1 1
bozic.hrvoje

Liqui moly Diesel purge i engine flush

Recommended Posts

da li netko ima iskustava sa ovim proizvodima, koriste li ( rade li svoj posao ) ili je to bacanje novaca.

Moram odraditi servis na autu pa sam mislio uliti taj engine flush da otopi te "naslage" ( ako ima koristi od toga ) te sam prije zamjene filtera goriva mislio iskoristiti diesel purge da malo procisti dovod goriva?

 

nakon ciscenja engine flushom sam mislio uz ulje staviti i onal liqui moly ceratec ( ulje bude Aral 5w40 505.01 )

 

moze ki se koristenjem napraviti vise stete nego koristi?

 

auto je 1.9tdi PD, ima 160.000km, drugo sam vlasnik, ovo ce biti drugi servis kod mene

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

O engine flush ti mogu reci iz prve ruke da je glupost mislim to je moje stajaliste.

I sam sam ga koristio i po meni glupost bolje kupi litru ulja vise i kad ispustis ulje dok se dobro iscjedi staro ulje nalij novo ulje da ispere malo gore od hidropodizaca staro ulje i kad se iscjedi izmjenu filter i klasika po planu dalje kako ide.

Rekao bih ti jos sto da napravis ali necu jer ce biti svakojakih komentara ali evo na policu 6n2 fali par km do pola milje i motor jos ko zvrk.

Za ovaj aditiv ceratec citao svasta i iskreno bolje mjenjaj ulje na 10 000 km nego to uljevati a za dovode goriva iskreno ja nebih prćkao ako sve dobro radi...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio prije 2600km Aral 5w40 i nasipao Liqui Moly Ceratec. Engine flush nisam koristio. Za ubrizgavanje sipam Liqui moly u rezervar i pun rezervar goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj diesel purge moze i u rezervar a moze se i direktno spojiti na sustav poslije filtera goriva pa onda neko vrijeme radi samo na taj aditiv

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isti aditiv koji se toci u rezervar i koji se spaja umjesto filtera pa samo na njega radi motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Engine flush slobodno stavi, dobrododje malo procistit motor, stavljaosam ja i bez greske sve, a ceratec isto preporucujem, po svim testovima je odlican proizvod, cak ga i hrvati testirali prije i poslije i samo ga nahvalili, kako u auto, moto i vanbrodskim motorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umjesto diesel purgea kupi Pro line diesel system reiniger liqui moly. Jaci je od Diesel purgea. Osobno sam ga na duji koristio i spojio direktno na bosch pumpu ( kupi si u bauhausu mali filteric i crijevo ).

Ceratec isti na duji koristio.

Engine flush...za to nemozes znati sljaka li jer neces nista primjetiti. Ali ako ti se skupilo kakvih naslaga u motoru vjerojatno ce to otopiti pa ces izbaciti sa starim uljem. Inace sto se tice ona dva aditiva - primjetio sam da mi duja lakse pali ujutro i da puno mirnije radi u leru te pri brzini od 130 vise nije tolika buka kao prije iz motora. U G4 sam to sve isto ubacio, ali nisam nista osjetio znacajnije...vjerojatno jer smo ga od prvog dana odrzavali kako spada. A i G4 ima dosta dobro zvucnu izolaciju pa se niti ne primjeti neki tisi rad motora.

 

Pro line diesel system reiniger u tokicu sa popustom cca 100kn

Ceratec 130..

 

Eto osobnog iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za engine flush se ne primjeti nesto, jer te necistoce ostanu u filteru, a ne odu u karter kao ulje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

LM je predvodnik u takvim stvarima.... aditive rade bar 30god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno ne bih koristio ništa od toga ako motor normalno radi.

