2 2
Macko83

Vodena pumpa tdi

Recommended Posts

Pitam se čemu mjenjat vodenu pumpu i bacat novce ako ona dobro radi, konkretno vozim golf 4 tdi 90 ks , veliki servis je na redu, ne radim relacije zagreb-frankfurt ,niti čak česte izvangradske relacije, čemu bacit 500 kn ,dok pumpa radi, barem će se to vidjet kad procuri... pa ju tad mjenjat..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitam se čemu mjenjat vodenu pumpu i bacat novce ako ona dobro radi, konkretno vozim golf 4 tdi 90 ks , veliki servis je na redu, ne radim relacije zagreb-frankfurt ,niti čak česte izvangradske relacije, čemu bacit 500 kn ,dok pumpa radi, barem će se to vidjet kad procuri... pa ju tad mjenjat..

kad radis veliki servis obavezno moras i vodenu pumpu mjenjat,sto ti nije bolje sad odma promjenit nego kad ce te auto ostavit negdje na cesti platit ces vise vucnu sluzbu nego sto pumpa kosta :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitam se čemu mjenjat vodenu pumpu i bacat novce ako ona dobro radi, konkretno vozim golf 4 tdi 90 ks , veliki servis je na redu, ne radim relacije zagreb-frankfurt ,niti čak česte izvangradske relacije, čemu bacit 500 kn ,dok pumpa radi, barem će se to vidjet kad procuri... pa ju tad mjenjat..

A ako ne procuri nego zašteka onda ćeš ljepo gledat kako su ti ventili ukucani u hidropodizače i posavijani,koje čelo klipa,možda malo koji komad glave ili bregaste,vođice i tako dalje,ovisi na kojim okretajima ti zvekne zubčasti i polomi sve pošto je na TDI motorima četvrte generacije vodena pogonjena upravo tim zubčastim :palacg

A ti sad slobodno uštedi par stotina kuna i ostavi staru,pa razmišljaj o ovom šta sam ti ovdje napisao svaki put kad budeš palio makinu i išao negdje,nemoraš za Frankfurt :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitam se čemu mjenjat vodenu pumpu i bacat novce ako ona dobro radi, konkretno vozim golf 4 tdi 90 ks , veliki servis je na redu, ne radim relacije zagreb-frankfurt ,niti čak česte izvangradske relacije, čemu bacit 500 kn ,dok pumpa radi, barem će se to vidjet kad procuri... pa ju tad mjenjat..

Ma čemu opće voziš auto--- hodaj!Bit će ti najjeftinije kad ti je ovakva logika.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitam se čemu mjenjat vodenu pumpu i bacat novce ako ona dobro radi, konkretno vozim golf 4 tdi 90 ks , veliki servis je na redu, ne radim relacije zagreb-frankfurt ,niti čak česte izvangradske relacije, čemu bacit 500 kn ,dok pumpa radi, barem će se to vidjet kad procuri... pa ju tad mjenjat..

 

 

Čemu uopće mjenjat španere i klizače i pumpu kad možeš samo remen promjenit

 

stari vodena pumpa ti je isto jedan klizač remena na tvom motoru pa ako zaruži kao da nisi ništa promjenio.

 

a i proizvođač je predvidio izmjenu na velikom servisu jer ista nebi izdržala 2 velika servisa nego će u međuvremenu otići što je ponovljeni trošak izmjene (ponovo veliki servis radi pumpe)

 

najbolje ništa ne mjenjat nego terat dok se ne razleti poslije se kupi drugi auto i gasss!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je problem 350kn (orginal) onda nemoj mjenjat pa kad propiša platit ces je toliko + ruke 300-400kn...

sve su ti rekli gore...

 

 

da je trojka tdi pa hajd

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i kod trojke kad propiša i zasere remen je bed,remen natopljen bilo čime neide više na auto... bar ne moj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A i kod trojke kad propiša i zasere remen je bed,remen natopljen bilo čime neide više na auto... bar ne moj.

