2 2
ivana

Koliko često treba mjenjati filter goriva?

Recommended Posts

I ja isto tako radim. Na 10.000 menjam filter ulja i vazduha, na 20.000 klime i goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mi je dosadno... :D

Ali do cca 20-ak tisucica-kako mi se kad da ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svom dizelu mijenjam svakih cca 60tkm, a na benzincu i vise, mislim da je bilo cak 90tkm.

 

Nije bilo potrebe za mijenjanjem kad normalno idu i trose i pale.

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svom dizelu mijenjam svakih cca 60tkm, a na benzincu i vise, mislim da je bilo cak 90tkm.

 

Nije bilo potrebe za mijenjanjem kad normalno idu i trose i pale.

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

nemoj to raditi XD

mjenjaj ga cesce :)

 

al da dizel svaka 2 servisa a benzin moze i 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi nekih 100-200kn vise, ne riskiram.. Svaki put sam na golfu sve filtere mijenjo..tako cu i na ovome sad. Pogotovo zbog kvalitete naseg goriva..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivana NHF ali ovo ti je već drugo pitanje kada se mijenja ...

Ako si u mogućnosti promijeni sve u što sumnjaš,tekućina za kočnice,filter goriva itd i onda mijenjaj prema servisnom intervalu. Za taj interval info možeš dobiti u bilo kojem servisu ili kod ovlaštenog zastupnika za svoje vozilo.

Inače se mijenja na svakom servisu (znači ulje,filter ulja,filter zraka,filter goriva te filter klime (on može čak i na svakom drugom servisu ovisno o stanju). Što bi značilo nekih cca 10-15 000 km ili 1 godišnje.

Tekućina za kočnice se mijenja svake 2 godine ili 30 000 km.(pitanje iz tvog drugog posta)

Trebaš li info i za zupčasti remen,natezače i vodenu pumpu,kočnice te kuplung set?

Napiši što te sve zanima pa da napišemo u jednoj temi.

LP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter goriva se kod ovlaštenih zastupnika i po planu održavanja na tdi-u mijenja svaki drugi veliki servis odnosno svakih 60 000.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Radi nekih 100-200kn vise, ne riskiram.. Svaki put sam na golfu sve filtere mijenjo..tako cu i na ovome sad. Pogotovo zbog kvalitete naseg goriva..

Također, svakih 10 000km svi filteri idu novi i vozim se bezbriznije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, ne razumijem mijenjanje svakih 10tkm :S

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

Nitko ni ne trazi da razumijes, ja sam samo naveo svoj primjer. Nije mi problem izdvojit jos stotinjak kuna i za taj filter goriva i zato ga i mijenjam svaki put.. I onda sam miran..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitko ni ne trazi da razumijes, ja sam samo naveo svoj primjer. Nije mi problem izdvojit jos stotinjak kuna i za taj filter goriva i zato ga i mijenjam svaki put.. I onda sam miran..

 

 

Posebice je pametno prije zime to napraviti ako dugo nije promijenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nakon 60 tak tisuca i nije bio nista specijalno los.

 

Nisu vise goriva losa kao prije i to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvlacim staru temu ali eto, vidim da sam filter goriva mijenjao (prema svojoj evidenciji) na 138k km a sad mi ima 186k km i u servisima izmedju nisu ga mijenjali. Odlucih ga sada zamijeniti, ali gledam po ETKI i ako ne gledam krivo, to cudo dodje 1200kn?

 

Passat 2.0 TDI B6 2006g. Jel to moguce?

 

Izgleda da sam krivo gledao nekaj. Mann filter za gorivo je ispod 200kn.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce da filter goriva toliko kosta.. ja ga svakih 12-15000 mjenjam odnosno kad mjenjam ulje odma i sve filtere mjenjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerojatno si krivo gledao u etki. uložak filtera goriva,a tamo pod filter goriva daje komplet kućište s filterom. i mislim da je original oko 250kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine sam mijenjao filter za gorivo i stavio neki Premium shit koje me koštalo 160 kn sa montažom. Trebao sam ipak uzeti barem Bosch koji je bio 230 kn i sada mi je žao. Pošto sam tek uzeo auto htio sam odmah napraviti servis zamijene ulja sa filterom ali cijeli me ceh tada koštao cca.800 kn pa sam malo kalkulirao. Nagodinu ću staviti Mannov filter da ga ipak zamijenim sa boljim.

Ako me sjećanje ne vara kada sam razgovarao sa servisom cijene filtera za gorivo idu ovim redom Premium, Bosch, Mann itd., tako se i povisuje cijena i negdje se kreću od 200 do 400 Kn, zavisno koji ćeš uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UFI isto dolazi u obzir, pa ću slijedece godine uzeti MANN ili njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

V.a.g navodi svako 60tkm kao i f.zraka.... Na servisima to ide svako 30tkm sem firmi pod lizingom i dog.uvjetima odrzavanja...

Osobno sebi mjenjam svako 20tkm sve filtere... Mahle Mann ... Ufi... bosch..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2