3 3
mur3633

Golf Mk4 AJM TDI, 505.01 ili 507.00?

Recommended Posts

Otidji u servis auspuha i otpilaj dpf i zavari cijev ako te budu zezali na tehnickom(a nece)uvijek mozes ga vratit nazad.do sada sam na 4 auta uvijek skidao katalizator i zavario cijev umjesto njega.eko test super, zacrnjenje bude nesto sitno i prolazi bez problema.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvjerovatnije će i ići fabrika.

A vidjeću i to možda da se cijev stavi umjesto DPFa.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

kit mecanja dpf-a valjda ima i nekakvu elektricnu pricu pa gledaj da te to neiznenadi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima.

 

Da li da pokušam sa Liqui Moly aditivom za čiščenje DPFa i vožnjom na 3-3500 obrtaja u trećoj brzini?

Da li ga mogu tako pročepiti?

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno diagnostika. Neznam sta taj kit sadrzi i dali ima kakvu el shemu itd. Ako ima onda se moze vidit njegova napunjenost. Ako nema struje skini ga ca i metni cev. To je auto iz uvoza i gore je bio ok al kilometri i godine rade svoje. Cut it off :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da taj naknadni kit nema ništa osim lonca

šta znači da nije ni predviđena regeneracija neka

https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=imgres&cd=&ved=0ahUKEwjp7vXQvqfXAhUItRQKHcsSAp4QjhwIBQ&url=http%3A%2F%2Fde.shopotam.ru%2Fcatalog%2F331288315687-item.html&psig=AOvVaw0y4INEqk8zrJ2ccUwlyNKK&ust=1509973194309678

 

a i da nije do toga

skini u svakom slučaju

ne može biti gore bez toga ;-)

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam ljudi puno na pomoći.

 

Vidjeću prvo dijagnostiku, pa onda najvjerovatnije micanje DPFa.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako kod mog izgleda pa usporedi ali koliko vidim to bi trebao biti dodatni kit za euro 4 normu. Pošto kod nas nema potrebe za njom kao u njemačkim gradovima moj savjet a čuo si i ostale kolege da ga skineš jer malo koristi kada je napunjen a regeneraciju ne možeš obavljat pa kakva korist od njega.

dsc_0004ekz19.jpg

dsc_00122uzyj.jpg

dsc_00095wlwh.jpg

dsc_00084vl1t.jpg

dsc_0007x0yeh.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve pet haha, ali eto valjda ce mu sada biti lakse da vidi razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj sliku nakon 10tkm da vidim sta ima od boje sad na njima... Ugl zanimljivo izgleda... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi u servisu kada dođem pitaju "jel taj ide po zraku ili" haha.
Sve je još jako blizu tome, bez brige nisam ja od onih koji očiste podvozje pa ih više briga nije, uvijek ja malo pregledam sve kada sam u kanalu. Naravno, boja od auspuha je dobila malo ali je sve još gore, no nema hrđe a slijedeću put uzet ću onu Luxalovu temperaturnu što je Šime preporučio i ta će duže držat. :)

To sam usput radio kod čišćenja oplata i bojanja stražnjeg trapa, bilo mi je dosadno pa rekoh ajd ofarbaj auspuh i cijev da ga malo zaštiti i da ne oksidira toliko a kada boja otpade ide nova.


Evo još dvije koje su mi zanimljive i jedna kada je bio u servisu kod stavljanja Power diskova koje sam uzeo preko Anđelka, rekoh da mi se susjed ne zaprlja. :)

dsc_0019jrakl.jpg

20150701_134002yqujm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi u servisu kada dođem pitaju "jel taj ide po zraku ili" haha.

Sve je još jako blizu tome, bez brige nisam ja od onih koji očiste podvozje pa ih više briga nije, uvijek ja malo pregledam sve kada sam u kanalu. Naravno, boja od auspuha je dobila malo ali je sve još gore, no nema hrđe a slijedeću put uzet ću onu Luxalovu temperaturnu što je Šime preporučio i ta će duže držat. :)

 

To sam usput radio kod čišćenja oplata i bojanja stražnjeg trapa, bilo mi je dosadno pa rekoh ajd ofarbaj auspuh i cijev da ga malo zaštiti i da ne oksidira toliko a kada boja otpade ide nova.

