Jump to content

Welcome to VW Club Croatia!

Sign In or Register to gain full access to our forums. By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Valvoline
Photo

Akumulator koji?

• Please log in to reply

Posted 23 January 2017 - 11:39 AM

Katarza

SDI

• Član
  • Pip
  • 19 posts
  • Ime:Mario
  • Auto:Polo 1.6 TDI Trendline

Decki uzeo sam Topla 80AH 750 A ...odlican 590 kn ako vratis stari jel. U Tokicu

Edited by Katarza, 23 January 2017 - 11:40 AM.

Posted 23 January 2017 - 11:50 AM

<TDI>

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,440 posts
  • Ime:Christian
  • Auto:VW GOLF IV 1.9 TDI (130 PS)

Sjećam se kada sam došao u Beren dok su još imali poslovnicu u Dubravi i gledam akumulator a zapela mi Varta Silver 77Ah i htio sam samo doći do podatka kada je proizvedena ali kod Varte je to problem jer nema sheme na netu i pitam lika a nije bio trgovac nego neki njegov pajdo ili dostava, što bi on uzeo a on ko iz puške Topla i non stop za vratom što ja toliko gledam pa ono i ovo ... Skoro se posvađao s njim jer je bio naporan do bola, pusti kupca da gleda, jel. :) Sretno s Toplom!

TDI Power 

Posted 23 January 2017 - 11:55 AM

polic na kvadrat

GTI

• Član
  • PipPip
  • 370 posts
  • Ime:Zlatko
  • Auto:GOLF 6 VARIANT & POLO 6N2

Tvoj auto moze upalit i sa 450-tinjak A, tako da ne brini ;)

A ovo sta se prica da su zatvoreni, nisu oni zatvoreni, nego je samo naljepnica preko cepa, svaki ima cepove ispod naljepnice, pa tako i original i scbzneider i vesna...

Provjeri prvo nemoj tvrditi...
I ja sam bio tog mišljenja dok se nisam uvjerio u suprotno...
vw od početka pa do kraja vozačke karijere...

Posted 23 January 2017 - 03:22 PM

thezero

SDI

• Član
  • Pip
  • 237 posts
  • Ime:Marko
  • Auto:b5.5 variant tdi

Prije tjedan dana radio servis na  svom 3bg  i uz to zamijenio grijače i akumulator . Stavio Topla DieselPower 80Ah s 2 godine garancije po cijeni od cca 480-500 kn, no morao sam dati stari u zamjenu.

Stari je bio orginal koji je dolazio u autu mislim 72Ah, proizvođač je Varta, a izdržao je točno 11 godina i 11 mjeseci uz jedan refil destilirane vode :)

Ne vjerujem da će ovaj Toplin izdržati toliko, ali neka izdrži bar 5 godina i ja zadovoljan za tu cijenu. 

Možda bih opet išao na Varta akumulator da nije cijena istoga od 72Ah u dimenzijama koje pašu u moj Passat bila 1000 kn iliti duplo od Tople.

4090961536.png

Posted 23 January 2017 - 03:37 PM

<TDI>

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,440 posts
Da, Varta nije jeftina, skuplja je i od OEM koji su u ponudi u ovlastenom. Ja sam Silver 77Ah platio 828 kn i to je bila najpovoljnija cijena na koju sam naisao a uzeo u Top Startu kod Ribnjaka. Zadrzao sam svoju originalnu Vartu jer mi treba za neka ispitivanja ali kod slijedece kupnje dat cu je da mi se cijena smanji kod kupovine. Sto cu poslije Varte uzet ne znam, mozda ponovno nju ako se pokaze dobra.

