1 1
ScarFace_vk

Ovlasteni servis

Recommended Posts

Pozdrav,

 

uzeo sam VW Polo preko WeltAuta, za sada je sve u redu i zadovoljan sam.

 

Posto je stariji od 4 godine, imam pravo na akcijske cijene primjerice izmjene ulja. Izmjena ulja (4L Castrol Edge) i uljnog filtera me izadje oko 550 kuna.

 

Isplati li se zbog te akcije ostati u ovlastenom servisu, posebice zbog tako jednostavnog servisa kakav je izmjena ulja? Ima li kakve vajde od tog Mobilnog jamstva, posto mi ostaje samo u slucaju da idem u ovlasteni servis...?

 

Hvala na misljenjima i savjetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovlasteni ,dobis zig u servisnu ,imas mobilno jamstvo ,pogotovo ove akcie 4+ se isplate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati ti se zahebavat s nečim uz ovakve cijene u ovlaštenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

filter ulja je oko 68kn mislim.... a zamjenski su 20-30kn jeftiniji s tim da treba pazit kakav uzimas...

 

 

ako je rjec o dizelasu... u njega ti ide 5l ulja (1.6tdi) 507 00

 

benzinci su oko 3-3.5l ovisno koji je motor.... 5w40 il 5w30 ako je tsi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje DA, veliki servis remena DA, a neke se stvari opet ne isplate jer su preskupe. Kao što ti kažu, pečat u servisnoj i ipak kakva takva garancija na rad i materijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Također smatram da je ta razlika od stotinjak kuna premala da bi se zezao s neovlaštenima, pogotovo ako za koju godinu prodaješ auto. Mislim da ćeš ga puno lakše prodati ako bude imao original servisnu nego da je nemaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodo, proučite uvjete mobilnog jamstva... ne dobiva se uz ove pakete mobilno jamstvo. Njega se doplaćuje dodatno.

Ako se mene pita ne isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam čitao uvjete, ali sam već dva puta smo radili servis na toj akciji 4+ i oba puta smo dobili oba štambilja u servisnu :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neznam sta bi reko, ja sam radio veliki servis kad sam kupio auto u ovlastenom, nisam znao di sta kako, malo sam se raspitivo i taman je isto bila tako neka akcija 4+ i ajde, ja kazem trebam veliki servis, i ono moze moze imamo sad na akciji,bla bla.. i ja napravim i jos nekih sitnica izmenjo ugl ceh bio na kraju 4i nest somica, al to je s tim popustima, prava cjena bi bila oko 6 i vise.. ok, jel sve zamjenjeno sto treba, je je.. ja van iz radionice, doso kuci, kad nesto cvili- REMEN! vratim se nazad, sta je to?! jooj nesto su bla bla i malo majstor nesto drko, i eto ga, gotovo! nista ja kuci, ujutro opet upalim auto, opet se cuje! ( da napomenem da prije nego sto sam radio servis nije se nista culo bilo sve 5,) ja opet nazad,, glavni majstor pogleda, i ustanovi da je neki glavni spaner ili kako vec- oso!

i sad ja naravno lud vec..mjenjaj to. da bi nakon zamjene meni lik reko, odi plati na blagajnu, sta imam platiti ako sam ti prije toga reko da zamjenis sve sve sto se mora kod velikog servisa i sto vidis (4i nest soma platio vec). ma ne kao to nismo dirali bla bla, i ode jos 700i nest kuna.. tak da sto se ovlastenog tice, stavi na papir sta kolko dođe i ako je jeftinije odi al nek samo to odrade, bez ikakvih pregleda i pitanja- moj stav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno ti zablokirala remenica alternatora... naravno oni je nikad uz ostalo remenje ne mijenjaju nego tek kad zašteka.

Ja sam na Octaviji promjenio remenje u vlastitoj režiji i na kraju me došlo skuplje nego da sam mijenjao u ovlaštenom na akciji jer sam promjenio sve što oni ne mijenjaju (i remenicu alternatora i španer kanalnog i stavio novu a ne repariranu pumpu vode i promjenio antifriz i termostat) a bar znam da je sve ugrađeno pravilno i top kvalitete i da je remen našpanan kako treba a španeri ugrađeni pravilno... ipak sam sigurniji u sebe i frenda nego u nekog praktikanta iz servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni isto zastekala ta remenica

 

ali morali su primjetiti da nije dobra, samo je pitanje zasto je nisu promjenili odmah

 

ja sam se vozio tri mjeseca sa neispravnom to jest zablokirala da je lupo spaner od granicnik i kad sam dosao u ovlstn. su je zamjenili cca 750 kn sa izmjenom

 

no necu rec, gratis su skinuli poklopac zupcastog i malo sam zajedno s njima mal to pogledao i to mi se svidja, pitam sve sto me zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites
I meni isto zastekala ta remenica

 

ali morali su primjetiti da nije dobra, samo je pitanje zasto je nisu promjenili odmah

 

ja sam se vozio tri mjeseca sa neispravnom to jest zablokirala da je lupo spaner od granicnik i kad sam dosao u ovlstn. su je zamjenili cca 750 kn sa izmjenom

 

no necu rec, gratis su skinuli poklopac zupcastog i malo sam zajedno s njima mal to pogledao i to mi se svidja, pitam sve sto me zanima

 

 

Hmm, nisu je morali zamijent ako je bila ispravna..

 

Provjeravat se tu nema kaj posebno, to se vidi odmah dal je dobra ili nije..

 

 

I zašto si vozio tri mjeseca s neispravnom?? Imaš sreće da ti je španer ostao čitav...

 

Ne branim nikog, a i jako dobro znam da ima svakakvih majstora, bio to ovlašten ili ne..

