2 2
projektilski

Turbina zaribala

Recommended Posts

Pa skini cijev prema intercoleru i prstom vidis kolko ima lufta. To ti je tocnije od svih ovih gatanja ovdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni zvizdi na oko 1800-2200 rpm posle ne. Isto gledali nema lufta i ne trosi ulje tako da se ne zamaram sa tim. Kad pukne repariram i opet vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije fučkala, imala lufta ni niš a izašla je kroz auspuh i napunila IC.

Orginalna kaj je bila gore mala je stalno fučkala I tak napravila kod mene preko 100kkm.

Sad je nova gore sa 1200km, I čuje se lagano od 1800-2300rpm, kak se I inače čuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to normala znam jos 3 golfa 2.0 kojima je u dobrom stanju a isto se cuju na odredenim okretajima. Moja sad ima 220 isto se cuje od 140

 

mk5GT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pitanje što je od spene i kuda otišlo kada se ''raspala'' turbina. Svaki majstor koji ti reparira bi to trebao savjetovat, uz to očistit sve cijevi itd.

Jer bi se moglo dogodit da ''uleti nešto'' i opet turbinu uništi i onda bude majstor kriv koji je reparirao......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan auto nece vuci , full gas , nejde s mjesta. Bio kod mehanicara na dijagnostici izbacio mu gresku pritiska u turbini ili na turbini, neznam tocno. Iso sam do frenda koji isto ima dijagnostiku isti problem se javio. https://imgur.com/dcTwMN4

Ali auto vec tjedan dana normalno vuce kak je i prije.

Jucer je bio na kontroli. I ustanovio je da se mora ili ocistiti ili reparirati.Dok se ne izvadi turbina nezna ni on. Poslat ce ju kod pinjusica. Nisam zapamtio tocno do cega je. Spominjo je neku varijablu e sad jel bas taj dio neznam. Saznao sam da se mora uzeti i vakum doza. A cuo sam da puno servisa to tek kazu poslije.

Turbina jos uvijek radi i ima susa e sad kolkog ne vidim razliku. Povecala mi se i potrosnja goriva za vise manje za litru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda tebi nije još ''zaribala'' , tako da ne budes trebal ( po meni ) mjenjat ulje. Pošto ćeš je iz preventive izvadit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svaki slucaj da se pripremim, koje sve filtere bi moro mjenjat?

Btw jel sta vrijedi ta godinu dana garancija za turbinu? Jer imam izbor napravit rad bez racuna onda naravno nema garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije zaribala il se razletila...netreba nista dirat ako je ulje tako svjeze. U jamstvenom listu stoji da se treba izmjenit ulje i f zraka kao i propuhat usisna i tlacna crijeva...al to je napisano univerzalno za sve radove...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2