4 4
josip

1.8T tuning

Recommended Posts

Pozdrav, treba mi info..imam golfa 4 1.8t 180ks..imam dvije opcije pa me zanima vase misljenje i naravno novcano kolko bi me sta ispalo.

1.stavip bi drugi usis i ispuh neki al nebi previse kemijao oko ispuha jer ne želim izlaze a niti da se auto dere..znaci i dalje da izgleda kao da je sve serijski..koliko mogu ocekivati konja i koliko bi se izaslo novčano, chip u sm oko 400 eura, usis oko 100eura i sta napravit onda na ispuhu i kolko bi me izaslo??

2.staviti jaci turbo, t3 recimo, cini mi se cijenom pristupacniji a i isao bi na cca + - 300 ks..e sad mene zanima sta jos bi trebalo da se dobije tolko..interkuler veci vjerojatno, usis, ispuh naravno..dali bi trebalo mjenjati sta oko motora, klipovi i sl ili to sve moze podnest..i koliko bi me izaslo onda sve to.

 

Nebi sutra odma isao u realizaciju ali da se bude nesto radilo bude sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte tolko pisat nestignem sve procitat :-D razumijem ja da ima vec ovakvih postova al nisam bas neki iskusni majstor da bi znao, a vjerujem da imate sigurno neke ideje, a nrtko je sigurno vec tjuniro 180ks motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za ovo prvo

Napravi ispuhfi60 sa protocnim loncem da auto lakse dise i nece bit preglasan samo cjev od turba do zadnjeg lonca i onda to izmapiraj i teraj

Drugo ne znam koliko moze ic ks sa svim orginal u motoru al tu su vec malo ozbiljnije cifre za 300+ konja ako se mislis vozit da to sve skupa valja i traje

IC ti mozes i sad vec staviti veci sto hladniji zrak to bolje

I dizne vjerojatno trebas mjenjat...mozda i pumpu goriva bolju itd...javit ce se vec netko tko zna bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

veci IC svakako,mapiranje i ispuh kao sto ti je said napisao,malo kemijanja oko usisa,tipa otvoreni filter n75 ventil od s2 audija...imas dosta toga na raspolaganju,dizne ti te mogu orginalne sigurno do nekih cca 230-240 konja i pumpa a sa tim turbom nemozes vise ni izvuc,cak i toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala..budem isao na prvu soluciju, usis sam naso, ramair, u fazi cekanja da dode doma a za ispuh cu nazvat lastu pa vidjet sa njima sta i kako, al znaci cca 60 bi bilo ok!? A samo jos, sta onda sa katalizatorom i sondama??

I onda na chip u sm pa cemo vidjet kolko se bude ks izvuklo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto nebi u Reva po mapu? Imas tu na forumu kolegu vxbodul koji je zastupnik za revo pa mu se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U planu je custom mapa na valjcima, a ja znam samo za sm da radi to, za revo neznam tako da nisam ni razmisljao o njemu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti i veci fi ispuha al mislim da nema potrebe jos za toliko konja

Ja imam fi60 od laste cijev od turba do zadnjeg lonca i zadnji full protocni lonac sa 2x70mm izlazima

I nije auto uopce bucan...ima super zvuk meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

I fora ti je da je malo više nego duplo skuplji od orginalnog,ja sam ga sebi stavio ali da ti iskren budem nisam usporedjivao razliku držanja tlaka u usporedbi sa orginalnim.Al vidim po forumima svi pišu da ima razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao par verzija n75 i nema neke razlike. Jedino u reguliranju overboosta i brzini odaziva jer svaki n75 drzi jednako tlak u visokima.

Ako vec radiš auspuh idi odmah na fi70 da nebi 2x radio. Ja imam fi76 dp i dalje 70, auto nije nista glasniji nego orginal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, znaci nema neke razlike..

Zvao sam bas lastu pa cekam da mi ponudu posalju za fi70....

 

Mjenjao bi si svjecice i vjerojatno bobine ako ce trebat, dal da stavljam orginal ili neke jace, mislim oce imat kakve veze zbog chipiranja ili je svejedno??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo od r8 nove jer navodno duze traju i ne krepavaju cesto kao serijala jedino sta bi trebao adaptere da lijepo sjednu posto su malo duze. Makar mogu i ovako stajat. Po zimi sam na bkr6e svjecicama a po ljeti bkr7e. Kod cipanja je pozeljno ic na stupanj sladnije svjecice (bkr7e), al mi po zimi ljepse radi auto na serijskim kad je jako hladno

I razmisli si o vecem IC-u jer dobije se jako puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr na polo 9n3 uzmes ic 550x240x60 i samo ga prisarafis na poprecnu gredu od ispod. Za 550x320 vec treba rezat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala

 

E a sta bi onda pasalo ispod orginalnog branika na cetvorci, koja dimenzija da se ne reze?? Trebale bi mi cijevi, koljena i interkuler, dali jos sta treba kupovat ili??

Sad malo gnjavim, al htio bi slozit kak spada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logic, sve se bojim da su mi onda ova dva stock na mom S3 isti vrag kao i taj 550x240, a jos bi imao sexa sa maglenkama, hoce stat ili nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ic, cijevi i koljena trebaju. Ja sam za 1000kn slozio sebi ic sam i trebalo mi je jedno popodne da sve skrojim. Za velicinu ces morat pitat nekoga sa golfom tko je stavljao

 

GogiR32

Ja sam stavio ovaj veci a frend manji jer nije htio rezati. I max temp je 10 stupnjeva veca od vanjske na punom gasu jednom i drugom. Serijski ic mali il cak i 2 kom na s3 su jako lose rijeseni tako da se i sa ovim 550x240 puno dobije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gogi pa skini branik i izmjeri si otprilike koji bi ti stimao najbolje jer tih univerzalnih imas na biranje po dimenzijama na ebayu a i sta fali ako moras malo vise rezat da ga smjestis bitno da nisu vanjski rezovi po braniku :)

Golf 4 mislim da je kolega rallye g60 nedavno uzeo neki veliki IC za svoju cetvorku pa vidi s njim koji je uzeo...ne vjerujem da ce on puno rezat po autu :)

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ti ja 2 komada od s3 za lijevu i desnu stranu ako ti sta znaci..prodao bi ih

Share this post


Link to post
Share on other sites

U intercarsu ngk svjecice bkr7e 120 kuna po komadu..a koja je fora sa adapterima, nemam bas neku viziju kak bi to izgledalo, al sljaka i bez adaptera ako se samo ovako stavi??

 

A kad budem slago auspuh, cat da ostavim ili ne, u planu je bio na flande za tehnicki samo da prodem a ovako samo cijev!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam platio ngk svjecice 100kn komad sad nezz koja tocno oznaka....di si ti nasao za 120 sve 4???

Kat obavezno dolje manje se turbo grije...bez kata mi temp ulja manja za 6-8 stupnjeva

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4