 

 

 

 

 

Gledao sam baš neki dan račun od pola 1.4 tdi 2002 koji smo kupili, veliki servisprošle godine je bio u ovlaštem, cijene su sasvim u redu i nisu puno veće od ovih u dućanima, nešto malo možda....

 

Pola, a ni g4 ni g3 koje imam doma ne servisiram u ovlaštemo iz tog razloga jer na većinu dijelova imam 30-40% popusta i radim sam(radim u neovlaštenom servisu 7 godina)...i naravno znam(recimo) koje dijelove treba kupovat jer se stvarno može kupit smeće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da stvar bude bolja ja sam pri servisu koji sam radio promjenio tu remenicu (roller) na alternatiru jer je bio oso, motor mi imo cudan zvuk.. I to je bilo uracunato u tih 4-i kusur tisuca -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su ti je naplatili ali je nisu promjenili.

Ako jesu i imaš u računu onda je trebala druga zamjena biti pod garancijom jer je na OEM dijelove garancija 2g (ako su ugrađeni u ovlaštenom).

 

A u zadnjih godinu-dvije se počelo svakako smeće pojavljivat u OEM pakiranjima (recimo prije je kod TDI-a išao isključivo Contitech remen, sad je u igri i dayco - made in PRC, filteri zraka su neki divlji, Filtron, Kayser... krajnike gledao za O2 isto neki lijevi pa na kraju ubo Lemforder aftermarket itd... filter goriva made in PRC). A što kaže VR i tako imam popust i znam što uzeti pa mi se ne isplati ići kod njih.

Edited by BrDa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, zanima me jel moguće preko telefona s brojem šasije provjeriti kakvi su limarski zahvati rađeni na automobilu u ovlaštenom servisu?

Tj. bilježe li se svi takvi popravci u računalo, jer u servisnoj se ne pišu.

I još me zanima dal i na popravljane djelove vrijedi jamstvo na prohrđavanje od 12 godina? Jer po nekoj logici oni garantiraju za svoj rad i na popravljanim mjestima ukoliko dođe do prohrđavanja to bi garancija morala pokrivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovako, zanima me jel moguće preko telefona s brojem šasije provjeriti kakvi su limarski zahvati rađeni na automobilu u ovlaštenom servisu?

Tj. bilježe li se svi takvi popravci u računalo, jer u servisnoj se ne pišu.

 

trebalo bi, pod uvijetom ako je auto bio servisiran ili popravljen u ovlaštenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male servise radim sam, a velike vozim u bosch servis. nije ovlasteni al lupe ti pecat potpis i napisu sta je sve radjeno. tako da servisna knjiga ide. :D prije 30 tisuca promjenjeno komplet remenje, spaneri, vodena, reko sam sve mjenjaj. Nikad prigovora nisam imo.

 

Iso sam u ovlasteni servis, trebale mi metlice brisaca, doso trazio dao broj sasije, i nadje on meni, i nagovori me na onaj njihov 4+ kao besplatna montaza. Posalje me na express servis (al nije expres samo se tak zove XD) da bi ja na kraju sjedio tamo vise od pola sata da on mene unese u kompjuter te da se majstor digne i ode to zamjenit. Je*o ih express servis da ih je*o. NIKAD VISE!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vjerojatno ti zablokirala remenica alternatora... naravno oni je nikad uz ostalo remenje ne mijenjaju nego tek kad zašteka.

Ja sam na Octaviji promjenio remenje u vlastitoj režiji i na kraju me došlo skuplje nego da sam mijenjao u ovlaštenom na akciji jer sam promjenio sve što oni ne mijenjaju (i remenicu alternatora i španer kanalnog i stavio novu a ne repariranu pumpu vode i promjenio antifriz i termostat) a bar znam da je sve ugrađeno pravilno i top kvalitete i da je remen našpanan kako treba a španeri ugrađeni pravilno... ipak sam sigurniji u sebe i frenda nego u nekog praktikanta iz servisa.

 

 

Tako i ja, idem kod provjerenog majstora i znam da mogu biti cijeli dan ako hoću biti uz njega i znam da će ok napraviti i siguran sam da će sve zamijeniti

 

a za ove remenice i svi vi koji velite, ne mijenjaj jer je dobra, ajde kak ti to možeš vidjeti? to mi je u rangu onoga kak netko pogleda remenje i veli ma super je remenje, može to još 50 000 i onda pukne nakon 10 000km, zna i svaki vrabac na grani koji su servisni intervali kako ulja takoi remenja, španera,remenica i vodenih pumpi i samo se toga treba pridržavati bez obzira jel to na oko dobro ili nije, bome tko ide na 5000kn ušparati 220kn kolko košta remenica taj nije ni zaslužio voziti auto.

 

ako svaki NEOVLAŠTENI i seljan majstor zna da se na svakom velikom servisu mijenja remnica alternatora onda kak to samo u ovlaštenom servisu ne znaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ona i kad pocne skripat nece napravit neko veliko sranje, ako se mozes voziti 50kkm vise na nagodinu zamjenit remenicu koja kosta svojih 1000 kuna zasto ne, da se trosak rasporedi. tak je meni moj majstor rekao, al nisam presao par 100 i to na 100 km od kuce u osijeku pocelo rondat :D

sad opet kad bude veliki servis, negdje na jesen ostavit cu bas da vidim kolko ce trajat.

a sto se tice ovlastenog i 4+akcije. za kocnice 2650 kn cca sa pdv-om i rukama kosta zamjena komplet kocnica na passat 3bg tdi, a imam ponude komplet ate vec od 1650 kuna i zamjenim ih u garazi. tak da mislim da se ne isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1