TDI Power 

Posted 23 January 2017 - 05:00 PM

<TDI>

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,440 posts

Možda ovog uzmem da vidim da li je štogod obećava ili nešto iz Optima serije. :)

Optima Yelow Top
originalpvupr.jpg

TDI Power 

Posted 23 January 2017 - 07:06 PM

jooka

SDI

• Član
  • Pip
  • 177 posts
  • Ime:Josip
  • Auto:Passat b4 Variant GT TDI 81 kw

Možda ovog uzmem da vidim da li je štogod obećava ili nešto iz Optima serije. :)

Optima Yelow Toporiginalpvupr.jpg

možda se varam ali sad na oko koliko vidim takav akumulator je ugradnja u Thermo King tj. rashladni sistem koji se koristi na kamionskim hladnjacam za paljenje dizel motora ali nisam nikad obraćao pažnju. pogledam sutra. ako je to to onda valja sigurno.

možda se varam ali sad na oko koliko vidim takav akumulator je ugradnja u Thermo King tj. rashladni sistem koji se koristi na kamionskim hladnjacam za paljenje dizel motora ali nisam nikad obraćao pažnju. pogledam sutra. ako je to to onda valja sigurno.

jesi vidio cijene tih akumulatora.

https://www.abrakada...Ah-+L/p/4004Y2M

Love Life

Posted 23 January 2017 - 07:10 PM

<TDI>

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,440 posts

Ma zaboravi, to su ako se ne varam AGM akumulatori i dosta skupi, je da su kvalitetni barem sam čuo ali malo nezgrapnih dimenzija. Ameri ih rade, mogu se koristiti i za vozila ova žuta i crvena serija ali rijetko tko ih kupuje baš zbog cijene. Zanimljivo da ti akumulatori imaju izuzetno jaku startu struju npr. njihov aku od 55Ah ima startnu (765A), dok Varta Silver 77Ah ima (780A).

TDI Power 

Posted 23 January 2017 - 07:20 PM

Passat

GTI

• Član
  • PipPipPip
  • 591 posts
  • Ime:Goran
  • Auto:Passat 4, 1.9 TDI
Smijte se kolko hocete iz Tople, ko ju je imao zna da ti akumulatori podnose svasta. Govorim za one crvene starije.
Moj ima blizu 5 godina. Prije godinu i pol je ispraznjen na 0V. Takav prazan je stajao mjesec dana. Napunjen i opet radi. Nekad je moguce upalit auto bez da se muzika ugasi (vecinom kad je auto zagrijan).
Jedan takav je stric imao na IMT-u sa dinamom tocno 10 godina. Onda mu je puko. Skrpan je i jos je palio pola godine sa dest. vodom u toj puknutoj pregradi.
Probajte to sa ovim svojim OEM poluproizvodima sa punom cijenom pa javite rezultate.

Edited by Passat, 23 January 2017 - 07:22 PM.

Posted 23 January 2017 - 07:58 PM

Mouse-RI

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,073 posts
  • Ime:Sanjin
  • Auto:VW Polo 9n3 TDI, BMW E90 320d

Na poluproizvodima se radio ne gasi nikad...

Don't Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly...

Posted 23 January 2017 - 08:34 PM

Passat

GTI

• Član
  • PipPipPip
  • 591 posts
  • Ime:Goran
  • Auto:Passat 4, 1.9 TDI
Da, prvih dva tjedna.

Posted 24 January 2017 - 09:45 AM

G2 LTD

GTI

• Član
  • PipPipPip
  • 600 posts
  • Ime:Dino
  • Auto:Golf 2 1.6 D 88' 40kW TAS || Golf 4 1.9 TDI PD 74 Kw || Golf 2 1.6D 40kW 86' TAS
Mi smo u G4 kupili Vartu nekakvu u DE 130 platili. Tocno kao sto kolega kaze, radio nije gasio ekran valjda par dana, tjedana. I od tad se gasi valjda radi niskog napona.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.

G2 LTD - Dvica 

G2 LTD - Dvica  KOMENTARI

G2 LTD - Dvica [2]

G2 LTD - Dvica [2] KOMENTARI

G2 LTD - Četvorka ( AXR ) 

G2 LTD - Četvorka ( AXR ) - KOMENTARI

Posted 24 January 2017 - 11:15 AM

<TDI>

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,440 posts

Dino,
to nešto ne valja, ne bih rekao da ima veze sa akumulatorom.

