2 2
goran sdi

Diskovi za Golf 4 SDI, 50kw, 68KS

Recommended Posts

Poštovani kolege,

Došlo vrijeme da se zamjene diskovi i pločice na golfu.

Ono što me zanima je podatak o visini diskova, ima raznih visina kad gledam on line da naručim.

Ako može tko da mi kaže koja visina diskova ide za Golfa SDI, 50kw, 68KS.

Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Haynesu bi trebali bit prednji 256 ili 280 mm, a zadnji 230 mm. Mislim da će tebi bit 256 mm jer je slabiji motor, a tako kaže i ovdje: The Mk4 Brake Upgrade - Sizes/Info

v4CIcGd.png

Inače, ovdje po forumu je dosta preporuka za ATE kočnice, kolega TDI ima Power diskove i keramičke pločice već godinama, a ja imam obične diskove i pločice stavljene lani i prezadovoljan sam. Naručivao sam iz Lagerosa pa ispadne nešto jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Hvala na brzom odgovoru.

Znam da ide 256 mm disc, to je promjer, ali visina je drugo.

http://disc-prednji.jpg

plavom bojom sam označio koji me podatak zanima tj. visina.

Ima više vrijednosti, također da li prednji i zadnji moraju imati istu visinu ( vjerovatno da ali nisam stručan ).

Ima ih od 37 cm, 39,3 cm, 39,5 cm 40 cm itd....

 

 

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ups krivo smo se razumjeli onda.

Na ATE katalogu kad odabereš Golfa 4 1.9 SDI, prednji diskovi 256 mm izbaci ti samo 2 moguća, ATE obični i power diskovi, oba istih dimenzija. I za njega kaže 36.7 mm:

d3d196199aad5f34c015483ae150d55e85bd04f4

Zadnje kočnice su ti potpuno druga priča. Same čeljusti su drugačije, način montiranja čeljusti, promjer diskova, debljina diskova (prednji su 22, zadnji 9), zadnji nemaju otvore za hlađenje, itd, tako da ti je i visina drugačija, odnosno 40.6 mm:

35df2220b3e5607df0acd0d7219fbe939c7ee08c

Evo ti link na ATE katalog, od tamo si izvadi sve dimenzije koje te interesiraju čak i ako ne misliš uzimat ateove. Mislim da im katalog ne raspoznaje po motoru koji je promjer diskova pa ti za SDIja nudi za prednje i 256, 280 i 288. Samo mu ručno stavi koji je promjer diska i na koju osovinu idu i on ti izbaci dostupne.

ATE Catalogue

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MateV said:

Ups krivo smo se razumjeli onda.

Na ATE katalogu kad odabereš Golfa 4 1.9 SDI, prednji diskovi 256 mm izbaci ti samo 2 moguća, ATE obični i power diskovi, oba istih dimenzija. I za njega kaže 36.7 mm:

d3d196199aad5f34c015483ae150d55e85bd04f4

Zadnje kočnice su ti potpuno druga priča. Same čeljusti su drugačije, način montiranja čeljusti, promjer diskova, debljina diskova (prednji su 22, zadnji 9), zadnji nemaju otvore za hlađenje, itd, tako da ti je i visina drugačija, odnosno 40.6 mm:

35df2220b3e5607df0acd0d7219fbe939c7ee08c

Evo ti link na ATE katalog, od tamo si izvadi sve dimenzije koje te interesiraju čak i ako ne misliš uzimat ateove. Mislim da im katalog ne raspoznaje po motoru koji je promjer diskova pa ti za SDIja nudi za prednje i 256, 280 i 288. Samo mu ručno stavi koji je promjer diska i na koju osovinu idu i on ti izbaci dostupne.

ATE Catalogue

Poštovani kolega baš ti hvala na odgovoru to se ono što sam tražio.

Puno hvala.

E sad imam još jedno pitanje a to je za zadnju čeljust, vidio sam da ima kao više sistema ( girling, ATE itd.....) a čeljusti izgledaju isto.

Da li moram kupiti točno koji su na mom ili mogu uzeti bilo koju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, goran sdi said:

E sad imam još jedno pitanje a to je za zadnju čeljust, vidio sam da ima kao više sistema ( girling, ATE itd.....) a čeljusti izgledaju isto.

Da li moram kupiti točno koji su na mom ili mogu uzeti bilo koju?

Ako sam dobro pohvatao sve to, to se odnosi na tko proizvodi čeljusti, za G4 mislim da je TRW, ali to je samo proizvođač čeljusti i ti možeš stavit bilo koje diskove na njih. Na kraju krajeva to je samo komad željeza i ako su ti sve dimenzije iste nemaš problema. Najbolja usporedba ti je kao da na brembo diskove stavjaš ate pločice recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MateV said:

Ako sam dobro pohvatao sve to, to se odnosi na tko proizvodi čeljusti, za G4 mislim da je TRW, ali to je samo proizvođač čeljusti i ti možeš stavit bilo koje diskove na njih. Na kraju krajeva to je samo komad željeza i ako su ti sve dimenzije iste nemaš problema. Najbolja usporedba ti je kao da na brembo diskove stavjaš ate pločice recimo.

