2 2
Haker_Ante

Golf IV ovjes, problemi

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

 

Imam problema s Golfićem, svako malo mi nešto prdne na prednjoj lijevoj strani, prvo sam imao sranje s diskovima jer pravi osmicu, doduše to radi i sada, malo malo ode homokinetički, pa seleni vilice, pa sad kod većih brzina drhti i osjetim na volanu da trese.

 

Dešava se to da kada idem u desni zavoj bez gasa, čuje se kako drobi, ali kada mu dam gasa nema više drobljenja, dakle sumnjam stalno na taj komokinetički jer čim ga opteretim i s "druge" strane, dakle motorom, sile se poništavaju i bude tišina. Također kod većih brzina dolazi do laganog drhtanja auta i čim se malo pomjeri volan na ravnom dali lijevo ili desno osjeti se vibriranje istog. Na toj strani mi također i disk postane jajast nakon samo par tjedana od kada ga stavim dali novog dali poravnatog kod tokara.

 

Znači u zadnjih 3. mjeseca sam stavio 2 homokinetička zgloba, prvo sam uzeo srednje rangirani i taj je prodrobio u roku od mjesec dana, onda sam stavio najskuplji i taj se doslovno raspao kod demontaže nakon 7500km, što nema nikakve logike. Sada sam stavio polovni sa golfa 5 jer paše, al' opet isto sranje, a taj homokinetički je dobar, sad nemam pojma koja je božja mater?! Već me sekira taj auto. Odkako je kupljen ta lijeva strana kao da je ukleta... Još jedino nisam ležaj provjerio, al' nekako mi čudno da nakon cca. godinu dana ode ležaj, na desnoj strani sam mijenjao možda mjesec dana ranije ležaj kotača i to sam stavio prvi što su imali u trgovini, neki Optimal i taj dura, a sad ako je ovaj na lijevoj opet otišao, propucat ću se.

 

Danas otišao u ovlašteni, ispričao im to sve, kaže meštar; "Ostavi ga tu i možda ćemo riješiti u roku od 15 dana." :lol2:zid Oni bi mijenjali sve u kompletu na lijevoj strani sa amortizerom... Pa onda ako se riješi ako ne, jbš ovlašteni kad pljačka narod i zahebava...

 

Pa sad ako netko ima ideju ili da je imao nekih sličnih iskustava, savjet, pomoć bilo kakva je dobrodošla. Ako se ovako nastavi ili ga uvalit nekome, al' to mi je jadno ili na dno dunava pa ko mu hebe mater.

Edited by Haker_Ante

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripremi se na dobru svotu ali ako ti riješe ne žali jer da si odmah otišao ne bi po tri puta mijenjao jednu te istu stvar a problem je možda negdje drugdje.

 

Aha, ti se predomislio pa važeš, bi li ne bi ili neki savjet sa foruma. :)

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj nosace motora kakvi su probaj njih zamjneit,istu stvar sam ima na prvom mk5 isto 2,3 zgloba mijenjao na kraju nosaci bili

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mislim da bi otišao na otpad pa uzeo vilicu, glavčinu i poluosovinu, ako nešto ne riješim u međuvremenu. To su mi i oni preporučili ako nisam spreman dat pare za novo, a relano nisam za auto star 19 godina... Natukli su mi cifru dijelova 2700 nekih kineskih ili 3850 kao boljih plus ruke bez 4000 - 4500 nebi prošao da sam žuna. Htio bih srediti auto(što ću na koncu i napraviti samo važem oko isplativosti) jer sam bolestan na sve zvukove i ako nešto ne valja, realno teško za očekivati od auta starog 19 godina da se vozi kao curica, ali probleme koje sam imao sam porješavao samo na toj lijevoj strani su konstantno neka sranja.

 

Zato sad prije nego krenem u trošak, možda se netko susretao sa sličnim problemima pa da imam neki uzorak odakle krenuti pa se možda nešto i pronađe i riješi, jer bi mi najgore bilo da upucam pare, a ništa ne riješim...

 

P.S: Da se razumijemo nisam težak dat pare na nešto(auto) što me u najgorem slučaju može koštati života, samo ne bi htio da kako oni sami kažu sve to izmjenim, dam brdo love, a na kraju imam istu situaciju.

Edited by Haker_Ante

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mislim da bi otišao na otpad pa uzeo vilicu, glavčinu i poluosovinu, ako nešto ne riješim u međuvremenu. To su mi i oni preporučili ako nisam spreman dat pare za novo, a relano nisam za auto star 19 godina... Natukli su mi cifru dijelova 2700 nekih kineskih ili 3850 kao boljih plus ruke bez 4000 - 4500 nebi prošao da sam žuna. Htio bih srediti auto(što ću na koncu i napraviti samo važem oko isplativosti) jer sam bolestan na sve zvukove i ako nešto ne valja, realno teško za očekivati od auta starog 19 godina da se vozi kao curica, ali probleme koje sam imao sam porješavao samo na toj lijevoj strani su konstantno neka sranja.

 

Zato sad prije nego krenem u trošak, možda se netko susretao sa sličnim problemima pa da imam neki uzorak odakle krenuti pa se možda nešto i pronađe i riješi, jer bi mi najgore bilo da upucam pare, a ništa ne riješim...

 

P.S: Da se razumijemo nisam težak dat pare na nešto(auto) što me u najgorem slučaju može koštati života, samo ne bi htio da kako oni sami kažu sve to izmjenim, dam brdo love, a na kraju imam istu situaciju.

