4 4
josip

1.8T tuning

Recommended Posts

neznam sigurno ali negdje sam naletio na podatak da stavljaju zamajac odG60 ili V6 cetvorke, mislim da je na mome mjenjacu lamela 240mm promjer pa basi nisam siguran dal bi to moglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

G60 je 5 brzina.

 

Za 6 brzina nema oem jednomaseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je,a dali je moguce zamajac od v6 i set kvacila prebaciti na ovu getrigu,posto su obe cini mi se o2m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne , jer sestaci imaju drugaciji raspored sarafa na radilici.

V6 i 1.8t sa 6 brzina imajz iste korpe i lamele ali ne i zamasnjak

Share this post


Link to post
Share on other sites

dali postoji da od nekog auta iz vw grupacije pase na mjenjac sa 6 brzina,ili cu morati traziti neki custom

Share this post


Link to post
Share on other sites

dali postoji da od nekog auta iz vw grupacije pase na mjenjac sa 6 brzina,ili cu morati traziti neki custom

 

Ne,Fidanza pravi jednomasene zamašnjake za takve dorade.

Ima i još nekih proizvođača ali Fidanza je jako kvalitetna i pristupačna cijenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dali postoji da od nekog auta iz vw grupacije pase na mjenjac sa 6 brzina,ili cu morati traziti neki custom

 

Davno sam već napisao da nema.

 

Valeo ima jednomaseni set za 4 cil. samo to nije performance dio nego za serijski motor.

 

Ima sachs motorsport , fidanza , helix , spec itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je problem sa zamajcem, imas sachs SRE set do 500 NM za 02M mjenjac, i s tim si miran :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj jos nije otisao ali auto ima 100 000km i ocekujem da to mjenjam u skorije vrijeme,pa na vrijeme hocu da skontam sta mi je raditi,najradije bi da nadjem neki jednomaseni zamajac i dobro ga olaksam,nikako da ne idem na dvomaseni,ipak mislim da se sa takvom moze dobiti dosta na preformansama,mozda vise trpi getriba ali auto ipak nije za svako dan,godisnje ne predjem 7-8tkm,petre u tebe sa vidio jednom prilikom,cini mi se na lupu da si stavljao jednomaseni zamajac na mjenjac sa 6brzina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , na Lupo GTI sa 1.8T S3 motorom i mjenjačem

Sachs race engineering . Cijena oko 1000€

 

24072012555_1_zpsee2e98bb.jpg

 

P3230326.jpg

 

24072012557_1_zpse9a6da51.jpg

 

24072012558_1_zpse2f2ef5d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ti,o ovome sam cijelo vrijeme govorio,pokusati cu naci jeftiniju varijantu od nekog drugog proizvodjaca,a ako ne nije ni ovotako crno,kad uzmes u obzir koliko kosta oem zamajac i set,oprosti,mozda sam naporan ali jako mi je to bitno jel imas slucajno bolju sliku da se vidi kataloski sa lamele i zamajca da mogu traziti,i to sigurno ide na moju getribu jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam promijenio set kvačila na 1.8T , a zamašnjak ostao stari i još uvijek je dobar, isto sam se bojao da ću ga morati promijeniti, a ovaj mehaničar mi je rekao da nikad na benzincu nije mijenjao zamašnjak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa u tebe je jednomaseni ako se ne varam,on rijetko ili nikako da ode,mi pricamo o prelazu sa dvomasenog na jednomaseni

Share this post


Link to post
Share on other sites

E neznam,u mene na prijasnjem golfu je bio jednomaseni i 5brzina mjenjac a auto je bilo 2002god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuta, ima valeo pa pogledaj gore na rudniku u produkciji jel ga mogu naručiti, SMF kit za 02M mjenjac.

kataloški za valeo kit je 835050 ili 83 50 50 , kod britanaca kosta oko 470 eura, vjerujem da je kod nas jeftiniji. :D

 

Ovaj Valeo kit je standardni, nije pojacani, i trpi do 350-400 NM (nisam siguran tocno) dok Sachs SRE SMF kit ima u dvije verzije,sa organskom lamelom do 530 NM i sinter 600 NM ;) nije bez veze tolko toliko para

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

E neznam,u mene na prijasnjem golfu je bio jednomaseni i 5brzina mjenjac a auto je bilo 2002god

da ga nije netko promijenio? ili to samo američki imaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije,taj dolazi na gotovo svim sa 5brzina,neznam kako je u tebe dvomaseni,u ivana na 1.8t audiju 180ps bio je jednomaseni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put čujem ovo, ja kad sam se raspitivao svi su mi nudili dvomaseni za moj auto, a kod zamjene kvačila mi je ovaj samo rekao da nema puno lufta, pa pretpostavljam da je dvomaseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće staviti turbinu od Iveca Daily (čini mi se varijabilnu) na 1.8T?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend ima tu turbinu i IC od Iveca i stoje mu bezveze, pa ako se može iskoristit....ali vidim da bi visoki EGT bio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako želiš možemo se mijenjati,imam TB0385

A to je od Lancie Delte? vidim jednom si je prodavao skupa s agu motorom? Ma ne znam iskreno ni šta ovaj ima u planu s tim turbom od Iveca, samo znam da mu stoji pa mi je palo na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,to je ona ista. Nakon reparature je napravila 3000 km,na autu je.

Odustao sam od tako velikog dizanja snage (taj turbo daje ~ 350 ks) pa bi ju mijenjao za K03 ili K03s i naravno svi lajtunzi uz to ) dovod i povrat ulja te vode.

Isto tako dajem custom made lajtunge za ovaj setup koji je na autu (TB0385).

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4