 

 

na trojki neće natopit kad je nisko dolje al svejedno ako hoćeš izmjenit pumpu vadiš zupčasti

ili cijelu pumpu što je brzo ako auto nema klimu al ako ima klimu brže je izvadit zupčasti

 

Svi ti djelovi imaju razlog zašto se mjenjaju

imam puno mušterija koji misle na ovaj "štedljivi" način, a kad im se sve razleti onda se tuku po glavi i više im nije problem izvaditi i 2000kn za popravak a onih 350 je bio problem

 

100 ljudi 100 ćudi, 100 žena, sisama znamo broj

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zašto mjenjaš zupčasti ako nije puknuo!?

 

eto zato mjenjaš pumpu vode.

 

 

Proizvođač nije bezveze napravio pravilnik kada treba šta promjeniti.. a u tvojem slučaju pumpa vode je preko zupčastog i kad se raspadne pumpa vode, onda si napravio veliku štetu na motoru, isto kao i kad nezmjeniš zupčasti remen.. u boljoj varianti pumpa će procuriti, ali opet trošak veći nego da se zamjeni kada proizvođač to nalaže

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekuzin sta ste tako napali covika. Covik nezna i lipo pita. Komentari tipa "prodaj auto i vozi biciklu" su totalno djetinjasti i nekolegijalni.

 

Nismo svi dobro upuceni u sve stvari, vama nesto sta je "normalno znat i kuzit" drugome je stran pojam.

 

Mene kad neko zamoli nesto u vezi elektronike ja mu rado i na lip nacin objasnin neke stvari, a ne smijem mu se jer nezna npr sta je relej i kako radi.

 

Malo vise respecta nebi skodilo na forumu. Tome forum i sluzi, pomoc i informirat nekoga tko nezna,a nesto ga zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

većina vas se smatra napadnuta kada ide izmišljati toplu vodu.. mislim na ovakve upite..

 

dao sam konkretan odgovor.. a svi koji me poznaju (mogu to i potvrditi ako hoće) uvjek dajem pošten odgovor, a neizmišljam. sada nekima se odgovor nesviđa jer je pitanje novaca, vremena koje će provesti bez auta ili šarafajući pod autom, ali ja sam uvjek realan

 

naravno svatko može pitati, ali mora biti spreman i odgovor prihvatiti kakav god bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dečki ,dosta je bilo hvala. Kao što Uvo kaže, ne znam pa pitam, jel grijeh pitat a ne pitam samo zato da bi pitao,svjestan sam dragi moji prijatelji da je u auto potrebno ulagat, raditi servise i sve, al situacija je da se para nema i gleda na svaku sitnicu da se uštedi,možda je nekima to stran pojam . Ja sam po struci upr.pravnik a ne mehaničar, nešto malo što znam glede toga je to što doma imam više raznih vozila od auta traktora freze itd. pa je čovjek prisiljennekog vraga znat al sve je to nedovoljno i površno, nisam stručnjak zato pitam... ugl. radi se o sljedećem , imam forda starog na kojem 200 000 km nisam mjenjao pumpu,kad je procrila stavila se nova i nikom ništa... zato pitam ,nisam uopće razmišljao o ovome što ste rekli i hvala vam, al vjerojatno bi me mehaničar uputio na isto... ne mogu znat kako je postavljena pumpa u svakom autu, ispričavam se , i nisam znap da je 300 kn nego sam mislio da je 500 i više. Još jednom hvala i ispričavam se nekim članovima na uzrujavanju, nema potrebe dečki pa nije auto žena! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da al problem je u fordovima da svi u svojem vijeku zakuhaju i glave im se spigaju, bas zbog takvih nemarnosti... onda je poslije kriv auto jer ne valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macko83

 

Nema tu nervoze ni ljutnje samo smo ti svako na svoj način odgovorili ali i sam si postavio pitanje "Čemu mjenjati?" tako da to pitanje meni osobno nije zvučalo tipa: dečki neznam pomagajte nego više malo pametovanje i zato su padali razni odgovori

 

al bitno da si shvatio i da si eto nešto naučio i pitanje nije uzalud postavljeno

 

i dalje kad ti nešto nije jasno slobodno pitaj, zato postoji ovaj forum da si pomognemo ako možemo

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

i netreas.. jer i kad procuri netreba skidat zupčasti.....

Skida se komopl kučište pumpe a i poznato je da znaju pucat sarafi koji drze vodenu pumpu i to kučište. tako da je sigurnije odvit ih u škripcu vani....

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2