Evo još dvije koje su mi zanimljive i jedna kada je bio u servisu kod stavljanja Power diskova koje sam uzeo preko Anđelka, rekoh da mi se susjed ne zaprlja. :)dsc_0019jrakl.jpg20150701_134002yqujm.jpg

Koliko te stajala ta kombinacija diskova i plocica. Jesi zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam i zadovoljan sam što me Anđelko nagovorio, ujedno je cijena bila takva da nisam mogao odbiti a kada sam pitao tu istu kombinaciju kod ostalih neki nisu imali a drugi nisu znali što bi tražili. Ovo je kombinacija ATE Power diskova prednjih i stražnjih sa keramičkim pločicama prednjim i stražnjim. Ono što mi se kod nje stvarno sviđa je da se može zaboraviti na onu prljavštinu, moje felge su ko nove samo se stvori sloj bijele prašine, puhneš i nema je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na ovome. Izgleda baš dobro.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ima istu tu kombinaciju i nije zadovoljan... Sto se "cistoce" tice tu nema pogovora, ali kaze da plocice jednostavno prejako "jedu" diskove (umjesto da je obrnuto)... tako da obrati pozornost malo kako ce se kod tebe ponasati.
Stavio jednom i drugi puta sigurno vise nece, su njegove rijeci.

Edited by bushido

Share this post


Link to post
Share on other sites

mur363,
ništa specijalno i ne treba puno novaca više volje i truda, ujedno kada ga tako malo očistiš, pregledaš i ono što je eventualno otišlo a kod mene su bili čepovi problem jer ih je nekoliko falilo pa čak nisam ni znao za neke da postoje. Nakon toga sam sve čepove koji su nedostajali ili bili oštećeni zamijenio novim a neke sam kasnije skužio da idu. Evo ti i shema pa će ti olakšati traženje kataloških ako ti zatreba koji, to su svi valjda koji postoje na podvozju, ova druga je napravljena prije čišćenja. :)

01_dsc_0068_3jyuob.jpg

02_dsc_0149choab_2c7uol.jpg

bushido,
kod mene su već dvije godine i pratim stanje diskova. Za sada se pločice troše disk ostaje kako je, nema nekih takvih vidljivih promjena, ujedno ti diskovi su od jačeg čelika nego standardni samo što ATE preporuča da se ide obrnuta kombinacija keramika na obične diskove a Power diskovi sa običnim pločicama no ne kaže da ne može i ova kombinacija, može bez problema ali navodi da bi mogle biti bučnije ali eto ja to do sada nisam osjetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj tvoj wht007060 i meni na duji fali. Na istom mjestu je.

Doduse ja prosle godine to zatvorio sa masom za brtvljenje kada sam pod radio. Jbg kad ne.ozes znat mora li to tako biti i slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj kramarit sa masom nego kupi čep i napravi kako kako spada. :)
Ne znam da li je i na duji tako ali ovdje je i taj čep je našao VWTDI jer ga je imao pa mi je javio kataloški a ja sam uz sve ostale našao i ona dva prednja velika (4D0803583G) jer i tu ih nije bilo a nisam ni znao da idu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako koce naspram drugih dali je rekao?

 

Nemogu naci sada gdje je pisao, ali cini mi se da je rekao da je puno bolje bilo sa obicnim plocicama... Ima ih vec neko vrijeme na autu i njegove rijeci su one koje sam gore napisao, da se plocica puno slabije trosi nego "obicna" te da jace "jedu" diskove nego li obicne plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ponavljam što sam gore napisao ja sam s njima zadovoljan i više nikad na obične pločice ne idem, samo keramiku a ova sa Power diskovima mi se baš svidjela jer nisam htio obične. Ne želim više tu crnu prašinu koja se svugdje zavuče vidjet pa čak i po laku vidim da se sloj stvorio na njemu kada sam pripremio felge za lakiranje, doslovno se uvuče u lak tako da je to za mene već prednost, naravno da svaka kombinacija ima svoje vrline i mane pa neka svatko izvoli što voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

mur363,

ništa specijalno i ne treba puno novaca više volje i truda, ujedno kada ga tako malo očistiš, pregledaš i ono što je eventualno otišlo a kod mene su bili čepovi problem jer ih je nekoliko falilo pa čak nisam ni znao za neke da postoje. Nakon toga sam sve čepove koji su nedostajali ili bili oštećeni zamijenio novim a neke sam kasnije skužio da idu. Evo ti i shema pa će ti olakšati traženje kataloških ako ti zatreba koji, to su svi valjda koji postoje na podvozju, ova druga je napravljena prije čišćenja. :)

 

01_dsc_0068_3jyuob.jpg

 

02_dsc_0149choab_2c7uol.jpg

 

Hvala za šemu. Ima li u ovlašćenom ovi čepovi da se nabave?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u ovlastenom ,i mi smo nabavljali tu,samo posaljes kataloske brojeve za cepove koje ti trebaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3