Malo sam nezgodno napisao pitanje, mislio sam na čeljust pošto moram kupiti zadnju desnu ( blokira kad se povuče ručna, ne vrati do kraja ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tu ti nisam siguran ali mislim da možeš mijenjat proizvođače čeljusti, samo je pitanje ako može samo čeljust ili mora i nosač čeljusti bit od istog proizvođača. To ti nebih znao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prečekiraj ti i sajle... zna nevraćat i zbog njih.

Klijesta jebg.... tu bi ti etka pomogla jer po br sasije izbaci sve kat brojeve. Tako ja radim u 99posto radova... uzmem kataloske i samo ih prenesem u shop.

Jebg meni je dostupna na poslu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celjusti nazad su iste passat golf 4 itd. Sve su iste.

Ali kad kupis nova, to je bacanje para.

Kupis set za reparaciju, rasklopis ih. Ima mast neka silikonska. Sve se fino podmaze. Klip se ispolira. I kad sklopis rade super par godina. Moj ti je savjet da rucnu vuces svakodnevno. Sajle obavezno zamjeniti.

Sve mozes sam odraditi.

Takodje preporuka za kupis one opruge sto vraćaju klijesta u pocetni polozaj. Passat 5 plus ih ima. Mnogo znace.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set za reparaciju uzeti Bosch. Topran zaobilaziti u širokom luku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno da si se javio. Potpuno sam zaboravio to da napisem. Inace jebeni topran je manje vise za zaobici u svakom pogledu :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki hvala na savjetima, već više manje sam sve posložio.

Pronašao sam sve po PR kodovima.

Da za Topran znam da treba zaobilaziti.

sad razmišljam o setu za reparaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Pedja83 said:

Celjusti nazad su iste passat golf 4 itd. Sve su iste.

Ali kad kupis nova, to je bacanje para.

Kupis set za reparaciju, rasklopis ih. Ima mast neka silikonska. Sve se fino podmaze. Klip se ispolira. I kad sklopis rade super par godina. Moj ti je savjet da rucnu vuces svakodnevno. Sajle obavezno zamjeniti.

Sve mozes sam odraditi.

Takodje preporuka za kupis one opruge sto vraćaju klijesta u pocetni polozaj. Passat 5 plus ih ima. Mnogo znace.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Kupnja nove čeljusti nie bacanje para ako nije u mogučnosti da sam uradi reparaciju.. jer mozes nać novo oko 60-70e i dobis 1 god garancije,  pa ne vrijedi tog vremena petljat oko nje ak ju zapekla trulež.
 

9 hours ago, goran sdi said:

Dečki hvala na savjetima, već više manje sam sve posložio.

Pronašao sam sve po PR kodovima.

Da za Topran znam da treba zaobilaziti.

sad razmišljam o setu za reparaciju.

Preporučujem i set Autoseinsa , dosad nikakvih problema.
Za sajle Triscan , jer za tu cijenu nemas što razmisljat već mi 4 godine na G3 rade bez greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci svake godine mjenjat celjusti :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh... ili svake sljedeće skidaš i razradjuješ čeljust jer zbog "neke silikonske masti" ponovo blokira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam iskustvo s oba posla. Nakon reparacije traju duze bas bas. Cak sam kupio i ona seger klesta za skidanje onog dubokog prstena.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Pedja83 said:

... Takodje preporuka za kupis one opruge sto vraćaju klijesta u pocetni polozaj. Passat 5 plus ih ima. Mnogo znace.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Misliš na ove opruge?  Stavio ih na svoja stražnja kliješta i dobro dođu, osjetno vraćaju nazad sajlu i pomažu starim oprugama, uz to uzeo i ATE Plastilube 75ml pa ću prvom prilikom podmazati klipiće da i njih riješim.

06_dsc_0006e0kua.jpg

11_dsc_0003o0kqe.jpg

13_dsc_0039qvk7n.jpg

04_ate_lubedfjri.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da bas te opruge. Klipice zameni ako ima tragova ostecenja.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem ih provjerio, kada sam ove opruge stavljao tada nisam imao vremena, pa sam to ostavio kada budem mijenjao felge sa zimske gume na ljetne, onda mogu sve provjeriti i vidjeti u kakvom su stanju, ali za sada nemam problema, jedino bih sajlu htio podmazati pa me i to čeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruge sam i ja ugradio, prava su stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si kod Kreše uzeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, <TDI> said:

To si kod Kreše uzeo?

Da naručio u AutoKrešo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2