Pa provjeri nosace prvo

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za provjeriti nosace treba vas dvoje

sjedneš u auto upališ dignuta rucna i kreceš

držiš ga na vagi

a drugi neka gleda jel motor skace.

lako moguce da su nosaci motora loši

ali to nije uzrok problema sa homokinetickima

nego posljedica trešnje kao i seleni i trešnja volana.

vjerojatno je poluosovina kriva i ona je uzrok svemu tome

ovo sve drugo su posljedice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je auto možda bio udaran na toj strani?
Poluosovina bi mogla biti problem ali bez stavljanja druge može se samo nagađati a ako nije ona, ide se dalje, to je tako, pa bi ti rabljeni dijelovi dobro došli. Starost auta nema veze, ima i starijih a voze se bolje nego ovi novi današnji, pitanje je samo da li ga želiš zadržati i ulagati ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj je 17 godina star kolega pa eno ga bolji je od nekih koji su 2002-2003 god. sve zavisi kako su se odrzavali i cuvali.Da li si provjeravao u kakvom su stanju selen blokovi i gumice na balans stangi jer ako su gumice otisle imat ces cudan zvuk pri skretanju tupi udarci (udarci metal od metal).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze pomoc kolega mi ima problema sa zadnjim ovjesom,auto je nestabilan u zavojima,stavljenje su novi amortizeri Sachs prije godinu dana, Eibach opruge ,nove gume Michelin pilot sport 4.Sada sumnjamo na zadnje selene,auto je na 17" felnama Golfa 4 je u pitanju sa ARL motorom nije 4 motion,da li se moze kako provjeriti u kakvom su stanju zadnji seleni,a on je razmisljao da uzme Lemforder selene,kako su se pokazali,pisite iskustva sa njima.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pajserom ili nekom šipkom ;) da li se čuje neki tup udarac kad predje primjer preko ležećeg ili kao da malo '' plese'' zadnji kraj ?

Ne mora znacit da i skuplje znaci bolje,stavio sam i ja lemforder ramena naprijed pa nakon 25tkm mozes u smece sa njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cuje se neki tup udarac kada predje preko lezeceg,ali osjeti se da plese zadnji kraj,onda izgleda da je najbolje original uzeti ;-) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemforder silent blokovi su odlični, ako su original. A ima ih fake.

Moj otac ih je stavio na VW Sharana naprijed, mrdnuli nisu, a i ja sam ih stavio na Golfa isto naprijed, odlični su. Poručio sam ih iz DE, ovamo sam imao ponudu za neke od 2e komad, što nisam ni pomišljao da uzimam.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali neka caka kako da se prepozna originalni Lemforder seleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran. Znam da postoji fake Lemforder. Zato nisam htio rizikovati za silent blokove i poručio ih iz DE, tamo je valjda minimalan broj fake proizvoda.

 

Imao sam slučaj sa jednim dijelom što sam kupio ranije. Kutija je bila Ruville, a unutra taj dio marke Nitenss ili tako nešto. U radnji mi rekli da kao te dvije firme sarađuju pa pakuju u iste kutije. Petljanje.

I onda izgubiš potpuno povjerenje.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

digneš auto i pajserom cimaj selen

a i vidićeš ako su pukli

 

original ti je priko 400 kuna komad

 

ruville je samo pakiranje ne pravi ništa nego pakuje tuđe proizvode pa ne znaš šta ćeš dobiti,al budu i bolje marke a jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim gledali smo selene zadnje i pukli su nije bilo potrebno cimati pajserom ;-) .

Sta vi preporucujete da se stavi, OEM koji je skuplji, to moram da pitam kolegu koliko je spreman potegnuti, ili Lemforder ako bude originalni a ne fejk.Budemo otisli da vidimo koje su cjene Lemfordera.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

lemforder... sebi za duju uzeo... Ako imalo pazis preko rupa i preko lezecih nebi trebao imati problema. Susjed do mene 50kmh preko lezecih ide... samo cekam da mulda izleti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeli smo Lemforder onako cine se solidni ,vidjet cemo kako ce se pokazati za koju godinu.Samo cudno mi je kako pise Made in Brazil na kutiji.

Heheh to mi je poznato ima i kod mene takvih likova ne smanjuju preko lezecih nego po gasu

IMG_0489.jpg

 

IMG_0485.jpgIMG_0486.jpgIMG_0487.jpgIMG_0488.jpgIMG_0490.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seleni su vraceni jer nista nisu bolji od onih sto su na Golfu koji su ispucali,mekani su previse,da li imaju puni zadnji jer to je puno bolje rijesenje od ovih polu-praznih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna, da li imaju puni seleni zadnji, kao i prednji za G4.

 

011.JPG

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da powerflex, ja sam sa njima prešao 100tkm i kad sam prodao auto izgledali su kao prvi dan kad namontirani.

 

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup je powerflex,ali su dobri tu nema govora.Ne vjerujem da bi kolega toliko dao novca za njih on bi isao na ovu varijantu ,ako se mogu naci puni seleni uopste.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VWTDI Pitaj u onu prodavnicu s ebaya što sam ti slao.

Čak mislim da pasuju i od Audi TT 8N, on je imao ojačane silent blokove.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup je powerflex,ali su dobri tu nema govora.Ne vjerujem da bi kolega toliko dao novca za njih on bi isao na ovu varijantu ,ako se mogu naci puni seleni uopste.

Sta je skupo?

 

Pa nisu skuplji negi ti lemforder...

 

https://www.powerflex.co.uk/road-series/products/Golf+Mk4+2WD+Typ+1J-437/1.html

 

Inace je frend i uvoznik...

 

http://racing-zone.hr/

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2