Pogotovo ništa za ispiranje motora. Radije bih istim novcima malo češće ulje mijenjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako sam i ja tog 'konzervativnog' uvjerenja da bih bolje dao za jednu dodatnu promjenu ulja tokom godine nego koristio aditiv. Možda ako se sam ili ako me netko razuvjeri u suprotno ali za sada ne bih petljao sa aditivima a razmišljao jesam da stavim LM Ceratec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim aditiv za ispiranje motora, ispustim ulje stavim novi filter i neko jeftino ulje koje stavim toliko da se zagrije,

ispustim van i novo ulje Castrol 10-60, filter, zagrijem ulje i nalijem ceratec.

ulje mjenjam na cca 8kkm.

Motor ima 500kkm, veču turbine, dizne, i radi bez greške, ne dimi ni ne troši ulje.

 

Meni je skoro sva vožnja po nekoliko sati na AC. i otvorena cesta, u ZG ne sječam se kad sam bio zadnji put sa njim, i to je autobusni ili paromlinska.

 

Gledal sam snimke sa onom dekarbonizacijom, niš posebno snimka klipa i taloga prije/poslje, rađe ga pošteno izganjat na AC i nebude taloga, gareži i sl.

Orginalnu turbine sam skinul na 3xxkm, bez da je imala gareži, štekala varijabla.

 

Neznam nebi stavljal to u motor da ga ne ganjam po nekoliko sati ili čak i po 1000km dnevno po AC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto stavio ceratec i ono nisam primjetio neku razliku ali ne vjerujem da moze skoditi masini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor već ima uljni film na svim pokretnim dijelovima i sad skidati to aditivom za čišćenje ne vjerujem da je previše pametno.

A i ne vjerujem da se to čudo može odmah kompletno ispustiti iz motora.

Možda sam u krivu sa teorijom da to ne valja al sigurno ta industrija izmišlja svašta svaki dan samo da se proda.

A sad, dali šteti ili pomaže to nikad neznaš. Nažalost nitko od nas nezna koji mu je vijek motora ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno je skinutuljni film, jer ce stavit keramiku koja bolje hvata na cisto, a i novo ulje ce napravit novi cisti film...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su ti aditivi tako dobri onda bi motori bili nepoderivi...

A gle čuda s aditivom ili bez kvare se turbine itd...

Marketing je to sve...

Tko voli nek izvoli ali pametnije je kupit kvalitetno ulje i filter i promjeniti ga oko 10 ts a ne kemijati s nečim što je netko rekao i napisao na ambalaži.

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto stavio ceratec i neprimjetim nista. Ako je test s reklama vjerodostojan onda je i to nesto.

MoS2 dodatak se koristio davnih godina u u zrakoplovstvu a ima ga vec u LM ulju a moze i losebno u bocici...

 

Sjetim se usa reklama kad u moror naliju taj neki njihov aditiv pa ispuste ulje i cak bude smrznut na debelom minusu i bez problema radi... i bez uljnog korita pa jos i vodom zaljevaju radilicu dok radi... haha to je vec previse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto stavio ceratec i neprimjetim nista. Ako je test s reklama vjerodostojan onda je i to nesto.

MoS2 dodatak se koristio davnih godina u u zrakoplovstvu a ima ga vec u LM ulju a moze i losebno u bocici...

 

Sjetim se usa reklama kad u moror naliju taj neki njihov aditiv pa ispuste ulje i cak bude smrznut na debelom minusu i bez problema radi... i bez uljnog korita pa jos i vodom zaljevaju radilicu dok radi... haha to je vec previse :)

Sjećam se kao klinac reklama za ovaj proizvod...b8706e71fb0df8be7d03bd3b63d7e142.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobno koristim Liqui Moly Motor Clean svaki drugi put kad mjenjam ulje.Kod svih auta mjenjam ga na 8000 kilometara.

Jednom prilikom sam na Tdi AFN.u mjenjao dihtung glave na 420000 kilometara,a auto je bilo mapirano na 200000 kilometara.

Unutra je motor bio čist kao suza,bez gareži,nepohaban,bez crnih naslaga ..znači apsolutno nov.

Tada sam se stvarno uvjerio koliko taj Motor Clean od Liqui.a pomaže,a inače u sve aute koristim samo Liqui Moly ulja i prezadovoljan.

evo slika proizvoda: http://imgur.com/a/KtWkh

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1