cuti. 

Jel to isto moze bit zamasnjak? Ili nesto drugo?

Mozda opet kvacilo,

 sachs set je bio namontiran koji je u pocetku malo vibrirao kod jaceg starta ali nakon 500 km se to unormalilo i sad evo 30 000 je bilo bez problema i sad se nesto pocelo cuti

Kako da sad znam jel moram samo zamasnjak ili samo kvacilo ili moram oboje?

 

Koliko se još može voziti ovako ako se tek počelo cuti a da ne izazove neku veću štetu i šta se može dogoditi?

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nadodam. Sad se ipak cuje i na mjestu 

A kad stisnem kuplung onda se predtane cuti

Jel moguce da je opet druk lager vrisnuo nakon samo 30 000 km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće, i kao što vidiš najbolje sam odgonetnut od kuda zvuk dolazi i što bi moglo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbt takvi dijelovi, na proslom zamjenjenkm kvacilu je preko 170 000 se lagano cuo na mjestu dok nije prozujao skroz. A na ovom novom sachs prozujalo nakon 30 000 i to jos i u voznji se cuje onako napreskokce nekad. A ne samo na mjestu kao prosli

Kako to rijesiti onda koje uzeti.  Samo druk promijeniti ili sve opet?

 

Kako znam kolko jos mogu voziti ovako?

Ima neki majstor zagreb zapresic od povjerenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je čudno da se nakon toliko km javi ali tko će ga znat, predlažem ti posjet nekome da ti to još potvrdi, a što se majstora tiče u okolici ZG ti ne mogu nikoga preporučiti, a da znam da je O.K., možda netko od kolega zna nekog pouzdanog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače potisni kad zeza il se cuje.. to je kad ga se aktivira a ne kad je free... Dakle dok je pedala stisnuta il taj trenutak kad se krene stiskat....  Dal zvuk nestaje s okretajima....?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 3/3/2024 at 10:19 PM, AUTOFREAK said:

inače potisni kad zeza il se cuje.. to je kad ga se aktivira a ne kad je free... Dakle dok je pedala stisnuta il taj trenutak kad se krene stiskat....  Dal zvuk nestaje s okretajima....?

 

Evo dijagnoza lezajevi getribe, zamijenjeno i sad se ne čuje,

A priča je ta da je unutra tvornički premalo ulja, 1.7 treba biti 2.6

I zato ostane suha 5. Brzina ili tako nešto. 

Ali sad imam drugi problem

Vibrira mi pedala gasa pri kretanju nakon što je majstor namontirao getribu nazad.

Osjeti se vibriranje i čije se neko brujanje pri cca do 2500rpm kad malo jače krenem u prvoj, cak iu drugoj ako ga bas stiscem

 

Tako nešto slično sam imao kad mi je prošli put majstor mjenjao kuplung samo je onda vibrirala pedala kuplunga, ali to je prestalo nakon tjedan dana. I bilo je ok 30 000 km

A sad se opet pojavilo nakon reparirane getribe i novog druk lagera, samo je sad na pedali gasa a ne kuplunga.

 

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje se obratiti onome tko je radio na njemu, ovako samo možemo nagađat kao i kod ovog opisa problema koji je malo bio nejasan pa završio na potisnom ležaju, a ono manjak ulja u mjenjaču.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
4 hours ago, said:

Najbolje se obratiti onome tko je radio na njemu, ovako samo možemo nagađat kao i kod ovog opisa problema koji je malo bio nejasan pa završio na potisnom ležaju, a ono manjak ulja u mjenjaču.

a mislio sam pričekat malo, možda i sad sjedne na mjesto samo od sebe,

kad sam se žalio prošlom majstoru kad je mjenjao kuplung, on ništa nije čuo/osjetio i uvjeravao me da je to normalno,

nisam se htio sad prerano posvađat i sa ovim novim majstorom 🤣

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis monter a ne majstor.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2