Passat,
gledam baš ovu crvenu Toplu od 75Ah (750A) samo nije baš jeftina 733 kn ako ju usporedim sa Vartom 77Ah (780A) koju sam platio 822 kn onda bih radije Vartu opet uzeo, naravno ovo su cijene bez vraćanja starog. Istina da ovi zatvoreni ne trpe duboka pražnjenja i to da napraviš na gore spomenutoj Varti ne bi prošlo bez smanjivanja kapaciteta a moguće da je i uništiš ali isto mogu napisati da sam uz kupljeni auto dobio OEM Vartu od 61Ah (540A) sa čepovima koja je i meni draža od zatvorenih, jedna ćelija nije radila, malo nabubrena i napon je bio nešto više od 12V, radio i palio cijelo vrijeme dok ju nisam ispraznio potpuno. Ponovno ju napunio i sada opet ima 12V, tako da ni Varta nije baš za baciti, međutim to nije neki mjerodavni test koji nešto dokazuje već više dojmovi kako ti se pokazala kod korištenja i u kojim uvjetima je radila a nešto relevantnije ovdje niti ne možemo dokazati jer jedino test između dva akumulatora bi nešto pokazao.

TDI Power 

Posted 24 January 2017 - 11:58 AM

Mouse-RI

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,073 posts
  • Ime:Sanjin
  • Auto:VW Polo 9n3 TDI, BMW E90 320d

Normalna snaga punog akumulatora je 12,6 V...

Treba pratit malo pad napona prilikom verglanja, nebi nikako smjeo past ispod nekih 10,5 V, meni jedan pada na nekih 9 V, jos pali, ali nije to to...

Don't Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly...

Posted 24 January 2017 - 12:10 PM

slanec69

SDI

• Član
  • Pip
  • 67 posts
  • Ime:Danijel
  • Auto:Golf 4

Kupio pred mjesec dana topla u sesvetama u sprintu 74ah s 30 mj garancije 520kn,za ke bi bilo jo jeftije...taman im bila frika poiljka stigla

O kakvim vi to ciframa pricate? Ja platio karticom a na kes daju jos 15%

Posted 24 January 2017 - 12:15 PM

<TDI>

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,440 posts
Da dodam od 12.5-12.8V u tom rasponu smatra se da je aku pun, a dok pokaze 12.3V kapacitet mu je na cca. 50% to bi trebao biti neki pregled napunjenosti ili ispraznjenosti.

TDI Power 

Posted 24 January 2017 - 12:55 PM

G2 LTD

GTI

• Član
  • PipPipPip
  • 600 posts
  • Ime:Dino
  • Auto:Golf 2 1.6 D 88' 40kW TAS || Golf 4 1.9 TDI PD 74 Kw || Golf 2 1.6D 40kW 86' TAS

Dino,
to nešto ne valja, ne bih rekao da ima veze sa akumulatorom.

Passat,
gledam baš ovu crvenu Toplu od 75Ah (750A) samo nije baš jeftina 733 kn ako ju usporedim sa Vartom 77Ah (780A) koju sam platio 822 kn onda bih radije Vartu opet uzeo, naravno ovo su cijene bez vraćanja starog. Istina da ovi zatvoreni ne trpe duboka pražnjenja i to da napraviš na gore spomenutoj Varti ne bi prošlo bez smanjivanja kapaciteta a moguće da je i uništiš ali isto mogu napisati da sam uz kupljeni auto dobio OEM Vartu od 61Ah (540A) sa čepovima koja je i meni draža od zatvorenih, jedna ćelija nije radila, malo nabubrena i napon je bio nešto više od 12V, radio i palio cijelo vrijeme dok ju nisam ispraznio potpuno. Ponovno ju napunio i sada opet ima 12V, tako da ni Varta nije baš za baciti, međutim to nije neki mjerodavni test koji nešto dokazuje već više dojmovi kako ti se pokazala kod korištenja i u kojim uvjetima je radila a nešto relevantnije ovdje niti ne možemo dokazati jer jedino test između dva akumulatora bi nešto pokazao.

To je samo prilikom verglanja, dakle pola sekunde. Ne zamaram se tim uopce, sve radi super :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.

G2 LTD - Dvica 

G2 LTD - Dvica  KOMENTARI

G2 LTD - Dvica [2]

G2 LTD - Dvica [2] KOMENTARI

G2 LTD - Četvorka ( AXR ) 

G2 LTD - Četvorka ( AXR ) - KOMENTARI

Posted 24 January 2017 - 01:00 PM

<TDI>

VR6

• Član
  • PipPipPipPip
  • 1,440 posts
A na to si mislio, ma to je normalan pad napona kod paljenja, nista neobicno.

TDI Power 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users